The Secret

palcek

spOOky
Dołączył
3 Styczeń 2009
Posty
738
Punkty reakcji
42
Chciałbym abyście obejrzeli film dokumentalny "Sekret". Jeżeli nie wiecie co to jest sekret i czy w ogóle warto klikać w ten link i poświęcać na to 1,5 godziny to powiem Wam że...nie przekonacie się dopóki sami nie sprawdzicie :)
Część z Was pewnie przejdzie obok tego obojętnie,inni prawdopodobnie dostaną korby i zmienią swoje nastawienia wewnętrzne w celu spełniania marzeń.
Po obejrzeniu podzielcie się wrażeniami ;)
THE SECRET
 

clarice

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2009
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Żory
Jest wiele przykładów którymi mogabym obalic te teorie ale po co? Z teorią sekretu na pewno ciekawiej się zyje, jesli się w to wierzy. Bardzo motywujący film, jednak powątpiewam w prawdy w nim zawarte. Szkoda
 

King Of Magic

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2009
Posty
150
Punkty reakcji
2
tak jest skonstruowany wszechświat, można dostać to czego się chce, wystarczy codziennie tego chcieć, wystarczy być optymistą :)
 

Neithan2

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2009
Posty
174
Punkty reakcji
2
Wiek
32
Bardzo dobry film ale żeby dobrze go zrozumieć i znaleść argumenty na za powinno się przeczytać "Rozmowy z Bogiem" Neale Walscha . W tej książce jest doskonale przedstawiona siła wewnętrznej perswazji.
 

tomek0412

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2009
Posty
142
Punkty reakcji
0
Film oglądałem.Rzeczywiście jest to prawda,przyciągnąłem pieniądze, zdrowie,i prawie wyleczyłem się z nieśmiałości.Film naprawde potrafi odmienić życie.Polecam również książke Norman V.Peale "Moc pozytywnego myślenia"

A tu pełna wersja filmu po polsku:
http://mrfire.pl/sekret-polskie-napisy-pelna-wersja/
 

clarice

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2009
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Żory
Ja tez zrobilam sobie eksperyment - wmówilam sobie, ze wygram konkurs flmowy, rozczarowalam się <_<
 

Neithan2

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2009
Posty
174
Punkty reakcji
2
Wiek
32
Ja tez zrobilam sobie eksperyment - wmówilam sobie, ze wygram konkurs flmowy, rozczarowalam się <_<
Na czym polegał ten konkurs? Wyobrażałaś sobie jak wygrałaś czy myślałaś tylko o efektach wygranej? Czasami motyw przyciągania nie działa tak jak my chcemy i nie przebiega w określony przez nasz umysł drogą. Ja kiedyś chciałem znalezć 20zł na ulicy i myślałem o tym. Po tygodniu trzymałem w ręce banknot który znalazłem w szafce o którym nie miałem pojęcia :D
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Wszystko sprowadza się do pozytywnego myślenia i chęci osiągnięcia sukcesu i przede wszystkim ciężkiej pracy, bo bez niej nawet tego typu teorie nie pomogą w osiągnięciu sukcesu
 

Neithan2

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2009
Posty
174
Punkty reakcji
2
Wiek
32
Nad samymi chęciami bym polemizował :D Haczyk w tym że gdy sobie wyobrazimy chęci to otrzymamy tylko chęci nic więcej. Jeżeli chcemy żeby coś się wydarzyło musimy myśleć, wyobrażać sobie że wykonaliśmy tą czynność. Co do ciężkiej pracy to ja mam trochę inne zdanie. Sądzę że świat jest określony przez przypadek chociaż same dążenie do celu też jest bardzo ważne.
 

clarice

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2009
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Żory
To był konkurs z wiedzy o filmach, mogłam wygrac roczny karnet do kina :D Narysowałam sobie taki bilet i wyobrazalam sobie, ze juz go mam, naprawdę moglabym przyciąc ze go wygram. Nie dostalam sie nawet do drugiej czesci konkursu, a myslalam o tym karnecie cały tydzien. <_<
 

Neithan2

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2009
Posty
174
Punkty reakcji
2
Wiek
32
To był konkurs z wiedzy o filmach, mogłam wygrac roczny karnet do kina :D Narysowałam sobie taki bilet i wyobrazalam sobie, ze juz go mam, naprawdę moglabym przyciąc ze go wygram. Nie dostalam sie nawet do drugiej czesci konkursu, a myslalam o tym karnecie cały tydzien. <_<
Hmm zastanawiające, a ktoś wygrał? Znasz tą osobę? Wiesz czy konkurs nie był ustawiony?

