tanie drukowanie

M

maalamy

Guest
co sądzicie o zamiennikach tuszu? Opłaca się to w ogóle? Ktoś używa na codzień? Często drukuję i już nie wyrabiam finansowo na tusze :D
 

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
ja korzystam z zamienników i jeśli wybierze sie odpowiedniego producenta to jakościowo i wydajnosciowo nie różnią sie praktycznie od oryginalnych... ale jest jeszcze tańsza opcaj - aplikatory tuszu do oryginalnych kartridży
 
M

maalamy

Guest
ja korzystam z zamienników i jeśli wybierze sie odpowiedniego producenta to jakościowo i wydajnosciowo nie różnią sie praktycznie od oryginalnych... ale jest jeszcze tańsza opcaj - aplikatory tuszu do oryginalnych kartridży

ja właśnie szukam informacji, coś tam jeszcze tuszu na dnie jest ale nie stać mnie na kupowanie ciągle oryginalnych. Byłam ciekawa czy są tak samo wydajne, a nie rozmazuje się tusz? Nie wylewa? I czy drukarka wykryje taki zamiennik? A co do aplikatorów tuszu to nie dla mnie, za bardzo bym się bała że zaleję tuszem drukarkę
 

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
przy odpowiednich aplikatorach nie ma problemu z rozlewajacym sie tuszem itp
co do zamienników to są tak samo wydajne (lub nawet bardziej) ja nie miałem problemu z rozlewającym się tuszem, wyciekami czy nierozpoznaniem wkładu - ale przy najtańszych zamiennikach od mniej zananych firm może pewnie być problem
 
M

maalamy

Guest
właśnie najbardziej się boję, że zamowię sobie te tusze bo chcę kupić przez neta większą ilość, a tu drukarka ich w ogóle nie rozpozna. Mam drukarkę brother, ma ktoś doświadczenie z kupowaniem zamienników do takiej drukarki?
 

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
w testach PC World najwyższą ocenę wśród zamienników do Brothera zajęły te od Active Jet, drugie były te od Scott'a (ale rówżnica w ocenie była znacząca - 9.1 Active Jet 7.8 Scott)
... co ciekawe w rankingu były tez oryginalne tusze od Brother i zajęły dopiero 7 miejsce
 
M

maalamy

Guest
ha!!! A to dopiero! A było coś w tych testach odnośnie druku w kolorze i druku zdjęć? Zastanawia mnie czy kolory dobrze oddają
 

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
sprawdzane były praktycznie przy każdym rodzaju wydruku i przy kolorze czy zdjeciach jest podobnie jak z oryginałami - dobry producent zamienników stara się idealnie odwzorować to co dają oryginały itp.
 
M

maalamy

Guest
już zamówiłam te active jet - cena mi się podoba, mam nadzieję że dobrze się będzie drukowało i w czerni i w kolorze.dam znać jak się sprawują
 

Adek02

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
zamienniki są ok, ale i tak najtaniej wychodzi jak się ma drukarkę laserową. :tongue:
 
M

maalamy

Guest
niedawno kupiłam tę atramentową więc nieprędko będą ją zmieniać. Myślę że w eksploatacji nie będzie taka droga jak będę kupować zamienniki a może kiedyś w przyszłości kupię laserową ;)
 

stosik11

Zbanowany
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
53
Punkty reakcji
0
Ja korzystam z zamienników i chwalę sobie. Oczywiście warto sprawdzać ceny w necie, śledzić je na bieżąco, bo one szybko się zmieniają i można się naciąć... No i warto zamawiać ze sprawdzonego źródła. E-atramenty.pl jak dotąd sprawują się dobrze.
 

Miron_80

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Jak używac zamienników to tylko dobrych, a nie jakiś najtańszych. Wtedy można się pożegnać z drukarką. A w najlepszym wypadku jakość będzie gorsza i tusz wystarczy na mniejszą ilość drukowań.
 

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
... również radziłbym wybór zamienników od sprawdzonych producentów - poza lepszą jakośćią wydruku i wydajnością dają pewność że n ic się nie stanie z naszą drukarką (a nawet jeśli już to wiemy gdzie starać się o wymianę/naprawę)
 

Miron_80

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Podobno niektórzy producenci zamienników dają gwarancję na to, że z drukarką nic się nie stanie, nie zepsuje się, albo tusz nie wyleje. Ciekaw jestem, na czym ta gwarancja polega? Naprawiają sprzęt, oddają pieniądze?
 

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
przeważnie jest to wymiana sprzętu na taki sam lub wyższy model - ale to tylko kiedy producent drukarki nie uzna reklamacji dlatego że stosowalismy zamienniki (co nie jest do końca uczciwą praktyką i gdybyśmy zgłosili to do instytucji zajmujących sie prawami klienta to pewnie uznaliby reklamacje ; ) )
 

Miron_80

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Jesteś pewien? Właściwie chyba w każdej karcie gwarancyjnej jest informacja, że warunkiem jest stosowanie oryginalnych tonerów. Dlaczego więc odpowiednie instytucje miałyby się do tego przyczepić? Ja nie znam się aż tak na tych przepisach, ale nie bardzo widze powodu, dla którego firma powinna uznać reklamację w sytuacji, kiedy używa się zamienniki i to one są przyczyną awarii.
 
M

maalamy

Guest
tusze przetestowane, drukuje się bardzo dobrze. Wg mnie jakością nie odbiegają od oryginalnych, kolory wydają mi się ciut cieplejsze ale wg mnie wygląda to dobrze
 

Miron_80

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Jak przetestowane to dobrze, ze sprawdzonych źródeł to może warto korzystać. Każdy musi przekalkulować, co mu się bardziej opłaca. Czy ważna jest tylko cena, czy też jakość i możliwe ryzyko.
 
M

maalamy

Guest
Pewnie, że tak. Każdy musi podjąć swoją decyzję, ja kierowałam się ceną ale i jakością i pod tym względem jestem usatysfakcjonowana. Co do ryzyka - z tego co wyczytałam producent daje 5 lat gwarancji gdyby przyczyną awarii drukarki był zamiennik.
 
Do góry