Taniec Towarzyski

Ania-kg

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
phi... czy to ważne :D
Ania-kg, nie obraź się ale czy czasami D po 6 latach trenowania to nie jest troche mało, zwłaszcza że tą klasę dostaje się, jak się zatańczy wszystkie tance na turnieju i nie zostanie się zdyskwalifikowanym? :zdziwko:
nie ma o co się obrazac ;)
racja to mało. tylko, ze ja często zmieniam parterów... :p nie mam do nich szczescia... tanczyłam z jednym to jak juz sie wprawilismy do tanczenia wspolnie to pojechalismy na kilka turnieju były 4, 5 miejsca a potem 2x 2 no i on zrezygnował :/ wiec od listopada 2005 mam nowego partera i dopiero teraz zaczyanam tańczyc na tiurniejach

Ja raz byłam na takim kursiku tańca....Było bardzo fajnie :) Codziennie po jednej czy dwóch godzinkach tańca i już się człowiek lepiej czuje.... Chciałabym jeszcze tańczyć, ale jak narazie w mojej okolicy nie ma chętnych ludzi i nie ma żadnej takiej organizacji... W szkole czasami jest kółko taneczne i to tyle.. Aniu i jakie wrażenia masz po takich tańcach?
wrazenia po tancach... "gdzie jest woda????" hehe :) zwłaszcza po standardzie - jak dla mnie niektórzy są bardziej zmezeni po łacinie a ja po standardzie hehe :D

ja też lubie ;p tańczyć tańcze już z 10 lat ale na początku to jak miałem 6 do 12 lat to ciężko to było nazwać tańcem bo nie wiedziałem do czego dąże od kad wiem do czego dąże 3 lata zapierdzielam jak tylko moge ;p
sukcesów zabardzo nie mam... klasa B jak miałem 12-13 C (wtedy jezscze D) to byłem w półfinale w wiedeńskim na wieczystym ;p wice mistrzostwo podkarpacia ale to też dawno było temu... noi tyle ;p
PZDR
ooo :) Wiczysty :D no ja byłam ostatnio na Wieczystym weszłam do finał w: angielskim, tangu i quickstepie... w wiedeńskim tylko do półfinału. w łacienie w jivie do półfinału (łacine mam zdecydowanie gorsza :p)

Ja tańzyłam przez 2 latka, świetnie mi to szło, ale niestety niemiałam partnera i musiałam zrezygnować niestety(niemaiałam go pol roku). Strasznie załuję. Chciałabym wrucić, ale czy nijest juz za puxno, prosze poradxcie
P.S mam 13 latek
Moja kumpela nie miała partnera 2 lata i tanczyła :D aż sie znalazł i po 3 turniejach zdobyła C - ten 3 to był wieczysty :Da 13 lat to dobry wiek... wczesniej czesto nie wie sie czego sie chce... a teraz jesli wiesz ze chcesz tanczyc to do dzieła! Nie jest za późno :)

Ja chcę się zapisać:D Mam nadzieje, ze fajne bedzie:D:D
Fajnie... poprostu rewelka ;) hehe dużo super ludzi i do tego zabawa :D:D
 

souL_

Be my very own constellation... =*
Dołączył
18 Styczeń 2006
Posty
877
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Tarnów
Ona by sobie przypomniała, a ja nauczyła, hehe:pP:))
 

jutrzenka

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2005
Posty
32
Punkty reakcji
0
Miasto
z rodu J***
Uwilbiam taniec towarzyski i miaąłm nawet pójść na kurs, ale pani powiedziała, że dobrze byłoby przyjśc z partnerem, więc niestety nie poszłam. Ale może w kwietniu na inni, bo tam przynajmniej można przychodzić samemu i dopiero od III stopnia mieć kogos stałego.
A tak osobiście to preferuję walc angielski :)
 

qmila

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2006
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Henrykowo:)
Witam, od niedawna ucze sie tanca towarzyskiego , najbardziej podoba mi sie discofox, cha cha, jive, rock'n roll, rumba, samba. Mam prozbe to tych ktory sie rowniez tancem interesuja- moze moglby mi ktos podac tytuly lub wykonwacow do ww. rodzajow tanca. np. Chris Rea - Julia fajny kawalek jesli ktos zna takie to prosze podajcie. Pozdrawiam


Nie wiem czy akurat te melodie będą Ci odpowiadać ale ja przy takich tańcuje więc polecam muzykę z filmu "Shall we dance"
po za tym mam "spory kawałek muzyki" tanecznej na dysku bardzo fajnej ale neistety nazywa się "track xx" więc jeśli ktoś byłby zainteresowany wymianą muzyki tanecznej to bardzo prosze o kontakt ze mną:)


Pozdrawiam Kamila





hey:)

