Tabletki..

Status
Zamknięty.

Niunia14

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
41
Punkty reakcji
0
Miasto
okolice Bydzi...
Darek złosliwy teraz jestes!! Dziewczyna dobrze gada...Tylko ze nie zgadza sie z Twoją opinią..chyba ma do tego prawo?? Ja zreszta tez sie nie zgadzam...skad mozesz to wiedziec skoro nie jestes kobietą...Skad wiesz jak zareaguje organizm kobiety na dany srodek skoro kazdy jest inny ??A po drugie nie musisz mi szukac pierwszego dla mnie ginekologa...po 3 mam juz wlasnego...wiec po co sie trudzic no nie ??
 

Darek

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2005
Posty
50
Punkty reakcji
0
Medycyna jest co prawda sztuką, ale pewne rzeczy są dokładnie poznane. Studia + praktyka pozwalaja mi na pewne stwierdzenia, chociaż zdaję sobie sprawę, że z nauką można się nie zgadzać, a nawet ją negować. Polecam artykuł "Weź pigułkę" z Nr 29 Newsweek'a z dnia 24.07.2005.
 

agulia

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2005
Posty
115
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
Częstochowa
Darek, jakbyś skończył JAKIEKOLWIEK studia to umiałbyś się sensownie i kulturalnie odzywać. Umiałbyś też zaakceptować fakt, że ktoś nie chce słuchać (czytać) twoich niezbyt logicznych i niezbyt mądrych wywodów i po prostu dałbyś sobie spokój.

Jakbyś skończył studia to umiałbyś się powołać na coś więcej niż artykuły prasowe i beznadziejne strony internetowe. Chyba, że kończyłeś studia pt. teologia lub jakieś inne katolickie przygotowanie do życia w rodzinie, wtedy pozostaje mi tylko współczucie dla ciebie i ukłony w stronę wykładowców, że umieli zrobić studentowi takie kompletne pranie mózgu.

Obraziłeś mnie, ale wybaczam ci, bo widzę, że twój mózg nie jest sprawny, bo nawet tej umiejętności, jaką jest uważne czytanie ze zrozumieniem, nie obsługuje.
 

Little insane

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2005
Posty
82
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Łódź
hmm wg mnie tabletki sa najskuteczniejszą metoda antykoncepcji, sama biorę od poł roku i nie narzekam... prawie brak skutków ubocznych (poza tym ze bardziej nerwowa sie zrobiłam)... biorę Harmonet za ok 30 zł.
wydaje mi sie ze tabletki są duzo bardziej komfortowe niz prezerwatywy bo nie trzeba myslec o tym zeby gumki zawsze były pod reką, zeby sie nie zsunela albo nie pekla... wiekszy komfort psychiczny i fizyczny :) jestem ZA :)
 

Martina

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2005
Posty
778
Punkty reakcji
0
tabletki antykoncepcyjne ;)

a jesli chodzi o plasterki - drogie to to i ja bym sie bala ze sie odklei
 
E

evka

Guest
Tabletki mają często na opakowaniach napisane o 99 procentowej skuteczności. Dlatego o nie 100 % bo wszselkie zajścia w ciąże mimo brania tabletek wynikają z niekompetencji ginekologa (tabletki trzeba zmieniać na coraz mocniejsze) lub w wyniku nieprawidłowego stosowania tabletek, np. nieregularnego, prawie każda z nas choć raz zapomniała wziąść tabletkę, a jak nie to prędzej czy póżniej jej się to przydarzy, albo np. wymiotowała lub piła herbatki przeczyszczające. Ten 1% procent mniej w skuteczności nie został napisany ze względu na faktyczne takie zabezpieczenie tabletek.
Ja nie wiem dlaczego Diane 35 kosztuje 10zł a inne tabletki anty ponad 35. Ja biorę te droższę, pewniej się z tym czuję. Przytyłam 2 kg co przewidzieli ci, którzy ją wyprodukowali, bo tabletki powodują zatrzymywanie wody w organizmie i stąd efekt ciała troszku większego i cięższego o 2kg.
... ale jakie teraz mam jędrne piersi...
 

