The Gazette

Rzabcia

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2008
Posty
147
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Japan :)
Cio do tekstów: dorwałam się do tłumaczeń z ich najnowszej płyty... Rukens pisze tak, że czasem słów brak (cóż za rym :)). Może wielkim poetą nie jest, ale osobiście naprawdę lubię czytać jego teksty, są na niezłym poziomie. W sumie dzięki Japońcom przyzwyczaiłam się zwracać aż taką uwagę na słowa :)
 

Ayumu

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
27
The Gazette to super zespół. Nie obchodzi mnie to czy komuś się podoba lub nie. Każdy ma inny gust i trzeba to uszanować. Mój ulubiona piosenka to Filth in beauty.Prawdą jest że np. j-pop nie mozna nazwac tak do końca pop-em. Pojawiaja sie rózne gatunki muzyki.
 

AnnKawaii

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2010
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
28
A ja wolę Miku z An Cafe.
Z Gazeciaków to tylko Reita jest boski! No dobra, jeszcze Uruha. Najpiękniejszą ich piosenką, tak według mnie, jest 'Reila'. A moimi ukochanymi piosenkami są: Sugar Pain, Zetsu i Headache man. ^.^
 

cezus

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
Znajoma słucha j-rocka, ja bardziej zwykłego metalu. Jednak wyjatki się zdarzają, akurat do kilku kawałków tego zespołu mnie przekonała (np. "Fillth in the beauty"). Aczkolwiek, mam kilka zastrzeżeń. Np. "Zetsu". Jak, ku**a można robić kawałek w którym opowiada się o masturbacji :mruga: Wogóle ich wizerunek- na początku myślałem, że to kobiety... :zdegustowany:
 

AnnKawaii

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2010
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Są trochę zniewieściali, ale 'Zetsu' pokazuje charakter zespołu.
 

Rzabcia

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2008
Posty
147
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Japan :)
Jak, ku**a można robić kawałek w którym opowiada się o masturbacji :mruga:

Ooooj, to mało czytałeś japońskich tekstów, skoro to Cię dziwi :) Poczytaj sobie teksty Kyo z Diru (chociaż on to w sumie coś bierze, jak pisze albo usilnie stara się, żeby na to wyglądało).

Są trochę zniewieściali, ale 'Zetsu' pokazuje charakter zespołu.
Chyba raczej "pokazywał", bo teraz panowie trochę zmienili styl.

Tak btw: słuchał moze ktoś "DIM"? Osobiście jestem zdecydowanie na tak! Świetna rzecz, naprawdę przyjemnie się słucha, a niektóre wstawki (np. "Erika") to ciut schizowe rzeczy. Ogólnie panowie mi zaplusowali... Po czym zaminusowali, wydając "SHIVER", który jest strasznie bezpłciowym kawałkiem :/
 

Riba

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Tak btw: słuchał moze ktoś "DIM"? Osobiście jestem zdecydowanie na tak! Świetna rzecz, naprawdę przyjemnie się słucha, a niektóre wstawki (np. "Erika") to ciut schizowe rzeczy. Ogólnie panowie mi zaplusowali... Po czym zaminusowali, wydając "SHIVER", który jest strasznie bezpłciowym kawałkiem :/

Z racji tego, że jestem fanką Gazet słuchałam "DIM" i uważam, że jak do tej pory to ich najlepszy album. Bardzo podobają mi się te krótki wstawki typu "ERIKA", bo nadają świetny klimat podczas słuchania, dlatego też zawsze słucham tego albumu w całości, a nie wyrywkowo po jednej piosence, bo wtedy traci swoją magię. Poza tym nowy Guren (bo aż jeden wers inaczej zaśpiewany xD) jest cudowny, mimo tak małej zmiany, tak sie składa, że to moja ulubiona piosenka. Jedyne co w DIM mi sie nie podoba to obecność piosenki "LEECH", uważam, że psuje klimat.

SHIVER jest totalną komerchą, chociażby dlatego, że jest to opening do Czarnego Kamerdynera. Cieszyłam się, że nie doczekałam się czasów kiedy Gazety stworzą jakiś opening, widać- nie chwal dnia przed zachodem słońca. Dokładnie, tak- sama piosenka i singiel jest trochę bezpłciowy, ale wyróżniłabym tutaj Naraku.
W takim razie, ktoś słyszał "RED"? osobiście jestem już 3 singiel z kolei mocno zawiedziona, a przez ostatnie dwa to już w ogóle nie wiem co sobie myśleć. Tłumaczę sobie, ze może weny im brakuje. Poza tym wolałabym, żeby wrócili do teledysków w stylu Burial czy Guren czy Deistress and coma. Teledysk RED ma plus za tą dziwną postać, które cenie w ich teledyskach.
 
Do góry