Tabletki Yasmine

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
z Nienacka
niesforny_Gosiak czy wszystkie tabletki dzialaja dopiero od drugiego opakowania?
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Co ja wiem to tabletki działają od pierwszego opakowania... pod warunkiem oczywiście, że sie weźmie pierwszego dnia miesiączki, a nie tak jak ja zaczęłam piętego dnia.

Ja też biore Yasmin i podobnie jak Ty niesforny_Gosiak tylko piersi mi się powiększyły, a tak to luz, zero tycia, pare kilo poszło w dół przy nich i sie dobrze czuje, palmień nie miałam nigdy przy tych tabletkach. I niektórym osobom plamienia mogą wysąpić jeszcze w drugim opakowaniu, każdy reaguje inaczej, Tobie akurat mogły przejść podczas drugiego opakowania, innej osobie nie.
Mnie lekarka kazała brać od piątego dnia, zeby plamień nie było, ale wtedy pierwszy cykl mam niezabezpieczony, ale lepsze odczekać ten miesiąc niż plamić 21 dni - tak mi powiedziałą :)
 

niesforny_Gosiak

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2006
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
35
ja bralam i biore tylko yasmine.tzn tak organizm przez pierwsze opakowanie musi sie przestawic na to ze bierzemy chormony ,wiec dzialaja dopiero po 1 opak./ i po 7 dniach przerwy. Przez ten czas 3eba sie dodatkowo zabezpieczac.Dopiero po 7 dniowej przerwie gdy zaczynamy 2 opakowanie -dzialaja tak jak powinny :)

a co do tego ze tabletki zaczynamy brac 1 dnia miesiaczki to racja. Zawsze i kazde ale to nie znaczy ze od razu dzialaja.... jak wezmiesz tabl. od bolu glowy to przestaje bolec w ciagu minuty? chyba nie . Organizm po3ebuje czasu zeby sie przestawic.

A i jeszcze jak zapomnisz wziac to masz na to 12 godz. a jesli zapomnisz 1 dnia i przypomnisz sobie nastepnego tomusisz wziac 2 naraz ale wtedy ciaglosc zostaje przerwana i dopiero po 7 dniach dzialaja :) wiec lepiej dla pewnosci sie zabezpieczyc ...
 

Attachments

  • biel.jpg
    biel.jpg
    24,7 KB · Wyświetleń: 60
  • biel.jpg
    biel.jpg
    24,7 KB · Wyświetleń: 64

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
37
A i jeszcze jak zapomnisz wziac to masz na to 12 godz. a jesli zapomnisz 1 dnia i przypomnisz sobie nastepnego tomusisz wziac 2 naraz ale wtedy ciaglosc zostaje przerwana i dopiero po 7 dniach dzialaja :) wiec lepiej dla pewnosci sie zabezpieczyc ...

No to chyba każdy wie :)
 

zabora

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2007
Posty
2
Punkty reakcji
0
"No to chyba każdy wie"Witam serdecznie...owszem to każdy wie...ale..Ja mam pytanie dodatkowe: Biorę tabletki yasmin już 4 miesiąc, zdarzyło mi się tydzień temu zapomnieć o tabletce (w polowie opakowania) i wzięłam ją dopiero między w 13 godzinie. Czy w takiej sytuacji nie powinno się robić 7 dniowej przerwy tylko wziąć następne opakowanie??? Pytam ponieważ jest o tym wspomniane naulotce informacyjnej tabletek yasmin.pozdrawiam :)Witam serdecznie.Ja mam pytanie dodatkowe: Biorę tabletki yasmin już 4 miesiąc, zdarzyło mi się tydzień temu zapomnieć o tabletce (w polowie opakowania) i wzięłam ją dopiero w 13 godzinie. Czy w takiej sytuacji nie powinno się robić 7 dniowej przerwy tylko wziąć następne opakowanie??? Pytam ponieważ jest o tym wspomniane na ulotce informacyjnej tabletek yasmin.pozdrawiam
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
skoro zalozylas osobny watek na ten temat to po co drugi raz zadajesz to samo pytanie w innym temacie???????"ja bralam i biore tylko yasmine.tzn tak organizm przez pierwsze opakowanie musi sie przestawic na to ze bierzemy chormony ,wiec dzialaja dopiero po 1 opak./ i po 7 dniach przerwy. Przez ten czas 3eba sie dodatkowo zabezpieczac.Dopiero po 7 dniowej przerwie gdy zaczynamy 2 opakowanie -dzialaja tak jak powinny" Niesforna nieprawda ze przez pierwszy miesiac nie jestes zabezpieczona. Jestes zabezpieczona juz od 2 dnia brania tbletek, nie ma mowy o zadnym przyzwyczajaniu organizmu. Przyjmujesz hormony ktore natychmiast po wchlonieciu zaczynaja dzialac.
 

