Terapia w leczeniu nerwicy

A

anna_ana

Guest
Jak myślicie jaka terapia jest najskuteczniejsza przy leczeniu nerwicy natręctw, nerwicy lękowej?
Znacie jakieś badania na ten temat?
Albo może posiadacie wiedzę z własnego doświadczenia?
Będę wdzięczna za opinie.
 
M

MacaN

Guest
Jeśli chodzi o nerwicę natręctw, to silna wola. Nasza psychika to niezwykle silne narzędzie, silniejsze od leków.
 
M

MacaN

Guest
Yellow, nie musisz być sarkastyczny ;) Akurat to znam z autopsji. Przy nerwicy natręctw człowiek w pewnym sensie czuje coś w rodzaju... nie wiem, jak to nazwać... Bycia innym, wyróżnionym, w głębi serca nie chce się tego pozbywać, ale jeśli w koncu zachce - może mu się udać opanować odruchy takie, jak układanie pewnych rzeczy w sposób znany tylko Tobie, tiki nerwowe, liczenie np. wzorków na tapecie i wynajdowanie zależności między nimi.

Mnie się to udało prawie w 100%. Bez leków, ale jak ktoś jest przekonany nad wyższością terapii farmakologicznej, to już jego sprawa.
 
W

wiemlepiej

Guest
W moim przypadku pomógł efekt placebo. Nie miałam pojęcia, że mój psycholog leczy mnie w ten sposób, ale nie mam mu za złe. Leczyłam się w Pracowni Psychorozwoju http://psychoterapia-kielczyk.pl/
Najpierw była farmakoterapia, ale leki nie działały, a efekty uboczne były bardzo nieprzyjemne. Jakieś 3 miesiące temu dostałam nowoczesny lek, dopiero badany, ale w testach klinicznych miał mieć naprawdę wysoką skuteczność w leczeniu nerwicy natręctw. Zafascynowana obserowoałam jak cudownie na mnie dizała. Do tego, jako testerka otrzymywałam go oczywiście za darmo od lekarza. Dopiero, gdy całkiem pozbyłam się większości objawów, lekarz wyznał mi, że to witamina c z jakimiś dodatkami smakowymi. Myślałam, że padnę, jak to usłyszałam, ale w sumie wiedziałam, że jestem bardzo podatna na ten efekt, więc mnie nie zdźziwiło, że tak to na mnie zadziałało.
 
Do góry