Tabletki..

Status
Zamknięty.

Darek

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2005
Posty
50
Punkty reakcji
0
milusia32 napisał:
... NIe zrefundowali mojego leku ;(( Jestem ZŁAA :[

Droga milusiu32!
Drogie forumowiczki!

Po pierwsze: Minulet nie jest lekiem !!! (Inne doustne hormonalne środki antykoncepcyjne też nie są lekami).
Po drugie: W sytuacji gdy codziennie docierają do nas informacje o bardzo trudnej sytuacji wielu szpitali, ograniczonych środkach na badania diagnostyczne i leczenie pacjentów w szpitalach (również pacjentów onkologicznych), stale wydłużających się kolejkach do specjalistów i na zabiegi planowe dofinansowanie antykoncepcji (każdej) jest skandalem.

Po trzecie: Stosowanie antykoncepcji jest prywatną sprawą dorosłych ludzi, a nie wszystkich opłacających składki ubezpieczeniowe w NFZ.

Po czwarte: Każda decyzja o dofinansowaniu środków antykoncepcyjnych zmniejszy środki na dofinansowanie leków, również leków ratujących życie.
 

milusia32

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 924
Punkty reakcji
4
Darek, a jednak niektóre PIGUŁKI ANTYKONCEPCYJNE są refundowane ;) Jak mi TO wytłumaczysz??

[ Dodano: 2005-07-01, 14:03 ]
PS: Czyli mając anemie - Minuletem się nie lecze?? :zdziwko: :looka:
 

stokrotka81

Moderator
Dołączył
19 Maj 2005
Posty
1 996
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
bydgoszcz
Ja nie bede uzywac srodkow antykoncepcyjnych mowy nie ma ja chce miec dzieci!

Uważam że nei powinny być refundowane bo to jest luksus a nie konieczność
nie zagraża ona życiu jak ich nie bedziesz brac to nie umrzesz
zreszta plasty sa o wiele lepsze /tak slyszalam/

reszty mojego zdania przemilcze :]
 

milusia32

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 924
Punkty reakcji
4
stokrotka81, plastry to też środek antykoncepcyjny :/ ...... i podobno wydziela to samo co PIGUŁKA...

Pozdrawiam
 

Darek

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2005
Posty
50
Punkty reakcji
0
milusia32 napisał:
Darek, a jednak niektóre PIGUŁKI ANTYKONCEPCYJNE są refundowane ;) Jak mi TO wytłumaczysz??

[ Dodano: 2005-07-01, 14:03 ]
PS: Czyli mając anemie - Minuletem się nie lecze?? :zdziwko: :looka:

1. Niektóre pigułki są refundowane, ale tak być nie powinno (uzasadnienie jak wyżej).
2. Proszę o rozsądek - antykoncepcyjne pigułki hormonalne (Minulet lub każda inna) niczego nie leczą. Nie leczą również anemii !!! Jeżeli taką kurację zaproponował jakiś ginekolog, to proponuję trzymać się od niego z daleka.
3. Ulotka reklamowa pigułki Minulet zawiera bardzo ciekawe ostrzeżenia. Proszę przeczytać.
 

stokrotka81

Moderator
Dołączył
19 Maj 2005
Posty
1 996
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
bydgoszcz
Darek[/bdzięki milusiu o tym że są szkodliwe to ja wiem
zresztą WSZYSTKIE są bardzo szkodlwe minulet TEŻ :]
 

Darek

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2005
Posty
50
Punkty reakcji
0
To prawda, że wszystkie pigułki sa szkodliwe, ale ulotka reklawowa pigułki Minulet jest warta przeczytania.
 