Z innej beczki. Efekt przyciągania może działać w obie strony. Jeżeli tak to "nakręcanie" się ludzi na koniec świata w 2012 może doprowadzić do...

Ironia
Możemy sami sobie zgotować koniec świata :D
 

prtyfly

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2009
Posty
116
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
hell
Że niby leżąc na :cenzura:e i myśląc o kokosach mam zostać miliarderem?? :bag: :bag: :bag: :bag: :bag: :bag: :bag: :bag: :bag: :bag: :bag:
 

Neithan2

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2009
Posty
174
Punkty reakcji
2
Wiek
32
Jak będziesz czekał to raczej się nic nie wydarzy. Mała szansa jest żeby Bill Gates się pomylił i przelał na Twoje konto 100 milionów dolarów. Chociaż kiedyś słyszałem o gościu który przez pomyłkę komputera bankowego otrzymał nie 100zł ale 100mln zł...
 

Neithan2

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2009
Posty
174
Punkty reakcji
2
Wiek
32
Na obu tych rzeczach. "Myśl" prowadzi do "akcji" a ona powoduje "reakcję"
Myśl->Akcja->Reakcja
 

prtyfly

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2009
Posty
116
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
hell
i co w tym myśleniu jest takiego rewolucyjnego, że mam aż "dostać korby"
 

Neithan2

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2009
Posty
174
Punkty reakcji
2
Wiek
32
Nie. Po prostu podczas pozytywnego myślenia dużo lepiej się rozwiązuje się problemy i rozwija własne marzenia. Na tym polega Sekret
 

clarice

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2009
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Żory
Akurat! W Sekrecie było podkreślone - nie musisz nic robic, wystarczy myslec o tym czego się pragnie a to samo do ciebie przyjdzie, bo zostanie przyciągnięte przez twoje mysli. Im dłuzej się nad tym zastanawiam tym bardziej wydaje mi się to absurdalne. <_<
 

Neithan2

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2009
Posty
174
Punkty reakcji
2
Wiek
32
Akurat! W Sekrecie było podkreślone - nie musisz nic robic, wystarczy myslec o tym czego się pragnie a to samo do ciebie przyjdzie, bo zostanie przyciągnięte przez twoje mysli. Im dłuzej się nad tym zastanawiam tym bardziej wydaje mi się to absurdalne. <_<

Spokojnie Clarice. Powinnaś oglądnąć kontynuację The Secret. W Tej chwili nie pamiętam nazwy, ale w 2 filmie(stworzonym przez tych samych twórców) było skorygowane że trzeba działać a nie czekać aż szczęście zapuka do drzwi. Dość długo zastanawiam się nad skutecznością sekretu ale jest to bardzo trudno udowodnić.

Możemy uznać że świat jest zbudowany z energii, że wszystko co "jest" składa się z energii. Myśl więc w tym wypadku musi być "czystą" energią. Myśl potęgują emocje a więc w pewien sposób one przyciągają to co chcemy. Jeśli wystarczająco mocno pomyślimy możemy uczynić cuda. Tym sposobem sam Mojżesz mógł się posługiwać bądz też Jezus. On sam powiedział:

,,Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: «Przesuń się stąd tam!»”, a przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was” (Mt 17, 20).

a z drugiej strony bardzo oczywista i trywialna wiedza że pozytywne myślenie pomaga nam dostrzegać wiele wskazówek przy rozwiązywaniu problemów.
 
Do góry