Test Gimnazjalny...

Vozone.

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2009
Posty
866
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Osw.x]
Witam bardzo serdecznie..
Jak wszyscy wiedzą... a na pewno wiedzą o tym gimnazjaliści, zwłaszcza Ci z ostatniej klasy... zbliża się test nieubłaganie... już naprawdę mało czas pozostało. Każdy chcę napisać go na sto procent swoich możliwości i dać z siebie wszystko, przynajmniej ja.. bo wiem, że on decyduję w ogromnym stopniu na mojej dalszej edukacji. Więc pytanie jest proste jakie macie/mieliście sposoby uczenie się od tegoż testu... Pytanie kieruję również do tych co mają go już za sobą... ;)
 
A

Anitkaa

Guest
Ja się pouczę najważniejsze rzeczy ze wszystkich przedmiotów. Fizykę całą powtarzam , chemię i biologię pewnie też sobie zacznę :p . Matma to wiadomo podstawa. Geografia nie jest tak strasznie ważna , ale też poczytam najważniejsze rzeczy.
Jeśli chodzi o humanistyczną część to mam z głowy już :)
Polecam powtórzyć całą matmę ,bo na egzaminie większość zadań jest z matematyki ( myślę o matematyczno-przyrodniczym).
 

Vozone.

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2009
Posty
866
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Osw.x]
Gratuluję Humana... ;)
Powtórzyć.?
Może coś więcej na ten team powiedzieć.?
Mam zabrać książki od pierwszej klasy i zacząć się uczyć od początku.? ;>
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Hm... nie to, że się chwalę, ale biologii i chemii nie muszę powtarzać, bo już powtórzyłem przy okazji olimpiad no ale pozostała mi jeszcze fizyka, matma i geografia. Z matematyki powtórzę sobie jakieś najważniejsze rzeczy (wzory, prawa itd.). Z geografii to nigdy nie ma tego za wiele, a jeśli już to jakieś proste zadanka ;). Gorzej z fizyką, bo hm.... mamy niezbyt ciekawą nauczycielkę i jak będzie jakieś zadanie typu jak na próbnym Operona, to będzie MASAKRA. Dlatego powtórzę wszystkie wzory.
Jeśli chodzi o j. obcy to nic nie powtarzam ;P
Co do humanistycznej części, to babcia mi kiedyś przyniosła w gazecie była taka fajna 'ściąga' na egzamin. Najważniejsze daty na niej były, skrócone wszystkie lektury, gatunki literackie, nawet jak się pisze rozprawkę i te wszystkie formy wypowiedzi, także z tego na pewno sobie będę powtarzał. No i testy, testy, testy :) Trzeba robić, żeby się wyćwiczyć.
 

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
No nic na 100% będą procenty, epoki w literaturze, ważniejsze daty w historii, najbardziej podstawowe wzory w matematyce, budowa jakiejś roślinki (tzn podpisz jej części) No i tyle ; ) Reszta to już loteria.
 
A

Anitkaa

Guest
Dokładnie, testy są bardzo ważne.
Powtórz te najważniejsze rzeczy, tzn. podstawy. Nie może być na egzaminie wiadomości tylko z 3 klasy. :p Niestety, lepiej powtórzyć, żeby potem nie żałować...
 

bella.92

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2009
Posty
63
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Nowy Dwór Gdański
Ja już na szczęście mam to za sobą, pisałam rok temu.
jakiś miesiąc przed egzaminem zaczęłam przeglądać zeszyty od 1 klasy z wszystkich przedmiotów i rozwiązywałam testy. Mi to wystarczyło, miałam 93 pkt.
 
A

Anitkaa

Guest
No i dlatego niektórzy zapewne napisali dobrze, jeśli wiedzieli że będzie to na forum.
I później chodzą tacy do dobrych szkół, bo się dostali... :/
 

Vozone.

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2009
Posty
866
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Osw.x]
Co do humanistycznej części, to babcia mi kiedyś przyniosła w gazecie była taka fajna 'ściąga' na egzamin. Najważniejsze daty na niej były, skrócone wszystkie lektury, gatunki literackie, nawet jak się pisze rozprawkę i te wszystkie formy wypowiedzi, także z tego na pewno sobie będę powtarzał.

A mógłbyś to w jakiś sposób nie wiem wrzucić tu wysłać mi.?
Byłbym naprawdę wdzięczny....


tak apropo to słyszałam, że rok temu znów były przecieki na forum o2..

"znów"
Czyli co było już kiedyś tak.?
No nic skoro może zajść taka opcja wart sprawdzić rano forum.. ;p
Nic nie zaszkodzi a może tylko pomóc...
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
A mógłbyś to w jakiś sposób nie wiem wrzucić tu wysłać mi.?
Byłbym naprawdę wdzięczny....
Proszę, na razie zrobiłem zdjęcia 'tekstowi' postaram się później zrobić datom :) Aha i te lektury tam są na prawdę w wielkim skrócie (po jednym zdaniu ;P), więc jak ktoś nie czytał, to znowu wiele się nie dowie ;P.
Trochę tego jest:
Zdjcie311.jpg

Zdjcie312.jpg

Zdjcie313.jpg

Zdjcie327.jpg

Zdjcie328.jpg

Zdjcie329.jpg

Zdjcie330.jpg

Zdjcie331.jpg

Zdjcie332.jpg

Zdjcie333.jpg

Zdjcie334.jpg

Zdjcie335.jpg

Zdjcie336.jpg

Mam nadzieję, że nie dostanę jakiegoś ostrzeżenia, że mój post ciągnie się przez pół strony :D
 

olapol1993

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2008
Posty
408
Punkty reakcji
5
Wiek
30
Miasto
No one knows :)
O fajnie że to dałeś, a o ostrzeżenie się nie martw, wybronimy cię w końcu to dla dobra biednych gimnazjalistów, którzy muszą zakuwać do testu :pP A może ktoś zna jakąś stronę z najważniejszymi wzorami z fizyki, tak w "pigułce" ???
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Ja znalazłem gdzieś (już nie pamiętam na jakiej stronie) tak wzory najważniejsze pogrupowane działami :) Tylko, że to w pdf-ie jest, więc na forum nie da rady wrzucić :p
 

icker16

bohater outsiderów
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1 210
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
No widzę, że samotny nie jestem. :p Co chodzi o humana to powtarzam sobie co ma zawierać dana forma wypowiedzi np. rozprawka, podanie, zaproszenie etc. Sprawą matematyki raczej się nie przejmuję, gorzej z fizyką i biologią. Geografia i chemia jako tako . :> No i takie przed wczesne powodzenia wszystkim . ;D
 
Do góry