motylek

^CzArNa MaMbA^
Dołączył
27 Maj 2005
Posty
4 177
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraina Czarów
Ja w obecnej chwili zaczęłam stosować plasterki, dla mnie są wygodniejsze od tabletek, bo ja zapominam o witaminach, a jakbym tak o tej anty zapomniała to by się porobiło ;)
więc wolę plasterki, puki co... :)
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
A ja bralam tabletki Logest przez 11 miesiecy i czulam sie po nich wspaniale! Po prostu mam bardzo dobrego lekarz ktory zanim mi je przepisal dokladnie pobadal i krew i poziom hormonow i wszystko! Teraz juz nie biore ale chyba znowu zaczne.
 

Piekna_Mariola

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2005
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
39
skuteczne - biore od 3 lat. Cilest - 30 zł. Polecam każdej dziewczynie, okres mi się unormował jeśli chodzi o czas i wogóle jest super
 

Nivcia

(= *Skromna duszyczka* =)
Dołączył
29 Październik 2005
Posty
300
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
ze ślicznej wioski :P
ehhh...ja jak bralma tabletki anty ( po to aby mi sie okres unornowal) i tez bylm u ginekologo wszystkie badani itp a czulam sie po tym fatelnie a ile przytylam :/ okropne! Moim zdaniem naj stosowac prezerwatywe i czopki do pochwowe :) polecam.. :p
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Moze Twoj ortganizm pomimoze mialas zrobione wszystkie badania poprostu tych akurat tabletek nie akceptuje. Tak sie czasem zdarza.
Ja z moich jak juz pisalam wczesniej bylam bardzo zadowolona. Zaczelam je stosowac po operacji usuniecia czesci jajnika zeby mi sie wszystko unormowalo i jajnik zaczal na nowo funkcjonowc ale potrzebna byla dluzsza kuracja. Teraz chcialabym znowu zaczac je stosowac. :)
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
no hej dopiero wczoraj sie tutaj zarejestrowalam
biore Microgynon21 i jakos mi chyba nie sluzy nie dosc ze od poczatku jestem strasznie senna (a nigdy nie bylam) juz kolo 22 albo i wczesniej zasypiam, to zauwazylam ze nie potrafie schudnac i do tego moje piersi caly czas rosna, zdecydowalam ze biore juz ostatnie opakowanie, no ale z drugiej strony boje sie odstwaic ze wzgledu na wpadke, czy istnieja jakies tabletki, ktore nie maja skutków ubocznych?albo jakies dobre metody zabezpieczenia????pomozcie!!!!juz nie wiem co robic!!!!
 

malutkaa

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2006
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Każde tabletki mają skutki uboczne...
Myślę, że lekarz dobrał Ci złe tabletki, warto by było pujść do niego i opoweidzieć mu o swoich dolegliwościach.
Ja od roku biorę Logest (są to moje pierwsze tabletki), jest dosyć drogi - jedno opakowanie kosztuje 36 zl. Nie miałam żadnych skutków ubocznych. Po roku zrobiłam 3-miesięczną przerwę, miesiączka po odstawieniu wystąpiła tylko o dzień później, także tabletki nie rozregulowały mojego układu chormonalnego. Podczas przyjmowanie nie wystąpiły u mnie żadne skutki uboczne opisane w ulotce. Jedyną wadą jaką zauważyłam jest to, że od czasu kiedy biorę tabletki wzrósł mi ponad normę poziom płytek krwi, a podczas przerwy spadł do normy. Ale będę musiała jeszcze raz wykonać badania krwi, żeby mieć pewność, że to przez tabletki anty...
Pozdrawiam
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
w tej chwili nie biore zadnych tabletek i byc moze ze nie bede juz mogla brac
pozniej bralam Yasmin i bylo jeszcze gorzej
 
Status
Zamknięty.
Do góry