Telefon w abonamencie?

kolo.ratunkowe

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
dexterrr napisał:
a powiesz mi cos wiecej o nich?
to wirtualny operator, który działa na zasięgu play za 29zł masz ofertę do 152 min do sieci oprócz MV i play (bo tu masz za free) , darmowe smsy (31 dni) oraz 4GB neta
 

malarek

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
116
Punkty reakcji
9
Wiek
38
Ja także jestem za tym że się nie opłaca. Dobry smartfon można kupić nowy w markecie już za 250zł. Za 350zł mamy naprawdę dobrego, taniego Samsunga a za 400-500zł są już maszyny. Jeśli ktoś jest mocno wymagający i dorzuci jeszcze 200 to za 700zł jest już super maszyna.
Jestem szczęśliwy posiadaczem Huawei G620s którego nabyłem 2 tygodnie temu w markecie Euro-RTV. Zapłaciłem 479zł. Telefon ma wszystko. LTE, nagrywa filmy w full hd, posiada GPS oraz glonass i naprawdę mnogo funkcji. Czy abonament się opłaca? Nie! Dlaczego?
W moim przypadku wyglądało to tak:


Smartfon za 199zł z umową na 36 miesięcy (Play) z taryfą za 39,90zł w której miałem nolimit do Play i 0,24zł/min do wszystkich. Zero minut do obcych.
Smartfon za 249zł w umową na 36 miesięcy (Play) z taryfą za 59,90zł z nolimit do wszystkich sieci.
Smartfon za 349zł z umową na 24 miesiące (Play) z taryfą 45zł i nolimit w Play.
Taką ofertę otrzymałem jako aktualny abonent więc zrezygnowałem.

Taryfa nolimit do wszystkich sieci w OrangeNJU na kartę to kwota 29+10 czyli 39zł miesięcznie. Po 24 miesiącach mam 936zł. Dodając smartfona za 479zł wydam łącznie równe 1415zł + starter za 5zł czyli 1420zł na 2 lata. Dzieląc to na 24 miesiące wychodzi 59,16zł.

Gdybym wybrał opcję smartfon za 249zł z taryfą za 59,90zł to po 36 miesiącach zapłacił bym łącznie 2405zł czyli 66,81 miesięcznie.
Gdybym wybrał opcję na 24 miesiące ze smartfonem za 349zł zapłącił bym łącznie 1429 czyli 59,54 i był bym startny o koszt telefonowania poza sieć.
Potrzebuję minimum 30minut tygodniowo do wszystkich sieci więc 120 min miesięcznie X 0,24 = 28,80zł. Taki abonament za 45zł to tylko złudne oszczędzanie i z 45zł zrobiło by mi się 73,80zł na miesiąc co daje łącznie po 24 miesiącach razem z telefonem kwotę 2120zł.

Nie opłaca się. Play mi napisało że Huawei G620s bez promocji na kartę kosztuje u nich 1128,78zł. Ten sam telefon jak widać poza operatorem jest tańszy i to sporo. Na dodatek w każdej chwili mając smartfona na kartę mogę zmienić sieć lub taryfę. Na abonament nie jest tak pięknie.
Czasy Nokii 3310 za złotówkę z abonamentem HaloEra 19,90zł na dwa lata w chwili gdy na rynku Nokia kosztowała 1000zł przeminęły bez powrotnie.
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
kolo.ratunkowe napisał:
a powiesz mi cos wiecej o nich?
to wirtualny operator, który działa na zasięgu play za 29zł masz ofertę do 152 min do sieci oprócz MV i play (bo tu masz za free) , darmowe smsy (31 dni) oraz 4GB neta
o no wlasnie sobie czytam na stronce to co mi piszesz, a polecasz bo korzystasz czy polecasz bo ktos polecil:)?
 

kolo.ratunkowe

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
korzysta kilka osób z mojego najbliższego otoczenia-jak tylko skończy mi się abonament również do nich dołączę ;)
 

malarek

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
116
Punkty reakcji
9
Wiek
38
I co w tym Vikingu szczególnego? Nielimitowane rozmowy do Play a do reszty?
Oni uwzględniają tylko i wyłącznie: Play, Mobile Vikings, Red Bull Mobile, Virgin Mobile, Truphone, Netia Mobile, Tele25.
0,19 za minutę jest też w Virgin i w NJU.
Dodatkowo po wykorzytaniu tych 300MB, 2GB, 4GB z najszybszym LTE spada prędkość do zera.
Najszybszym LTE?
Którym? W Play? Ha,ha. Wiecie jaki download mam teraz w Play?
A zobaczcie sami:
4751626038.png

