Tampon Czy Podpaska?

Twoja ochrona podczas okresu

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Katie_1988

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2005
Posty
370
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Zdecydowanie wolę tampony. Stosuję od niedawna, bo gdy bylam dziewicą to próbowałam sobie zaaplikowac i nic z tego... :) Odkąd używam tamponów nawet przez myśl mi nie przeszło żeby chociażby spojrzeć na podpaskę :D Tampony są bardzo wygodne. Nie schizujesz się czy coś przecieknie... podkładasz wkładkę i looz :D
 

Karolina

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
2 878
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Podpaski, tampony w razie wypadku tzn nooo wtedy kiedy musze.
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
ja stosuje w sumie tylko tampony, podpaski jedynie na noc
denerwuje mnie w podpaskach to, ze sa takie sztywne :/ i jeszcze do tego siuszcza przy kazdym kroku, bleeeeeeee
a tampony sa super wygodne, czlowiek zapomina, ze okres ma :)
 

Tigrunia

Anastazja
Dołączył
1 Czerwiec 2006
Posty
923
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazowsze
Ja osobiscie nosze tampony a podpaski odstawilam czasami dostaje sie od nich wysypki albo czegos takiego dlatego tampony sa zajefajne. Polecam kazdemu :D
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
Jak się nie zmienia często to się ma wysypki :p Albo jakieś podpaski za 2 złote :p
 

Rokita

rawwwwrrr.. xD
Dołączył
4 Marzec 2006
Posty
3 053
Punkty reakcji
0
Wiek
17
Miasto
stąd.
hehe....veleda czyli sugerujesz ze Tigrunia nie zmienia czesto podpasek...czy moze kupuje taki papier toaletowy za 2 zeta jak ty i sie nim obwija....? :lol:
Ja na noc podpaski...na dzien tampony :)
 

Tigrunia

Anastazja
Dołączył
1 Czerwiec 2006
Posty
923
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazowsze
Ja lubie i to i to.
Tampony to tylko o.b mini pro comfort
Podpaski to najzwyklejsze Bella nova ( sa one grubsze ale bardzo miekkie po 5 minutach tak ci sie ukladaja ze wogole nie czujesz, nie maja zadnej siadki ) najstarsze i najlepsze podpaski wyprodukowane przez ta firme ( o ile sie nie myle ) :p
 

Rokita

rawwwwrrr.. xD
Dołączył
4 Marzec 2006
Posty
3 053
Punkty reakcji
0
Wiek
17
Miasto
stąd.
Tigrunia zgadzam sie z toba...ja tez je uzywam i nie nażekam. :)
 

Tigrunia

Anastazja
Dołączył
1 Czerwiec 2006
Posty
923
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazowsze
To prawda są bardzo wygodne wogóle się ich nieczuje.
Zaczynam doceniać swoją wolność dzieki tamponom o.b.
Polecam każdemu :p

Te podpaski są super czsami ich używam i nie nażekam.
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Ja używałam tamponów od kiedy tylko pierwszy okres dostałam, czyli od 6ciu lat, ile razy podpaske miałam to chyba na własnych palcach policze :p Ciekawa jestem, czy ta grzybica, na którą włąśnie cierpie, nie wzięła sie przypadkiem od tego :niepewny: albo chociaż między innymi :niepewny: Najgorsze jest to że strasznie sie rozbestwiłam tymi tamponami i nie przechodzi mi nawetv przez myśl, żebym w podpasce latała! (o fuuuuuuu:D) ale wygląda na to, że chyba będe musiała!:( :/
 

ewa85

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
335
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Łódź
ja mam wrażenie, że tampony źle sie komponują z moja nadżerką :/ dlatego wolę podpaski, chociaż do tamponów nic nie mam :)
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
Pewnie wszyscy już słyszeli to zdarzenie z przed kilku lat z USA? Gdzie kobiety umarły od stosowania tamponów? Jak nie to opowiem. Nie jestem kobietą więc nie mogę się wypowiedzieć o subiketywnych odczuciach co do stosowania którejś z opcji tylko o suchych faktach napiszę. Mianowicie dzięki tamponom bardzo łatwo może dojść do zakażenia bo nie ma lepszej pożywki dla bakteri niż ciepła krew i ciepłe miejsce. Nawet jak się często wymienia tampony to mimo wszystko strasznie zaburzają naturalną florę w pochwie. To tak jakby do oka nasypać sobie szczyptę bakterii. Przez śluzówki nałatwiej dochodzi do zakażeń czyli własnie przez oczy, cewkę moczową, pochwę. Przez długi czas możemy nawet nie wiedzieć, że coś złego się dzieje w naszym organiźmie a wystarczy żeby na takim tamponie znalazły się bakterie np. coli i zapalenie miedniczek nerkowatych mamy gotowe, ból ogromy i nie odwracalne uszkodzenie nerek. Nie straszę tamponami ale ich jedyna zaletą jest to, że kobieta czuje się w nich dobrze i wygodnie i na tym się kończą plusy. Tylko co jest ważniejsze komfort czy zdrowie? Niby przez te kilka dni można się przemęczyć niż później jechać na lekach przez pół roku. Ale po to są dwie możliwości żeby każdy mógł wybrać.
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
A ja, ekhem, wstyd się przyznać, ale używam podpasek z... konieczności. Próbowałam już 3 razy włożyć tampon, ale... nie umiem :/ Wiem, żenujące :/
 

rudeczka333

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2006
Posty
167
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z krainy Ozz
tampony tampony tampony :D
czuje sie konfotwo nie [przejmuje sie ze cos mi widac, nic mi ise nie majata pomedzy nogami, w podpaskach czuje sie jak w pampresie:/ a a poza tym jak mam trudne dni nie musze rezygowavc ze sportu i jasnych ubran :)
 

korcia

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2006
Posty
95
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Hmmmm...
TAMPONY!!! Mam do nich większe zaufanie!!!
A jeśli chodzi o ból podczas wkładania ich, to kup sobie te z aplikatorem!!!
Za pierwszym razem zawsze jest "głupie uczucie".
Ale później się przyzwyczaisz:)
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
jejku ja sie takj do tamponów przyzyczailam, ze jak mam zalozyc popdaske to juz mma dosc, a jak jest tak cieplo to skora jest podrapana przez siateczke i robia sie takie czerwone kropki :/

nie znalazlam jeszcze podpasek, ktore by mnie calkowicie satysfakcjonowaly, zblizone do idealu sa Libresse, ale ultra
a tampony, w sumie to uzywam i ob i bella tampo i jakis innych czasem i jestem zadowolona
 
Do góry