Tajemnicza postać na zdjęciu z Wieliczki.

W

wiki9969

Guest
Jakiś czas temu byłam w kopalni soli w Wieliczce. Zrobiłam tam kilka zdjęć, jednak jedno nie daje mi spokoju. Zdjęcie, które zamieściłam poniżej zrobiłam cyfrówką i wygląda ono jak jakieś odbicie. Rzecz w tym, że tam nie ma żadnej szyby, a co za tym idzie nie ma takiej możliwości, by człowiek odbił się w pustej przestrzeni. Poza tym w prawym górnym rogu widać światło, a mój aparat ma lampę błyskową po lewej stronie. W centrum widać jakąś postać, której w ogóle nie kojarzę. Dlatego bardzo zależy mi na tym, by to wyjaśnić. Co o tym myślicie?

i5j4ln7twebo.jpg


Zamieszczam też film, tam można dokładniej przyjrzeć się scenie, która jest na zdjęciu (6.47)
https://www.youtube.com/watch?v=YL__fuQY9RE
 
W

wiki9969

Guest
To jest kobieta. :niepewny:

Oczywiście nie chodzi mi o te figury po lewej stronie, tylko o tę głowę. :p

A raczej jej połowę. :niepewny:
 
M

MacaN

Guest
Buzie widzę w tym tęczu :D

Nie no, widać to ewidentnie jakby było to odbiciem. Fatamorgana ? ;) To by było nawet sensowne wyjasnienie, nie sądzisz Wiki ? Oczywiście jest to jedyne empiryczne wyjasnienie jakie przychodzi mi do głowy.
 
E

Elen

Guest
Mysle wiki ze mialas bliskie spotkanie z duchem. Malo kiedy zdarza sie, zeby przybral az tak czlowiecza postac. Zdjecie unikat.
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
A ja widzę to tak.... :D
Owszem w centrum zdjęcia znajduje sie twarz. W lewym dolnym rogu widać fragment włosów na głowie jakiejś blondyny. Wydaje mi się ,że to ta sama osoba. Ale skąd odbicie w przestrze i.... sądzę, ze powstało to w wyniku zbyt szybkiego odwrócenia aparatu. Po prostu sprzęt sie zawiesił lekko i zrobił tak jakby zdjęcie w ruchu stojącej obok Ciebie dziewoi.
 
W

wiki9969

Guest
Grzesiu, ta blondynka obok to moja siostra. Wierz mi, ja bym ją poznała wszędzie, a na zdjęciu to jest zupełnie ktoś inny. Poza tym moja siostra nosi okulary. :D


Zaraz po tym zdjęciu zrobiłam drugie, ale bez lampy. Ta sama scena, jednak twarzy i światła nie ma.
 
M

MacaN

Guest
A może faktycznie najechałaś przez chwilę na kogoś innego, niekoniecznie na siostrę i szybko przesunęłaś aparat ?
 
W

wiki9969

Guest
MacaN napisał:
A może faktycznie najechałaś przez chwilę na kogoś innego, niekoniecznie na siostrę i szybko przesunęłaś aparat ?
Jak robię zdjęcia, to zawsze opuszczam aparat, czyli obiektyw kieruję na buty. W dodatku w Wieliczce wyłączałam aparat po każdej "stacji" i chowałam go do pokrowca. Wydaje mi się, że jeżeli aparat by się w jakiś sposób zawiesił to po wyłączeniu nie dałby rady nanieść dodatkowego obrazu na zdjęcie.
 

dbx

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
156
Punkty reakcji
6
Wiek
40
Miasto
WLKP
Moim zdaniem to przez zasolenie i dużą wilgotność - w powietrzu tam lata pełno soli i czasem coś się odbije.
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
dbx napisał:
Moim zdaniem to przez zasolenie i dużą wilgotność - w powietrzu tam lata pełno soli i czasem coś się odbije.
Przy tak wyraźnym odbiciu to niemożliwe. Za duża rozdzielczość odbicia.

Wydaje mi się, że jeszcze jedna osoba się odbiła po lewej stronie widać kawałek ramienia (podkoszulka z czerwonym elementem) i szyi.
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Za tym obrazkiem czy makietą. Z czego to było zrobione, bo możliwe , że to odbicie skąś sie musiało wziąć. Bo rozumiem , że takiej dziewczyny z wami tam nie było prawda?
 

Amber

zjadłabym coś..
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
942
Punkty reakcji
419
wygląda to jakby dwa zdjęcia na siebie "weszły". Jakie masz kolejne lub poprzednie zdjęcie na aparacie? Nie ma na którymś podobnej osoby?
 
Do góry