a jest godzina 23 piątek gdzie wszyscy są poza domem i na imprezach. W południe miałem mniej jak 3Mb/s w tym zakichanym LTE na pełnym zasięgu.
Myślicie że Play odda komuś pasmo?
Pewnie że nie. O fercie tego Vikinga jak byk na dole pisze że internet darmowy ale z prędkością do 32KB/s. Z taką prędkością nawet pobranie poczty będzie graniczyło z cudem.
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
hm no ja az tak sie nie znam na tych wszystkich parametrach, jesli chodzi o internet w telefonie to korzystam do takich podstawowych rzeczy, typu fb, @, czasem sprawdze jak gdzies dojechac wiec mysle ze powinno mi to smialo starczyc, biorac pod uwage ze w poprzedniej sieci ciagle internet mi sie rozlaczal;/ patrze na ich strone i podoba mi sie to ze napisane jest o tym ze kwota jest wazna przez caly rok, a nie tak jak terazu mnie ze miesiac od doladowania a nie raz juz mialem tak ze mialem jeszcze z dyche na koncie i musialam ladowac na nowo a to mnie wkurzalo na maksa.
 

malarek

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
116
Punkty reakcji
9
Wiek
38
W Play mam często problemy z otwarciem zdjęć w galerii na fb u znajomych. Wysłane do mnie maile na fb dochodzą ale po 3,4 godzinach. Piszę sobie z matką, wysyła mi wiadomość np. o godz. 14 a wiadomość dochodzi o godz.17 kiedy sieć jest już luźniejsza. Ten internet to katastrofa. W Plusie czy T-Mobile takich numerów nie ma.

A w/w wynik był jeszcze super bo najczęściej mam tak:
4751644731.png


Gdy kupowałem internet to w salonie facet mówił że download czyli pobieranie będzie na poziomie coś koło 30Mb/s. Czasami do 50 a maksymalnie ile daje LTE to 150Mb/s. Jeśli się nie znasz to powiem Ci tylko tyle że z prędkością 1Mb/s nie można obejrzeć filmu, porozmawiać przez skype'a a nawet otworzyć dobrej strony www w normalnym czasie. Przy 5Mb/s strony www działają płynnie ale nie wszystkie. Allegro np. buforuje i czekasz. Youtubue tnie. Przy 10Mb/s jest już ok.

Ostatnio potrzebowałem książek do nauki w formacie pdf. Było tego aż 15GB w paczce rar. Mój Play pobierał 5GB w czasie około 12 godzin i pliku nigdy nie pobrał ponieważ kończyło to się błędem pobierania gdy prędkość spadła pon. 1Mb/s. Przyszedł kolega z LTE od Plusa i te całe 15GB pobrano w czasie 1 h 10minut.
Tak to wygląda w praktyce niestety dlatego rozwiązuję umowę z Play.

Play ma swoich klientów gdzieś. Ich pojemność sieci łatwo moża obliczyć śledząc przetragi na częstotliwości (aktualnie trwa jeden) i przyznane zewzolenia i pasma. Wszyscy operatorzy LTE mają podobną pojeność ale jedynie Plus nikomu swoich częstotliwości nie sprzedaje a Play ma to gdzieś ile Vikingów, Virginów, MBanków i Play-ów podłączy się w tym samym czasie do tego samego nadajnika w mieście. Stąd właśnie ta jakość. W Play liczy się kasa a nie jakość. Play woli mieć 1000 niezadowolonych klinetów z abonamentem za 39,90 jak stu zadowolonych. Wczoraj wieczorem próbowałem rozmawiać przez skajpa. Miałem ważną rozmowę zza granicy. Skończyło się tym iż poleciałem do nocnego po starter NJU (Orange), doładowałem za 50zł i włączyłem lte. tedy porozmawiałem tak jak trzeba a dziś właśnie piszę wypoeiwdzenie umowy do play bo to co kupiłem miałem już 10lat temu albowiem wtedy 1Mb/s było hitem.
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
hm wiesz co moze ja na to az tak nie patrze bo nie uzywam w takim stopniu telefonu jak Ty, wiem tylko tyle ze mialem telefon juz w 3 sieciach na przelomie ostatnich 5 lat i w kazdej to samo, nad morzem brak zasiegu, co jakis czas nie lapalo mi internetu wywalało z @, nie wiem może to po prostu pech:) dlatego chcialem przekonac sie jak wyglada to u vikingow bo skusila mnie cena i przejscie kasy na nastepny miesiac - bo tak samo wkurzalo mnie to u mojego poprzedniego operatora ze nawet jak jeszcze mialem 10 zlna konecie to musialem kupowac nowa karte, bez sensu, jak by nie moglo przejsc to dalej. w sumie nic nie kosztuje mnie wyproboowanie nowego starteru a widze ze mozna go sobie od tak u niech zamowic i sprawdze i zobacze i wtedy bede mogl sie tez cos wypowiedziec :)
 

