Telefon w abonamencie?

J

jagnam

Guest
Nie warto jest kupować telefonu z abonamencie bo normalnie w świecie jest to drogie. Sama sobie jakiś czas temu wszystko przeliczyłam i o wiele bardzieij opłaca się kupić telefon normalnie w sklepie oraz wiąć sobie kartę .Czy widzieliście jakie promocje oferują niektóre sklepy z telefonami?ć.
Zerknijcie sobie chociażby do sklepu rtv Euro agd. Obecnie możńa tam brać telefony na wiele rat. Na przykład na 10 czy 20 rat 0%. Mozecie sobie dzięki temu spokojnie spłacać telefon oraz praktycznie tego nie odczuć.
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
ja tak zrobilem przed swietami, kupilem w rtv samsunga mini a w vikingach kupilem karte do telefonu za 24 zl i jest git:)
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
Jest taka darmowa porównywarka usług panwybierak - można tam porównać sobie np. ceny abonamentów telefonicznych z telefonami i bez, ceny internetu itd, wszystko w jednym miejscu. Ja już telefon mam ok, ale muszę zmienić dostawcę kablówki
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
Porównywarka w takim przypadku to najlepsze rozwiązanie. Sam kiedyś skorzystałem i nie żałuję. Panwybierak? Pierwsze o takiej słyszę, ale sprawdzę ją sobie. Może komuś znajomemu się przyda. Fiska, tak nawiasem to korzystałaś z niej?
 

Parsi

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2008
Posty
234
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Telefon w abonamencie opłaca się tylko firmom. W każdym innym wypadku kupujcie kartę i telefon osobno - wyjdzie o wiele taniej. Wolę mieć gorszy telefon niż wiązać się z firmą na x lat, gdy za rok oferty są 2x lepsze od mojej.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8



fiska napisał:
Jest taka darmowa porównywarka usług panwybierak - można tam porównać sobie np. ceny abonamentów telefonicznych z telefonami i bez, ceny internetu itd, wszystko w jednym miejscu. Ja już telefon mam ok, ale muszę zmienić dostawcę kablówki
Z ciekawości sprawdziłem, jak to u mnie wygląda. (Porównywarka ma całkiem dużo filtrów) Kablówka jednak wychodzi najtaniej, zwłaszcza w opcjach TV + internet. U mnie mogę jeszcze mieć telefon stacjonarny i komórkę. panwybierak również ma te opcje, ale telefon stacjonarny nie jest mi do niczego potrzebny - wszyscy domownicy pod własnymi smartfonami.


Parsi napisał:
Telefon w abonamencie opłaca się tylko firmom.

​Nie tylko to kwestia dobrze przeprowadzonej kalkulacji w zależności od przybliżonych miesięcznych opłat na telefon.
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
Przeklikałem się przez stronkę tej porównywarki, fajna jest, widzę też, że można wyszukiwać tam ofert z pozycji, ze tak powiem lokalnie. Jest darmowa, tak?
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Darmowa. Dla mnie wyszukiwanie po lokalizacji to podstawowa zaleta.
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
A czy ktoś za pośrednictwem tej wyszukiwarki podpisywał może umowę?
 

Przemasboss

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2010
Posty
181
Punkty reakcji
2
Zajefajna sprawa taka porównywarka. Teraz wiem jaki dostawca ma u mnie zasięg i nie dam sobie wcisnąć jakiegoś innego. Nie zawsze konsultant w salonie powie czy w danym miejscu zamieszkania będzie zasięg a tak można samemu to sprawdzić.
 

AnaM.

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
24
Punkty reakcji
0
Ja też uważam, że lepszy jest telefon na kartę.
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Od 4 lat jestem szczęśliwą posiadaczką abonamentu w plusie, mój chłopak natomiast w playu. Oboje jesteśmy usatysfakcjonowani. Faktem jest, że uzależnione jest to od intensywności dzwonienia czy pisania, a nawet korzystania z MB internetu w telefonie. Ja nie piszę dużo, natomiast internet to dla mnie absolutna podstawa, związana z pracą chociażby. Kwoty abonamentów są przeróżne, w zależności od oczekiwań. JA związałam się umową,do której brałam także telefon (to jest nieopłacalne, ale rzecz gustu). Płacę 80 zł i mam 3 GB internetu, nielimitowane sms i połączenia. Czego chcieć więcej? Doładowując wydałabym raz jeszcze tę kwotę. Należy liczyć się z tym, iż trzeba się pilnować, gdzie się dzwoni i pisze, bo pewne numery wykraczają poza abonament i jest to naliczane osobno. Polecam głównie dla młodzieży,która dużo pisze i dzwoni do swoich ukochanych, pierwszych miłości. Sama w przyszłości zapewnię dziecku abonament, oczywiście nie za 80 zł, ale za 50 zł to naprawdę opłacalne :)
 

sandrakowalczyk

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
7
Punkty reakcji
0
ja też mam smartfona już któregoś z kolei na abonament w t-mobile. zawsze miałam dobre propozycje, teraz mam tego p8 a abonament się opłaca bo nie musze jak w innych sieciach dopłacać zwyżek do niego. dla nowych klientów też widziałam są fajne okazje z telefonami. znajomy właśnie tak sobie xperię znalazł :)
 

JussTynia

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja niedawno przeszłam z T-Mobile do Play i jestem bardzo zadowolona. Wzięłam iPhone'a 6 w abonamencie, A jeszcze przy przenoszeniu dodatkowe promocje. ^^ Oczywiście opcja jest dobra tylko jeśli ktoś telefonu intensywnie używa, ale w dzisiejszych czasach to właściwie jak trzecia dłoń. :)
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Ja mam telefon a raczej miałem w abonamencie. Nie narzekałem, abonament za który płacę trwa do dziś. Koszt to około 100 zł. Telefonu już nie mam ale zakupiłem sobie nowy za gotówkę, a kartę wsadziłem do niego przycinając do nanosim i śmiga. :sleep:

Polecam Plus, moim zdaniem bardzo dobry i nigdy mnie nie zawiódł.
 

mimikra

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2016
Posty
102
Punkty reakcji
3
myślę o przejściu do play, bo plus mnie rozczarował :/
 

Karpatie

Zbanowany
Dołączył
28 Maj 2021
Posty
57
Punkty reakcji
1
Tak szczerze powiedziawszy, moim zdaniem się nie opłaca. Na stronach operatorów abonament ten jest przedstwiany owszem w bardzo opłacalnym świetle, ale w rzeczywistości telefony samodzielnie można kupić o wiele taniej. Szczególnie jeśli są to flagowe modele ( wiele operatorów nie ma wręcz tych najnowszych modeli, jak na przykład w przypadku firmy apple). Sam wolę kupić telefon za gotówkę, ewentualnie za raty. Jak również mieć oferte na kartę. Obecnie płace miesięcznie 30 zł oraz mam zupełnie darmowy internet plus rozmowy do wszystkich.

Zresztą zerknijcie sobie na dostępność Iphone 13:
https://ispot.pl/iphone-13-128gb

U operatorów można o tym marzyć. Za to w sklepach Ispot jest obecnie w miejscach stacjonarnych pełna dostępność.
 
Do góry