Tampon Czy Podpaska?

Twoja ochrona podczas okresu

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
No ja próbowałam i te z aplikatorem i te bez, ale... Jakie macie sposoby na przełamanie się przed pierwszym razem?
 

ewa85

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
335
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Łódź
No ja próbowałam i te z aplikatorem i te bez, ale... Jakie macie sposoby na przełamanie się przed pierwszym razem?

najwazniejsze to sie odprężyc i wyluzować. innego sposobu nie znam :p ale ja za tamponami nie przepadam, wiec moze poprosimy o wypowiedź panie, któe sie na tym lepiej znaja ;)
 

Milka's

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
2 513
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie podpaski. Włóż kiedyś tampon pod wode to dowiesz się dlaczego nie chce używać tamponów :mruga:
 

ilona.com

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
1 403
Punkty reakcji
1
Kiedyś używałam tylko podpasek....nie wyobrażałam sobie, jakbym mogla sobie tam "coś" wetknąć :p
Aż kiedyś imprezka sie szykowała (mialam wtedy bodajze 15 lat) wiec Ilonka idzie na spontana i wtyka sobie tampon gdzie trzeba :p Na poczatku cholernie dziwne uczucie, niby caly czas go w sobie czulam i ....po 20 minutach wyciaglam :D Nastepnego dnia wlozylam glebiej i jaka rewelacja-nic nie czulam.Od tej pory uzywam tylko i wylacznie tamponow, na noc tylko zakladam podpaske(czytalam gdzies ze nalezy chociaz raz w ciagu dnia zrezygnowac z tamponu i zalozyc podpaske). Są fantastyczne!! Po pierwsze-mozna je dluzej nosic.Po drugie-nic sie nie czuje, jesli dodatkowo załozy sie cienka wkladke mozna bez problemu zapomniec o okresie, zalozyc biale spodenki :) Po trzecie(i chyba najwazniejsze) HIGIENA. Mam zawsze pewnosc ze jestem czysta, krew nie ma styku z powietrzem wiec nie ma mowy aby "ulotnił" sie jakis nieprzyjemny zapaszek. Naprawde polecam tampony, nawet dla dziewic. Dziewczyny przełamcie sie!! :)
 

Wi(L)u$

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2006
Posty
850
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
z Warszawy :)
Ja uzwyam najczesciej podpasek, ale tampony tez mi sie zdarza :) uwazam ze fajna sprawa z tymi tamponami :)
 

Kasia1986

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2006
Posty
251
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kutno
przez jakis czas uzywalam podpasek.. i to tych duzych.. ale to wiadoma sprawa przez ponad 2 tyg.. mialam wydzieline.. po porodową..
i tamponow nie mozna wtedy uzywac..

tampony teraz zaczelam znow uzywac.. zwlaszcza gdy są wakacje.. jest poprostu za gorąco b uzywac podpasek..

co do obaw noszenia tamponow.. tampon po w prowadzeniu.. jest maly.. ale gdy nabiera krwi.. sie rozluznia.. tak jak z ta woda.. pochwa jest elastyczna.. wiec.. gdy tampon bedzie juz nasiąkniety to niema nie ma problemu go zwyjeciem ..
tylko trzeba najpierw sprawdzic ten sznureczek.. i pamietac by zmieniec tampon.. bo moze dojsc do zakazenia..
z reszta tak ja z podpaskami..

na kazdej ulotce przy tamponach jest napisane.. ;)

Kiedyś używałam tylko podpasek....nie wyobrażałam sobie, jakbym mogla sobie tam "coś" wetknąć :p
Aż kiedyś imprezka sie szykowała (mialam wtedy bodajze 15 lat) wiec Ilonka idzie na spontana i wtyka sobie tampon gdzie trzeba :p Na poczatku cholernie dziwne uczucie, niby caly czas go w sobie czulam i ....po 20 minutach wyciaglam :D Nastepnego dnia wlozylam glebiej i jaka rewelacja-nic nie czulam.Od tej pory uzywam tylko i wylacznie tamponow, na noc tylko zakladam podpaske(czytalam gdzies ze nalezy chociaz raz w ciagu dnia zrezygnowac z tamponu i zalozyc podpaske). Są fantastyczne!! Po pierwsze-mozna je dluzej nosic.Po drugie-nic sie nie czuje, jesli dodatkowo załozy sie cienka wkladke mozna bez problemu zapomniec o okresie, zalozyc biale spodenki :) Po trzecie(i chyba najwazniejsze) HIGIENA. Mam zawsze pewnosc ze jestem czysta, krew nie ma styku z powietrzem wiec nie ma mowy aby "ulotnił" sie jakis nieprzyjemny zapaszek. Naprawde polecam tampony, nawet dla dziewic. Dziewczyny przełamcie sie!! :)


i do tego zmniejsza o jeden dzien @
 

ma2dzia

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2006
Posty
715
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
dziecko lasu:P
tampony to swietna sprawa na wakacje,mozna w pelni korzystac z pogody nawet gdy ma sie okres....dziewczyny nabierzcie przekonania do tamponow
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Udało mi się! Super uczucie :) Tylko trochę mi uwiera, a chyba dalej się nie da włożyć... Jak się tego pozbyć? Tzn. tego uwierania.
 

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
Udało mi się! Super uczucie :) Tylko trochę mi uwiera, a chyba dalej się nie da włożyć... Jak się tego pozbyć? Tzn. tego uwierania.
to gratulacje, że Ci się udało :) Mi narazie nie wychodzi :/ Tzn. udało mi się go wetknąć , ale nie w całości, a potem szybko go wyciągnęłam, bo mnie bolało :rumieniec:
Jakiego rozmiaru tamponu używałaś?
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
podpaska, no chyba że jakaś impreza czy coś to wtedy tampon :p
 

asiolcza

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2006
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
Żyrardów
Tylko tampon.Podpaski są zbyt niewygodne,cały czas o nich myślę.Tamponu nie czuję i zapominam o okresie :)
 

Idia

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2006
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
kto to wie.....
ja tylko podpaski jakoś nie mogę sie przekonać do tamponów,ale z tego co wy mówicie może wypróbuje :przewraca:
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Ja użyłam O.B. Comfort Mini z otoczką Silk Touch. Próbowałam Tampax z aplikatorem, ale jak dla mnie t jest za duży. I przekonajcie się do tamponów, bo to naprawdę super sprawa! :D
PS Nikt mi jeszcze nie dał odpowiedzi co do tego uwierania :( Tzn. mogę chodzić, ale jak zrobić, żeby było jeszcze wygodnej?
 

kaczor

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2006
Posty
91
Punkty reakcji
0
Czytam wasze wypowiedzi . . . :bag: i sie ciesze ze jestem chlopakiem :p:p
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Kaczor, tu nie ma się co śmiać - a ja się cieszę, że jestem dziewczyną, hehe chodzi mi o Wasze noce :p Albo nie mam potrzeby myśleć o sexie 5 razy na dzień :D Już wolę zakładać tampony ;)
 

kaczor

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2006
Posty
91
Punkty reakcji
0
Kto co woli :p


P>s nic dodac nic ujac :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Maggot

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2006
Posty
215
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Sandomierz
A zależy ;).
Jak idę na basen , pobiegać czy na siłownię to preferuję tampony ;).
A na codzień jakieś cienkie podpaski :].
Tzn. mogę chodzić, ale jak zrobić, żeby było jeszcze wygodnej
Nie chcę być brutalna , ale musisz go po prostu głebiej wsadzić :].
 
Do góry