Telemarketing i umowa o dzieło

fightern

Bóg Rodzina Naród
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
965
Punkty reakcji
1
Miasto
SERCE POLSKIEGO ORŁA
Witam. Zaproponowali mi pracę w telemaketingu z umową o dzieło. Czy opłaca się tam iść ? Czy gdyby były mizenre wyniki to mogą nie wypłacić pieniędzy ?
 

Gr33n Acid

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2012
Posty
60
Punkty reakcji
0
Witam. Zaproponowali mi pracę w telemaketingu z umową o dzieło. Czy opłaca się tam iść ? Czy gdyby były mizenre wyniki to mogą nie wypłacić pieniędzy ?

Cześć! To mój pierwszy post na tym forum, ale zapewne nie ostatni, po pierwsze witam wszystkich furumowiczów.
Nie wiemy czy się opłaca bo za mało napisałeś, napisz swoje oczekiwania, kompetencje, warunki jakie zaproponowali, zakres obowiązków. Wtedy ktoś może powiedzieć czy się opłaca, chociaż to i tak będzie tylko subiektywna ocena.

Czy moga nie wypłacic pieniędzy? A co jest w umowie? Zapoznałeś się z regulaminem wewnętrznym? Nikt tu nie jest wróżką, przynajmniej ja nie :)

Pozdrawiam.
 

fightern

Bóg Rodzina Naród
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
965
Punkty reakcji
1
Miasto
SERCE POLSKIEGO ORŁA
No właśnie umowy jeszcze nie podpisałem. Powiedzieli mi że umowa o dzieło i że gdy nie będę efektywny to podziękują za współpracę, więc ja się pytam - czy jak jest umowa o dzieło to czy mogą nie wypłacić pieniędzy gdyby efekt był mierny ??
 

Gr33n Acid

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2012
Posty
60
Punkty reakcji
0
No właśnie umowy jeszcze nie podpisałem. Powiedzieli mi że umowa o dzieło i że gdy nie będę efektywny to podziękują za współpracę, więc ja się pytam - czy jak jest umowa o dzieło to czy mogą nie wypłacić pieniędzy gdyby efekt był mierny ??

Na razie nie ma przesłanek by móc ocenić czy się to opłaca czy nie, decyzje podejmiesz Ty. Będzie to dobrowolna umowa pomiędzy tobą (zleceniobiorcą), a zleceniodawcą.
Wiesz, że umowa o dzieło. Przeczytaj o umowie o dzieło, czym rózni się od umowy o prace, jakie wiążą się z tym konsekwencje, poczytaj o umowach cywilnoprawnych. Przełożeni lubią żerować na niewiedzy pracowników (lub "zleceniobiorców").

Ogólnie za pracę należy się wynagrodzenie. Mogą być natomiast różne haczyki, kary finansowe za nieprzestrzeganie regulaminu.
 

burzakos

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2009
Posty
28
Punkty reakcji
0
gr33n ma racje. podales za malo informacji. trudno nam powiedziec na ile twoj pracodawca jest wiarygodny i czy warto zebys podpisywal z nim umowe. na pewno ma prawo do tego zeby z dnia na dzien ci podziekowac. taki "urok" tego rodzaju umow - http://praca.eniro.p...owom-smieciowym sam musisz sie zastanowic na ile jestes dobry w tej branzy i czy ci sie to oplaca...
 

alutka123

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2012
Posty
55
Punkty reakcji
0
jak pójdziesz to wszystkiego sie dowiesz,dobrze przeczytaj umowę i pogadaj z kimś kto już tam pracuje.
 

jedynytaki

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2012
Posty
37
Punkty reakcji
1
Jak będziesz słaby to pracodawca może ci podziękować z dnia na dzień ale wypłacić musi kasę, a jak nie to do sądu za niedotrzymanie warunków umowy
 

JaGuru

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2012
Posty
60
Punkty reakcji
0
Nie tylko mogą ci nie wypłacić, ale jeszcze tobie będą kazać płacić.

A ta praca to wyznaczali jakieś godziny pracy i miejsce wykonywania obowiązków???

Już na pierwszy rzut oka wygląda to jakoś podejrzanie. Dobrze przeczytaj umowę zwłaszcza to o odpowiedzialności i wzajemnych zobowiązaniach.
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Zawsze warto spróbować. Tylko dobrze zapoznaj się z treścią umowy.
 

KloszeK

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2013
Posty
16
Punkty reakcji
0
Zależy jak skonstruowana jest umowa, zobacz, czy nie ma tam haczyków w stylu, że musisz przepracować jakiś okres, żebyś mógł otrzymać wypłate.
 

Bane1989

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Lublin
Zanim znalazłem obecną prace, też popracowałem 2 dni w telemarketingu :p na 100 % potrzeba dużej cierpliwości w takiej pracy, bo ciężko namówić przez telefon ludzi nawet na spotkanie z przedstawicielem, a co tu mówić o sprzedaniu czegoś :)
 
Do góry