Tematy maturalne

miska1991

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
174
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Sosnowiec
Witam Was ;)
Mam takie pytanie. Czy lista tematów z polskiego na ustną maturę jest różna dla każdej szkoły czy jedna ogólna na całą Polskę?
Jeżeli ktoś ma taką listę to mógłby mi przesłać na meila: miska1991_1991@o2.pl?
 

albert223

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2009
Posty
273
Punkty reakcji
0
prawda jest taka, ze takiego skandalu jak był z tekstem Nowaka Jezsiorańskiego ze cztery lata temu to już chyba nie będzie, chociaż jeszcze nie jedno przed nami
 

volki199

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2009
Posty
149
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Witam Was ;)
Mam takie pytanie. Czy lista tematów z polskiego na ustną maturę jest różna dla każdej szkoły czy jedna ogólna na całą Polskę?
Jeżeli ktoś ma taką listę to mógłby mi przesłać na meila: miska1991_1991@o2.pl?

każda szkoła rozdaje maturzystom własną listę tematów. Dostaniecie ją do listopada.
 

agniesiaa90

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2009
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
33
u nas w szkole to bylo tak ze mielismy dostac 1 września a dostalismy 23 czerwca na koniec 2 klasy :p
 

Wiola :-]

Czekoladoholiczka xD
Dołączył
27 Wrzesień 2007
Posty
2 677
Punkty reakcji
6
Wiek
32
Miasto
Tychy / Kraków
no właśnie i jak dla mnie to jest dziwne, wszystkie szkoły powinny dostać w tym samym dniu... ja jeszcze tematów nie mam
 

agniesiaa90

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2009
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
33
wiesz u mnie w szkole to ogolnie tematy z roku na rok sie nie zmieniaja w sumie :)
 
K

klaidua

Guest
Zazwyczaj większość tematów się powtarza, motyw miłości, ojczyzny, matki, dziecka, domu, wędrówki, rodziny, wsi, miasta, patriotyzmu, anioła, demona, tańca itp. itd., wszędzie jest praktycznie to samo tylko innymi słowami...
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
JG
U mnie raz były pokazane te tematy,ale jeszcze sie nie zdecydowałam =[

Wiem, że u mnie w szkole nie będzie na liście tematów o samobójstwach, bo komisja na maturze w zeszłym roku się już nasłuchała o tym =]
 

kifer4

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
798
Punkty reakcji
1
Miasto
sie znamy?
Nie martw sie, we wrzesniu bedziecie skladac wstepna deklaracje maturalna, tam rowniez bedziecie miec temat na egzamin wewnetrzny wpisany. Sprawdz moze www Twojej szkoly? Albo w gablocie wywieszone gdzies powinny tematy byc.


co wy opowiadacie! każda szkoła ma TĘ samą listę tematów.
tematy te to propozycje maturzystów z całej polski.

lady in black nie moglem sie powstrzymac aby do twojego kolejnego merytorycznego i przemyslanego postu sie nie odniesc.
Egzamin ustny-egzamin wewnetrzny. Tutaj masz listy tematow z 2 przypadkowych szkol. Te listy sa takie same co ?

http://www.1lo.lublin.pl/view/item/lista_t...polskiego_2009/


http://zspswidwin.pl/page.php?106


tematy te to propozycje maturzystów z całej polski.

szkoda komentowac ^_^


Zazwyczaj większość tematów się powtarza, motyw miłości, ojczyzny, matki, dziecka, domu, wędrówki, rodziny, wsi, miasta, patriotyzmu, anioła, demona, tańca itp. itd., wszędzie jest praktycznie to samo tylko innymi słowami...

dokladnie tak jest, np w jednym roku jest motyw wedrownika a w drugim wedrowki... jeden pies bo literatura w zasadzie b.podobna. + dochodza do tego tematy wymyslone przez polonistow do konkretnych pozycji z literatury.


A powiedzcie mi, wiem ze mozna swoj wlasny temat chyba wybrac, ale wczesniej sie trzeba z nim gdzies zglosic, wiecie cos o tym?
 
Do góry