Też macie takie wrażenie że to już koniec internetów...

Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
Gdzie nie zerkniesz to albo nie ma, zamknięte, 404not found albo pustki na maksa. Czy w Polskim internecie to tylko Twittery, Faceszmelce i podobne zostały?
Chora elektroda kwiczy z nudy (ale tu akurat dobrze że kwiczy!), fora tematyczne cisza, na forumowiskach cisza, inne podobne forumowiska cisza, wszędzie stare posty sprzed 2,3,4, lat, zero nowych ludzi...
Małe klubiki tematyczne cisza...

Tylko ja mam takie dziwne wrażenie że net upadł?
Jeszcze 3,4 lata temu - wbijał człowiek kilka postów na kilka for i oczopląsu dostawał a dzisiaj jest tak że ... praktycznie żywot wielu podobnych miejsc podtrzymywany jest sztucznie. Garstka bywalców + mody + adminy i nikt więcej. Co się stało że ludzie tak nagle dali ze wszystkim na luz?
 

kidnapper

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2017
Posty
22
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Nie wiem jak to wygląda u innych, mogę powiedzieć tylko na bazie swoich doświadczeń.
Osobiście po prostu mam coraz mniej czasu na życie a co dopiero na internety :) Między snem a pracą staram się ogarnąć inne obowiązki, zadbać o najbliższych, wyskoczyć gdzieś z psem, zrobić coś kreatywnego, poczytać. Jeśli ktoś dużo pracuje, albo daleko do pracy dojeżdża to siłą rzeczy ona go pochłania. W moim wypadku wolę spędzić więcej czasu z żywymi osobnikami niż przy ekranie komputera :)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Myślę że jest wręcz przeciwnie. Po prostu klasyczne fora zostały wyparte przez grupy na facebooku oraz strony, które posiadają znamiona portalów społecznościowych typu wykop. Poza tym masz od zatrzęsienia for imageboard. Umierają rzeczy jak IP.Board albo php, bo są zwyczajnie przestarzałe i coraz rzadziej rozwijane. Nie mają szans z kompaktowym facebookiem, gdzie masz wiele rzeczy naraz. Poza tym Polska zaczęła oswajać youtube'a i bardzo wiele dyskusji przeniosło się własnie na poziom vlogów i komentarzy do nich. Treści jest nawet więcej niż kiedyś, w tym także pustych, jako że dzielenie się informacją kosztuje coraz mniej wysiłku. Natomiast że forma się stale zmienia, to nic dziwnego.
 

sabine

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2017
Posty
7
Punkty reakcji
0
Oj do końca to jeszcze daleko. Zamknięte domeny prędzej czy później znajdą swoich nabywców, bez obaw. Biznes internetowy sie kręci, a dopóki na internecie da sie jakos zarobić, to koniec mu nie grozi.
 

Mr Papuga

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2017
Posty
237
Punkty reakcji
5
Miasto
Warsaw
Dokładnie, ilość ludzi w internecie znacząco się zwiększyła, ale znacząca część młodych ludzi okupuję teraz snapchaty, instagramy i facebooki. Miejsca do rzetelnej dyskusji jak dawne fora niestety powoli zaczynają się kończyć.
 

developer

Zbanowany
Dołączył
5 Sierpień 2015
Posty
55
Punkty reakcji
3
Będę pisał wprost, więc jeśli komuś się nie npodoba, niech nie czyta.

1. Fora generalnie przemijają. To stereotyp, w którym jest +/-10% prawdy. Przemijają fora darmowe (w stylu phpBB) bądź te na któryuch jest samowolka skurwieli uważających się za adminów. Poważne fora to są na płatnych skryptach (bo pojebów nie stać na licencję)

2. Zachowania pierdolonych marketingowców (i/lub scamerów).
 

plu_zu

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2017
Posty
30
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Miasto
Radom
Caleb ma rację. Portale typu Facebook, Instagram czy wykop zabiły fora. Tam jest, szybciej, łatwiej i masz wszystko pod ręką. Na szczęście są jeszcze ludzie którzy stawiają na klasykę ;)
 

developer

Zbanowany
Dołączył
5 Sierpień 2015
Posty
55
Punkty reakcji
3
@up

Nie- w Polsce fora zabiły chuje pokroju pierdolcowatych zjebańców w stylu acpl, benchmark.pl, grafifor, phpbb, invisionize, admintalk.pl i inne ich pokroju. Zauważ, że poważne fora trwają nadal
 

gosia_anielska

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2017
Posty
15
Punkty reakcji
0
Koniec internetów? Nie zgadzam sie. Jedne strony znikaja, ale pojawiają się inne, stare domeny mozna wykupić i wykorzystac. Są strony not-found czy z błędem 404 ale uważam że daleko jeszcze do końca internetów.
 