taliayasmine

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
33
2 lata brałam Diane 35 potem miałam 4 miesiące przerwy, błam u ginekologa, przepisała mi yasmine. I miałam już dzień po okresie a ona powiedziała, żebym zaczęła je brać. To było moje pierwsze opakowanie, tabletkę wzięłam dzień po okresie. Brałam regularnie tabletki tydzień.... Czy mogę zajść w ciążę??? Czy już jestem bezpieczna???
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
wiec tak tabletki yasmin powinnas przyjac 1 dnia krwawienia jezeli przyjelas po 1-2 dniu krwawienia powinnas zabezpieczac sie dodatkowo przez cale opakowanie. bedziesz na 99 % zabezpieczona przy nastepnym opakowaniu
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
Tak powinnaś była je przyjąć 1 dnia krwawienia, zreszta wszystkie tabletki tak sie powino zaczynac przyjmować żeby później nie musieć dodatkowo się zabezpieczać.
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
No to trudno, tylko zabezpieczaj się dodatkowo a przy drugim opakowaniu już będziesz normalnie zabezpieczona na 99 %
 

monia_w007

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
193
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
z miasta :p
mam pytanie troszkę z innej beczki:
miałam miesięczną przerwę w braniu cilestu, teraz biorę od pierwszego dnia krwawienia (trwało 2 dni, mam nadzieję, że to jest ok) i czy mogę teraz wziąć drugie opakowanie nie robiąc przerwy?
chłopak mnie odwiedza, nie widzimy się już 2 miesiące i nie chciałabym w ciągu 2-ch tygodni mieć przez pięć dni okres...
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
mozesz a tak na przyszlosc nie rob wiecej miesiecznej przerwy w braniu tabletek,poniewaz to jest bez sennsu
 

przerazona

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
witam. 20.04 byłam pierwszy raz u ginekologa, pobrał wymaz, stwierdził niewielką nadżerkę i przepisał mi Yasmin. dostałam okres na drugi dzień i wzięłam pierwszą tabletkę, od tego czasu np. podczas kąpieli czuję w okolicach pochwy nieprzyjemny świąd, pieczenie, a nawet ból, mam spore zaczerwienienie. dwa dni temu skończył mi się okres, a dziś mam brązowe plamienia, jakieś 'wysuszone' wargi sromowe i zaczynam się martwić :( dodam, że współżyję dopiero od 2 miesięcy i mam jednego partnera. wiem, że być może to efekt uboczny zażywania tabletek, ale wygląda mi to na jakieś zapalenie, jeszcze ta nadżerka..co mam robić? jeśli to nie minie, to udam się do ginekologa za jakiś czas. może dramatyzuje, ale mam czarne myśli, pomóżcie :(
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
nadzerka a na dodatek mala to nie koniec swiata...
podczas kąpieli czuję w okolicach pochwy nieprzyjemny świąd, pieczenie, a nawet ból, mam spore zaczerwienienie
grzybica a moze opryszczka?z tymi objawami musisz udac sie do ginekologa.
brązowe plamienia
prawdopodobnie plamienia sa spowodowane przyjmowanie wiekszej dawki hormonow.
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
Plamienia na pewno spowodowane sa tabletkami i to miniie. A jeśli chodzi o Twoje inne dolegliwości to raczej musisz pójść z tym do lekarza
 
Do góry