Technik Informatycze ...

kocisko

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
tylko tu i teraz
Owszem, teraz chodzę :)

Masz jakieś konkretne pytania dotyczące takowego technikum? ;)
 

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
1. Czy nie zawiodłeś się na nim?
2. Jakie specjalizacje można wybrać?
3. Jakie przedmioty rozszerzone oprócz informatyki są realizowane?
 

kocisko

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
tylko tu i teraz
1. Czy nie zawiodłeś się na nim?
Nie, nie zawiodłam się (dziewczyną jestem :) )

2. Jakie specjalizacje można wybrać?
W moim technikum obecnie do wyboru są:
*grafika komputerowa,
*bazy danych,
*sieci komputerowe,
*multimedia.

3. Jakie przedmioty rozszerzone oprócz informatyki są realizowane?
Pisząc "oprócz informatyki" masz na myśli inne przedmioty związane z informatyką czy ogólnie inne przedmioty tj np. matematyka itp?
 

darkmack

Zwykły Facet
Dołączył
20 Luty 2009
Posty
715
Punkty reakcji
0
Właśnie w tym roku skończyłem Technikum Informatyczne

1. Czy nie zawiodłeś się na nim?
hm.. kierunek to wybrałem dobry, z tym że nauczyciele mnie zawiodli i to jak prowadzili i próbowali ( bardzo mizernie) nauczyć nas.

2. Jakie specjalizacje można wybrać?
Takie jakie wspomniała Nippon

3. Jakie przedmioty rozszerzone oprócz informatyki są realizowane?
To pytanie prosze tak bardziej sprecyzuj
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
1. Czy nie zawiodłeś się na nim?
Jestem tegorocznym abolwentem technikum o tym profilu.
PORAŻKA, PORAŻKA, PORAŻKA. Wybór tego kierunku to PORAŻKA.
1. Program nauczania jest mniej więcej taki sam - niezaleznie od województwa, z góry narzucone jest to przez MEN.
Nie oczekuj gruszek na wierzbie.

Na swoim przykładzie powiem:
Po gimnazjum zastanowiłem się co chciałbym robić w życiu i co się opłaca. Wypadło na komputery. Chciałem być grafikiem komp., szkoła kusiła tą specjalnością. No to wybrałem.

1 rok nauki:
Oprogramowanie biurowe - głupoty z Worda + Excel
Technologie informacyjne - najogólniej o informatyce jak się da - czyli wspominanie o urządzeniach I/O, topologie sieciowe, ergonomia, sranie w banie
Systemy operacyjne i sieci komputerowe - początki komputerów, generacje procesorów, fizyczna budowa podzespołów komputerowych, początki Windowsa XP
2 rok:
Oprogramowanie biurowe - Excel, Access, SQL - oczywiście podstawy
Systemy operacyjne i sieci komputerowe - Windows XP, DOS
Programowanie obiektowe i strukturalne - MAgiczne bloczki, teoria, Free Pascal
Grafika i multimedia - eeee, żal :) Power Point, Gimp, Irfan View etc
3 rok:
Systemy operacyjne i sieci komputerowe - Linux, skrypty, konsola w Linux
Programowanie obiektowe i strukturalne - Pascal, Delphi
Grafika i multimedia - eeee, żal :) Power Point, Gimp, Irfan View etc
4 rok:
Systemy operacyjne i sieci komputerowe - TEORETYCZNIE powinieneś uczyć się sieci i administrowani pod Windows Server, ogólnie trochę teorii, 6 godzin praktyki w ciągu roku - sprawdzanie adresu IP/MAC. Sranie w banie.
Grafika i multimedia - eeee, żal :) Power Point, Gimp, Irfan View etc
Programowanie obiektowe i strukturalne - Dev C++ - powrót do konsoli. PORAŻKA.

+ od 3 roku nauki SPECJALIZACJA.
Lepiej dowiedz się dobrze czy mają odpowiedniego nauczyciela, który ma WIEDZĘ. Bo w mojej szkole było tak, że nauczyciel był szukany we wrześniu, kiedy to mieliśmy sobie tą specjalizację wybrać. Został zatrudniony człowiek, którego ulubionym powiedzeniem było: "wybaczcie, ale jestem miękki z tego. Wie ktoś jak to zrobić?"

2. Jakie specjalizacje można wybrać?
Jak u poprzedników.

Sumasumarum:
Wybierając ten kierunek decydujesz się na marnowanie 4 lat. Ze szkoły wychodzisz z niczym. Może uda ci się zdać egzamin zawodowy, który jest pociulany ;). Teoretyczny - 50% żeby zaliczyć, łatwy. Praktyczny, zdajesz od 75%. Banalny, lecz jak nie trafisz w klucz nie osiągniesz wyniku, który pozwoli Ci zdać.

Nawet jeśli uda się się to zdać (egzamin jest w czerwcu) to nie masz szans na znalezienie pracy w branży. Na programistę potrzebujesz wykształcenie wyższe, to samo jeśli chcesz być administratorem systemów linux/unix etc.
Od biedy możesz coś dłubać indywidualnym klientom w Gimpie - wizytówki, bannery, layouty etc. Ale na pracę w dobrej agencji nie licz, no chyba, że masz talent i mocne portfolio.

Od razu mówię, że dalsze kształcenie się w kierunku informatyka nie wpadnie ci do głowy, bo wymiotujesz 4latami w technikum. O wiele lepiej ukończyć np. technikum o profilu elektronik, następnie iśc na studia informatyczne, bądź też na mechatronikę.
 

kocisko

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
tylko tu i teraz
U mnie programowanie strukturalne jest już na pierwszym roku. Piszemy jakieś durne programiki w Turbo Pascalu. Na dodatek nauczyciel, który z wykształcenia jest... elektrykiem i z informatyką ma mało wspólnego. Więc za kolorowo nie jest.
Pozostałe informatyczne przedmioty - łatwo pójdą.
 
Do góry