TinnLinn

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2017
Posty
40
Punkty reakcji
1
Miasto
🤷🏻‍♀️
A nie pomyśleliście, że to może dobrze?
Może w końcu skończy się coś takiego, jak uzależnienie od internetu, dzieci zaczną wychodzić na dwór i bawić się (tak jak ja za czasów dzieciństwa)...
 

jestemZpisu

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2017
Posty
58
Punkty reakcji
4
Wiek
74
Miasto
Warszawskie Szmulki
Co Ty wąchasz? Facebookomanii nie uleczysz. Już nie. Bawić się na dworzu? hehehehe. Tak, na ławce przed blokiem i każdy ze smartfonem w łapie.
Nowo narodzonym po 2016 powinni seryjnie montować baterię z odzyskiem energii w piętach i czepiać smartwatcha z GSM na łapie.
Wejdziesz do autobusu miejskiego i 90% ludzi wisi z łbem nad ekranem. Ludzi zdrowych mało zostało.
Facebook to oprogramowanie od Amerykańców do szpiegowania. Tu nie chodzi o zabawę. Nie dziwi Was że jest to za darmo? Tysiące serwerów, prądu, sprzętu i ... za darmo?
 

Ninushka

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2017
Posty
5
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Niestety... Też mam wrażenie, że fora upadają (fora, nie internet). Wielka szkoda. Swego czasu spędzałam na nich całe dnie. Nawiązywało się nowe znajomości, poznawało nietuzinkowych ludzi... Bardzo za forami tęsknię. (Dlatego też się tu zarejestrowałam - wygląda na to, że tutaj są jeszcze jacyś ostatni aktywni użytkownicy-niedobitki. Obym się nie myliła). Zostały wyparte głównie przez Facebooka, który oferuje jednak jakiś inny, powierzchowny rodzaj kontaktu, pełny wzajemnych pustych złośliwości i uprzejmości.

Też chciałabym, żeby dzieci wyszły na dwór. Żeby sąsiedzi spotykali się przed blokiem i grali razem w karty. Wydaje mi się, że to stracona sprawa.

Nostalgia i żal pozostaje.
 

bielokjakub

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
Też sądze ze grupy na FB przejeły znaczną część forumowiczów. Niestety ale chyba szybciej można znaleźć odpowiedz na swoje pytania. Na forach niestety trzeba się dokopać
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
JG
Koniec może nie... ale fora faktycznie wymierają i jest coraz mniej aktywnych wątków i tematów.
 

jestemZpisu

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2017
Posty
58
Punkty reakcji
4
Wiek
74
Miasto
Warszawskie Szmulki
Bo ludzie podtrzymują to co nie trzeba, to gdzie adminów i moderatorów przyszłość nie interesuje a później płaczą że im forum znika.

W czasach świetności takich jak zmarłe forumdyskusyjne.pl czy forumowisko - for było tyle co kot napłakał. Hostingi były drogie, nie było MyBB, PHPBB było w miarę ciężkie i to wszystko powodowało że było for bardzo mało i wszyscy byli skupieni w jednym miejscu. Teraz gdy forum można zrobić w 20min wszystko się zmieniło.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Krateczka

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2015
Posty
11
Punkty reakcji
0
Według mnie obecny Internet oferuje jeszcze więcej możliwości niż kilka lat temu. Jednak trzeba być bardzo czujnym aby nie wpaść w nałóg siecioholizmu. Taki problem miała znajoma ze swoim synem. Na szczęście dzięki szybkiej i fachowej pomocy specjalistów wszystko dobrze się skończyło.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

aga234

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2016
Posty
85
Punkty reakcji
4
Jeżeli chodzi o klasyczne fora to też widzę taką tendencję, że to zamiera. Może takie stricte branżowe nie (samochody), chociaż też ludzie mniej się udzielają. Bardzo dużo przejął FB, instagram, YT - wystarczy trochę czasu spędzić na tych 3 platformach i już nie ma czasu na życie. Szkoda, ale pewnie nie ma co liczyć na zmianę.
 

ddy

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2020
Posty
12
Punkty reakcji
0
No coż, czas idzie do przodu. Niektóre strony są popularne bardziej niektóre mniej I trzeba się tutaj z tym pogodzić.
 

Mrozi

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2021
Posty
17
Punkty reakcji
0
Fora internetowe to muzealny zabytek od ponad pół dekady, czas sie z tym pogodzić zamiast krzyczeć na chmury.
 
Do góry