Niunia14

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
41
Punkty reakcji
0
Miasto
okolice Bydzi...
Darek mylisz sie...tabletki antykoncepcyjne pomagają w leczeniu tradziku mlodzienczego...miesiączka staje sie mniej bolesna i bardziej skąpa..skad zreszta to wiesz skoro nie jestes kobieta ani ginekologiem wiec nie wiesz jak dana tabletka dziala na kobiete :]
 

Darek

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2005
Posty
50
Punkty reakcji
0
Niunia14, jeżeli faktycznie masz 14 lat, to nawet myśleć o pigułce nie powinnaś, chyba że chcesz przekonać się na własnej skórze jak się żyje z zaburzoną funkcją przysadki lub podwzgórza.
 

agulia

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2005
Posty
115
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
Częstochowa
Darek, tabletki antykoncepcyjne REGULUJĄ pracę gruczołów, a nie zaburzają:-/ Do tego są pomocne w bardzo wielu schorzeniach. A jak będziesz patrzeć na skutki uboczne, to warzyw też nie jedz, bo skutkiem ubocznym może być biegunka na przykład. Wszystko co jemy i pijemy wpływa na nasz organizm. Na jeden wpłynie dobrze, na drugi źle. Np. Bioparox (taki antybiotyk w areozolu) którym leczy się stany zapalne górnych dróg oddechowych na większośc ludzi wpływa dobrze, a ja mam na to uczulenie i u mnie wywołał zamknięcie krtani i jazdę na sygnale na ostry dyżur, wkładanie rury w gardło, żebym mogła oddychać.
Nic na tym świecie nie jest z gruntu złe, albo z gruntu dobre. Nie ma tak, że coś jest albo czarne albo białe, pomiędzy jest masę odcieni szarości, których ty jak widzę nie zauważasz.

Dzięki tabletkom antyk. zaszłam w ciążę, dzięki nim nie wykrwawiam się co miesiąc i dzięki nim wiem kiedy będę mieć okres. Więc nie mów że są złe, bo ich nigdy nie zażywałeś.
 

Niunia14

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
41
Punkty reakcji
0
Miasto
okolice Bydzi...
Darek chyba chodzi do ginekologa...
Tabletki nie zaburzają pracy gruczołów!!
Pomagają w wielu chorobach. np w leczeniu tradziku, miesiączki sa mniej bolesne...I kazdy organizm reaguje inaczej na tabletki.Wiec nie wiesz jak moj zareaguje...
 

agulia

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2005
Posty
115
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
Częstochowa
Niunia14, jak jest tabletka dobrana przez lekarza po wnikliwym wywiadzie, o który z reguły musi zadbać pacjentka, to są nikłe szanse żeby organizm zareagował źle:) A jak jednak zareaguje, to można zmianiać, dobrać taki, który będzie optymalny.
A Darek rzeczywiście chyba chadza do ginekologa, czekam tylko jak zacznie opisywać jak przebiega prawidłowe badanie ginekologiczne:D:D:D
 

keruzami

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2005
Posty
56
Punkty reakcji
0
JESTEM ZA REFUNDACJĄ wszystkich środków antykoncepsyjnych, bo wszyscy powinni mieć taki sam dostęp do środków jakie wybiorą.
Gdyby tak było to nie było by tylu wielodzietnych i biednych rodzin, których często poprostu nie stać na comiesięczne zabezpieczanie się :p

[ Dodano: 21 Lipiec 05, 11:17 ]
Darek napisał:
Po trzecie: Stosowanie antykoncepcji jest prywatną sprawą dorosłych ludzi, a nie wszystkich opłacających składki ubezpieczeniowe w NFZ.
BZDURA to jest prywatna sprawa ludzi, ale TO ONI OPŁACAJĄ składki ubezpieczeniowe!! Jak wiesz ubezpieczenie zdrowotne jest po to aby zapewnić WSZYSTKIM równy dostęp do lekarza, leków i innych farmaceutyków, które są potrzebe człowiekowi do normalnego życia.
Życie z 12 dzieci bo kogoś nie było stać chocby na najtańszą paczkę gum o innych metodach już nie wspomnę bo są o wilele droższe to NIE JEST NORMALNE!!

