Testy aplikacji mobilnych ?

kondzioo

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2013
Posty
27
Punkty reakcji
0
Chciałbym się Was zapytać jak przeprowadzacie testy swoich aplikacji. Nie chodzi mi tutaj o testy funkcjonalne, bo zdaję sobie z tego sprawę, iż każdą opcję należy „przeklikać” i dać jak największej liczbie osób do testów. Chodzi mi raczej o testy na różnych urządzeniach mobilnych – tabletach i smartfonach. Czy korzystacie z programów tzw. Emulatorów? Czy jest jakiś program? – pytam, ponieważ nie jestem specjalistą i zaczynam swoją przygodę ze startupami.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Ja zazwyczaj daję do "pużywania" kilku osobom a po jakimś czasie zbieram opinie.
 
F

forumowicz01

Guest
Tak, są programy, dzięki którym przetestujesz swoje aplikacje na wielu urządzeniach. Nie bardzo pamiętam teraz w tym momencie, aczkolwiek jak mi się przypomni napiszę (lub wygogluj sobie odpowiednie frazy;) Wiem jedynie, że nie zawsze oddają trafność wyników. Natomiast jeśli chodzi o testy funkcjonalne to poczytaj o crowdtesting w Polsce to chyba http://www.testuj.pl

Gressil - słusznie, im więcej osób skomentuje czy przetestuje aplikacje tym lepiej
 

kondzioo

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2013
Posty
27
Punkty reakcji
0
forumowicz01 napisał:
Natomiast jeśli chodzi o testy funkcjonalne to poczytaj o crowdtesting w Polsce to chyba http://www.testuj.pl

Crowdtesting? To nie jest tak, że programista jest odpowiedzialny za testy aplikacji i zespół? Wydaje mi się, iż zdając mi produkt/aplikacje – jest odpowiedzialny za jego jakość.
 
F

forumowicz01

Guest
kondzioo napisał:
Natomiast jeśli chodzi o testy funkcjonalne to poczytaj o crowdtesting w Polsce to chyba http://www.testuj.pl

Crowdtesting? To nie jest tak, że programista jest odpowiedzialny za testy aplikacji i zespół? Wydaje mi się, iż zdając mi produkt/aplikacje – jest odpowiedzialny za jego jakość.

Oczywiście, jest odpowiedzialny za jego jakość – w końcu pod tym się podpisuje. Mam na uwadze to, że czasami developer jest zapatrzony w aplikacje, nie widząc przy tym błędów, które powstają. Kondzioo nie zrozum mnie źle – w cale nie mówię o tym, że te błędy muszą się pojawić. Dlatego alternatywą jest crowd testing. Polega na tym, że testy przeprowadza Wasza grupa docelowa. Określasz kryteria m.in. wiek, płeć, zawód, miejsce zamieszkania i otrzymujesz informacje co jest do poprawy. Wydaje mi się, że temat warty choćby przeanalizowania.
 

Katana11

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2014
Posty
11
Punkty reakcji
0
Przecież większość dołąćzonych emulatorów (np: do android studio) posiada możliwość predefiniowaniua urządzeń o przeróżnych parametrach...
 
F

forumowicz01

Guest
Katana11 napisał:
Przecież większość dołąćzonych emulatorów (np: do android studio) posiada możliwość predefiniowaniua urządzeń o przeróżnych parametrach...

Tak masz rację i emulator też będzie korzystał z Twojej aplikacji ?! ;)

Emulator powie Tobie jedynie czy apka dobrze się wyświetla. Natomiast nie będzie możliwości użycia np. głosności. Pamiętam o takim przypadku, że któs wrzucił aplikacje do emulatora i wszystko było ok - natomiast w rzeczywistości kciuk użytkownika był za duży, przez co klawiatura była "nieaktywna".
 
Do góry