Ja również interesuję się tańcem! W ostatnich latach wręcz maniakalnie:)
Uwielbiam tańczyć, wpadam w swego rodzaju trans i... odlatuje:) niesamowite uczucie
Tańczę wszystko, a uczę sie:) tańca towarzyskiego (dopiero od roku kiedyś jak byłam mała tańczyłam może z 2 lata...) i salse... Nie myśle o tym poważnie traktuję raczej jako hobby... Ale po pierwsze wychodze zawsze z założenia, że to co robisz rób to dobrze, po za tym... ile jest osób, które tańcząc nie marzyły, że staną kiedyś na podium?:) ale marzyć można... niektóre rzeczy jednak zostają w sferze marzeń:)


Gorąco pozdrawaim wszystkich pasjonatów
qmila

P.S. Jak ktoś ma do zaoferowania ciekawe strony o tańcu, technice, historii, strojach jakieś ciekawostki dla nowicjuszy to byłabym wdzięczna! Przede wszystkim interesuje mnei w tym aspekcie salsa:)
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
W podstawówce tańczyłam ;) A teraz raczej uczęszczam na zajęcia baletu :D Bardzo lubię oglądać wirujące pary ^_^ Jednak ja nie mam zdolności do takiego tańca.
 

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
Ja chodziłam na kurs tańca towarzyskiego przez wakacje z... koleżanką. Fajnie było. ale ja nie potrafiłabym tańczyc zawodowo tam trzeba myśleć cały czas o postawie itd. i to jest taki taniec który mnie kontroluje. Natomiast bardzo podoba mi się gdy ktos tańczy go.
 

gienia

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
18
Ja należe do Młodzieżowego Zespołu Tańca Towarzyskiego, który działa w mojej miejscowosci :) . Bo taniec towarzyski jest na prawdę SUPER :eek:k:
 

MisiekDT

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2006
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich!
Mam takie pytanko - czy zna ktos może jakieś fajne obroty i figury w tańcu towarzyskim??
Ukończyłem kurs tańca, ale dalej mi mało:p chodzi mi o obroty np w tańcu 2 na 1:p
baaardzo proszę o pomoc:)
 

gienia

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
18
W tańcu 2 na 1. U mnie się na to mówi haczyki :) . A więc tak:
Na pewno wiesz jakie są kroki do obrotu, tutaj zmienia się tylko troche ustawienie rąk. A mianowicie obie ręce są w górze, u partnera i partnerki. Tzn. tak jak do normalnego obrotu tylko trzyma się dwoma rękami .

No i są jeszcze jedne takie gdzie prawa ręka partnerki jest w górze jak do normalnego obrotu a lewą trzyma drugą rękę partnera. Tak, że jak idzie do obrotu to lewa ręke partnerka ma na dole pleców.
Jakbyś nie skapował to spróbuję jescze raz to wytłumaczyć, ale chyba jasno to napisałam :D
Jest jeszcze dużo innych fajniejszych, ale ja ich nie do końca umiem.
 

kitty1234

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
1
Punkty reakcji
0
a może wiecie gdzie można w wawce kupić i jakie są ceny sukienek do tańca turniejowego, wiecie o co chodzi:)
 

Ally

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hejka!!! :D
Ja też kocham taniec towarzyski, ale szukam partnera....Jeśli ktoś byłby zainteresowany to please niech napisze na maila----karola271@vp.pl
Pozdrowionka! :*
 

KoB!eTa_DeMoLkA

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2006
Posty
229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Katowice
mi się podoba rumba :p (wiadomo dlaczego), ale sama trenowałam taniec współczesny nie towarzyski... jakoś nie mam nigdy czasu <_<
 

mysza87

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2006
Posty
741
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
... daleeeeko :)
kiedyś trenowałam :p w podstawówce :p ...
4 miejsce na Turnieju Tańca Towarzyskiego w Koziegłowach ( nio 4 miejsce na śląsku )

aaaaleeee :) to było dawno i nie prawda :p

... mało co pamiętam :)

pozdro :)
 

margocia

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2006
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
z ksiezyca :P
ja tancze od 2 lat i bardzo mi sie podoba :)

tylko mam wielki problem -> brak partnera :(

jak na razie radze sobie sama :p
 

green-thought

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2006
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
31
A ja pilnie potzrebuję partnera do tańca towarzyskiego z Warszawy i oklic!
Mam 153 cm. wzrostu i chodzę do drugiej gimnazjum. Chcę się zapisać od września. Nigdy wcześniej nie uczyłam się tańczyć ale mam poczucie rytmu i wielkie zamiłowanie do muzyki i tańca :D
Wszystkich zainteresowanych proszę o jak najszybszy kontak ze mną poprzez maile.
(mój adres: green-thought@o2.pl
)
 
Do góry