kolo.ratunkowe

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
dexterrr napisał:
hm wiesz co moze ja na to az tak nie patrze bo nie uzywam w takim stopniu telefonu jak Ty, wiem tylko tyle ze mialem telefon juz w 3 sieciach na przelomie ostatnich 5 lat i w kazdej to samo, nad morzem brak zasiegu, co jakis czas nie lapalo mi internetu wywalało z @, nie wiem może to po prostu pech:) dlatego chcialem przekonac sie jak wyglada to u vikingow bo skusila mnie cena i przejscie kasy na nastepny miesiac - bo tak samo wkurzalo mnie to u mojego poprzedniego operatora ze nawet jak jeszcze mialem 10 zlna konecie to musialem kupowac nowa karte, bez sensu, jak by nie moglo przejsc to dalej. w sumie nic nie kosztuje mnie wyproboowanie nowego starteru a widze ze mozna go sobie od tak u niech zamowic i sprawdze i zobacze i wtedy bede mogl sie tez cos wypowiedziec :)

racja. najlepiej przekonać się na własnej skórze co i jak :) w takim razie czekam na Twoją opinię za jakiś czas dexterrr
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
wiesz ja nie mowie ze ja musze miec racje, absolutnie, ale to po prostu tak ze ja az na tyle w tym nie siedze, nie sledze i nie ogarniam tych wszystkich parametrow. dla mnie ma byc oplacalnie, ma byc internet, roaming dobry, no a u vikingow to mam, jak bedzie w praktyce? nie wiem sam ale mam nadzieje ze sie nie przejade:D
 

kolo.ratunkowe

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
dexterrr napisał:
wiesz ja nie mowie ze ja musze miec racje, absolutnie, ale to po prostu tak ze ja az na tyle w tym nie siedze, nie sledze i nie ogarniam tych wszystkich parametrow. dla mnie ma byc oplacalnie, ma byc internet, roaming dobry, no a u vikingow to mam, jak bedzie w praktyce? nie wiem sam ale mam nadzieje ze sie nie przejade:D
oj ja tym bardziej- chodzi o szybki net, rozmowy, smsy a przy tym fajną cenę i dla mnie wystarczająco :)
 

malarek

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
116
Punkty reakcji
9
Wiek
38
Wszystko uzależnione jest od potrzeb i wymagań. Ja się przejechałem na roamingu w sieci Virgin tak że nie chcę nawet o tym wspominać. Kupiłem auto za granicą, fakt, blisko bo może 100km od granicy naszej i autko się popsuło. Jak to bywa - polak pojechał - wziął kasy na styk i później kwiczał. Na karcie miałem ponad 50zł a zadzwonić do polski nie mogłem. Z ani jednej sieci a sprawdzałem D1, Vofafona i chyba jeszcze dwie inne. Po próbie połączenia dostawałem smsa bym doładował konto. Paranoja. Zatrzymałem na parkingu rodaka, miał Plusa na kartę i chyba dychę na koncie. Pstryk i dzwonisz. Nigdy więcej wirtualnego operatora.
Kiedyś miałem podobny problem z Heyah. Dzwonili do mnie, miałem pełen zasięg a po drugiej stronie ABONENT CZASOWO WYŁĄCZONY.
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
nie no to mam nadzieje ze w tym przypadku tego nie będzie, czekam sobie na starter teraz na stronce zamówiłem i zobaczymy jak będzie śmigać :)
 

kolo.ratunkowe

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
dexterrr napisał:
nie no to mam nadzieje ze w tym przypadku tego nie będzie, czekam sobie na starter teraz na stronce zamówiłem i zobaczymy jak będzie śmigać :)
daj znać jak szybko przyszedł starter i ogólnie podziel się wrażeniami :)
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
ogólnie nastawiam się pozytywnie, podoba mi się to że jest tyle netu i że będe mógł dzwonic do woli:) czekam i dam znaka czy faktycznie tak jest
 

kolo.ratunkowe

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
dexterrr napisał:
ogólnie nastawiam się pozytywnie, podoba mi się to że jest tyle netu i że będe mógł dzwonic do woli:) czekam i dam znaka czy faktycznie tak jest
a dziś przypadkowo widziałam ofertę viking24 i to ich nowa opcja-nielimitowane rozmowy, smsy i 2GB neta- super opcja w fajnej cenie
 

Anwalar

Bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2015
Posty
159
Punkty reakcji
33
Może ktoś coś powiedzieć o telefonach Microsoft Lumia, jest to ta sama dobra jakość co ich poprzednicy z Nokii ?
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
ale to jest nowość? a do wszystkich sieci czy tylko w swoim okręgu?
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
hmm to jak do wszystkich to jeszcze lepiej!!! za jakas sume? bo ja cos tego nie mogę znalezc???
 
Do góry