Darek napisał:
Po czwarte: Każda decyzja o dofinansowaniu środków antykoncepcyjnych zmniejszy środki na dofinansowanie leków, również leków ratujących życie.
No i co z tego??? Ale zmniejszy podziemie aborcyjne, zmniejszy ilość niechcianych narodzin, a zaznaczam że bardzo ważne jest świadome macierzyństwo i ojcostwo, bo w tedy dziecko jest kochane i wyczekiwane :)
 

Darek

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2005
Posty
50
Punkty reakcji
0
Ano to z tego, że chorzy na raka czekają w kolejce na leczenie (niektórzy nie zdążą się doczekać i czeka ich śmierć), bo nie ma kasy na ich leczenie, a ty byś chciał jeszcze wydłużyć tę kolejkę, oddając więcej pieniędzy na środki antykoncepcyjne?! Idź do szpitali onkologiczych i to powiedz.
PS Czy pobierałeś nauki o reformie służby zdrowia u Naumana, Łaińskiego i Kralkowskiej, czy u samego Millera?
 

agulia

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2005
Posty
115
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
Częstochowa
Darek, proponuję naukę czytania! keruzami, to KOBIETA, nie chłop!!!
A ty uważasz, że jak się nie bdzie refundowało leków antykoncepcyjnych to będzie więcej kasy na leki onkologiczne???????? Z jakiej choinki się urwałeś??????? Będzie więcej kasy na rządowe autka opancerzone, z klimą, barkami, skórzanymi fotelami z wbudowanymi systemami masażu!!! Zacznij żyć realistycznie!
Chorzy na raka czekają na leki, tak samo jak porzucone dzieci w domach dziecka czekają na ciepły posiłek, na jakiś w miarę nowy ciuch bez dziur, na buty z całą podeszwą!!!
 

Darek

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2005
Posty
50
Punkty reakcji
0
agulia napisał:
... A ty uważasz, że jak się nie bdzie refundowało leków antykoncepcyjnych to będzie więcej kasy na leki onkologiczne???????? ...

Nie wiem gdzie kończyłaś medycynę, ale zwróć proszę uwagę na nazewnictwo. Hormonalne środki antykoncepcyjne nie są lekami, ciąża nawet nieplanowana (niechciana) nie jest chorobą.
 

agulia

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2005
Posty
115
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
Częstochowa
Ciąża nie jest chorobą, tylko stanem fizjologicznym. Tabletki hormonalne SĄ lekiem, tak samo jak każdy farmaceutyk!!! A żeby to wiedzieć to nie trzeba kończyć medycyny. Może nie wiesz, ale medycynę kończą LEKARZE. Natomiast aptekarze kończą FARMACJĘ!!!
Jesteś naprawdę jak raczkujące dziecko, które próbuje dyskutować o biegach wyczynowych.

Wogóle to teraz napisałeś takie masło maślane, że szok. W ciąży bierze się wiele LEKÓW, a żeby ciąży zapobiegać bierze się np. tabletki antykoncepcyjne, które też są LEKAMI, bo zwalczają wiele dolegliwości chorobowych. Są lekami hormonalnymi.
 

agulia

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2005
Posty
115
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
Częstochowa
Ponowię prośbę - nie odzywaj się już do mnie proszę, bo mi szkodzisz na układ nerwowy.
Nigdzie nie napisałam, że kończyłam farmację, ale wystarczy, że mam mózg i umiem czytać.
 

Darek

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2005
Posty
50
Punkty reakcji
0
agulia napisał:
Nigdzie nie napisałam, że kończyłam farmację, ale wystarczy, że mam mózg i umiem czytać.

Proponuję abyś czytała nie tylko Brawo Girl, Popcorn, Dziewczynę, czy Panią domu, Galę itp. itd.

PS Jeżeli mózgu używasz do czytania, to proponuję abyś zaczęła używać go również do myślenia. Oczywiście tylko czasami, aby się zbytnio nie zmęczyć. Naprawdę warto!
 
Status
Zamknięty.
Do góry