Teraz i ja proszę o pomoc przy wyborze szkoły ...

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
Do jakiej szkoły poszlibyście na moim miejscu?

Typ 1 -
http://www.zegluga.edu.pl/
Technik Informatyk

+ Dostałbym się na 100%
+ Blisko od domu
+ Większość kolegów z gimnazjum tam się wybiera
+ W innej klasie będą moi najlepsi koledzy
- Nie ciekawa młodzież chodząca do tej szkoły, do zawodówki
- Do tej samej klasy wybierają się moi 2 najgorsi koledzy ze szkoły

Typ 2 -
http://www.zs1.edu.pl/
Technik Informatyk

+ Dostałbym się na 100%
+ Blisko od domu
- Dużo klas zawodowych
- Malo osób z mojego gimnazjum

Typ 3 -
http://zsnr3-slawiecice.prv.pl/
Liceum Policyjne albo Liceum Farmaceutyczne

+ Bardzo ciekawy profil policyjny
+ Niski próg punktowy
+ Świetne, ciche otoczenie (duży park)
+ 4 osobne budynki - labolatorium, szkoła, sala gimnastyczna i stołówka
- Daleko od domu
- Prawie nikt tam nie idzie z mojego gimnazjum

Typ 4 -
http://www.zstech.pl/?pg=7
Liceum językowe

+ Niski próg punktowy
+ Mogą tam pójść moi ulubieni koledzy
- Nieciekawy profil językowy
- Daleko od domu

Jestem teraz w kropce. Najbardziej chciałbym pójść do LO i to najlepiej na ten profil policyjny ... chociaż z drugiej strony, ta szkoła jest bardzo daleko ( 2 autobusy, na przesiadkę) i zostanę całkiem sam ... Nie wiem doradźcie mi coś ...
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Ja też się wybieram do liceum oddalonego od domu o 50 km, będę mieszkał w bursie, nie znam nikogo z mojej przyszłej klasy. I co? I nic, kompletnie mi to zwisa, ba, nawet się z tego powodu cieszę, bo będę miał czyste konto na początku :)
Powiem Ci tyle - wybieraj to, co lubisz, z czym wiążesz przyszłość, nie patrz na kolegów, bo później będziesz żałował, mówię Ci... koledzy się zmienią ale szkoła już raczej nie... No i patrz też pod kątem tego co masz zamiar robić właśnie - chcesz być policjantem? Nie zastanawiaj się nawet, tylko idź na ten policyjny profil :)
 

Iza.

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2009
Posty
516
Punkty reakcji
8
Miasto
Małopolska
Moim zdaniem typ 3.
Po tych plusach widać, że tylko tam chyba ciekawi Cię profil?
Więc trzeba się tym sugerować. Na pewno nie kolegami.. Tylko dojazd pewnie męczący. Co innego mieszkać i iść 5 min do szkoły, a co innego dojeżdżać, no ale najważniejsze, żeby uczyć się tego co się lubi. : )
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
językowe lub farmaceutyczne. Po pierwszym będizesz mógl iść na wszelakie filologie itp. a po drugim w sumie zawód masz , bo do apteki by Cie przyjeli , a możesz też kontynuować nauke na innych kierunkach. Na twoim miejscu wybrałbym to drugie , ale przecież ty to nie ja ^^
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
aha jeszcze jedno ; policyjne bym odradzał chyba , że nie chcesz studiować ^^
 

karolpro

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2009
Posty
472
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Miasto
Katowice
Jak dla mnie to nie powinieneś się motywować, ani odległością, ani kolegami z gimnazjum. Oni mają swoje życie i Ty masz swoje. Jeśli Ci się podoba to policyjne LO no to idź tam.
 

Ixidor

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
34
A nie masz szans na liceum ogólnokształcące (profil mat - fiz - inf), a potem studia np. informatyczne...?


Kolega poszedł do technikum informatycznego i bardzo tego żałował... Mówił ze lepiej jakby poszedł do liceum i potem na studia właśnie.
 

opasa2006

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2009
Posty
189
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Bydgoszcz
Co do kolegów to się nie martw. Ja poszłam do liceum na drugim końcu miasta, nikogo z klasy nie znałam, a okazało się, że bardzo fajni ludzie w klasie i w innych klasach :D a w czasie dojazdów najlepiej mi się geografii uczy :p
 

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
Chyba tak ułożę moją listę:
I LO w miejscu zamieszkania
II LO na profil policyjny
III Technikum Informatyczne w miejscu zamieszkania
 

sirmafiozo

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2008
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Mińsk Mazowiecki
Powiem Ci tak... Trzymaj się z dala od liceum profilowanego. Jak coś to technikum (masz zawód + matura) lub liceum które przygotowuje do matury ;)
 

ra-asti

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kamień Pomorski
Wiesz, jak ja szłam do szkoły średniej (btw. technik informatyk ;) ) też nie znałam nikogo, ale to jest tylko kwestia kilku dni. Poza tym to duża frajda poznać tylu nowych ludzi :D A jeśli nie masz możliwość zamieszkać w internacie albo na stancji to dojeżdżanie też nie jest złe, bo zawsze możesz się po drodze czegoś 'douczyć' xD. Oczywiście jeśli nie masz do przejechania ze 100 km. Ja mam do szkoły godzinę jazdy i jest spoko.
A jeśli chodzi o technikum, to tak jak powiedział sirmafiozo po takiej szkole masz już zawód i maturę :p
 
Do góry