Tabletki Yasmine

askaka

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2005
Posty
1 870
Punkty reakcji
0
Wiek
39
haha nio to niezle :).... to z kim sie Nika tak zagadałas :>??
 

Megan

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
from my soul
proszę o jakies informacje o tych tabletkach, słyszałam, że nie mają skutków ubocznych, czy to prawda? piszcie!!!!!
Biorę te pigułki od około 2 miesiecy,jestem z nich bardzo zadowolona, jedyny skutek ubpczy jaki mi się pojawił to plamienie, ale lekarz przed nim ostrzegał, minęlo po pierwszym opakowaniu.
Nie dziwcie się, że pojawiają się skutki uboczne ciało wtedy zaczyna reagować na nową ilość hormonów i jest to jak najbardziej naturalne. Ale dodać należy , że każdy organizm reaguje inaczej i nie u każdego wystąpić muszą te same skutki. Poza tym jeżeli nie ustąpią one do 3 opakowania należy zgłosić się do lekarza, aby zmienił pigułki.
Ja osobiście Yasmin bardzo sobie chwalę ;)
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
na razie to mam zakaz brania czegokolwiek :/ po Yasmine mi sie strasznie pogorszylom, notak kazdy organizm jest inny
a tak nawiasem mowiac wzielam ostatnia tabletke w niedziele i krwawienie jeszcze nie wystapilo, tez tak mialas po pierwszym opakowaniu?
 

Megan

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
from my soul
nika19 czy ty miałaś robioną u ginekologa cytologię? bo może masz po prostu zapisane złe tabletki - czasami zdaża się niedopasowanie,
może te dla ciebie mają za dużo bądź też za mało hormonu...
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
nie mialam, ale czy to by cis dalo? dopiero mam miec ale na razie koncze z tabletkami, porzednie mialy dosc malo hormonow, a te mja duzo i chyba za duzo jak dla mnie :(
tylko nie wiem co z tym krwawieniem mam sie tym przejmowac? ze go nie ma?
 

Inez

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2006
Posty
3
Punkty reakcji
0
Stosowalam Yasmin przez dwa miesiace, przytylam 6 kilogramow :/ (wcale duzo wiecej nie jadlam :mruga: ). Poza tym nic mi nie dolegalo, plamien nie mialam, okres w terminie
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
nika19 czy ty miałaś robioną u ginekologa cytologię? bo może masz po prostu zapisane złe tabletki - czasami zdaża się niedopasowanie,

Ale cytologia ma za zadanie wykryc ewentualne komorki nieprawidlowe w scianie pochwy/macicy. To nie ma nic do dopasowania pigulek. Dopasowywanie pigulek to niestety tylko loteria...
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
no wlasnie dlatego sie zdziwiwlam, ze to cos moze pomoc w dopasowaniu tabletek, a loteria mi nie sprzyja
Inez ja przytylam 8 po microgynonie :(
 

olgus

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2006
Posty
174
Punkty reakcji
0
Dziewczynki możecie mi powiedzieć jak odbywa się wizyta, w której lekarz ma ci przepisać tabletki hormonalne ? Jakieś badania cuś :)?
aaa i która stosuje plasterki Evra ? Bo ja chciałam je na wakacje, ale podobno trzeba mieć 21 lat, a ja mam 17 :]
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
Dziewczynki możecie mi powiedzieć jak odbywa się wizyta, w której lekarz ma ci przepisać tabletki hormonalne ? Jakieś badania cuś :)?
aaa i która stosuje plasterki Evra ? Bo ja chciałam je na wakacje, ale podobno trzeba mieć 21 lat, a ja mam 17 :]

Spoko, mamy tu forumowiczke tez 17stoletnia, ktora uzywa plasterkow :D Jesli chodzi o wizyte, to ze mna lekarz przeprowadzil taki ogolny wywiad (choroby nowotworowe w rodzinie, nadcisnienie, choroby serca itp itd, dlugosc cykli, dlugosc i obfitosc krwawienia i takie tam, co raczej bedziesz wiedziec :p), potem zwykle badanie ginekologiczne (palcem :p), podczas ktorego dowiedzialam sie, ze mam macice odwrocona w zla strone, ale to nie ma zadnego znaczenia praktycznie :D, no i zlecono mi badanie krwi (ok. 30 zl) i cytologie (tez 30 zl) :p Ale tabletki przepisala od razu, wiec jak juz zrobisz te badania (trzeba je zrobic w okresie jajeczkowania, srednio 14 dni przed nastepnym okresem) i wyniki Ci wyjda w miare OK, to mozesz brac od razu ;)
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
ja mialam tylko wywiad i badanie takie jak TY jelonek ale cytologii i badania krwi nie mialam do tej pory

heh bylam u chirurga mam jakies tabletki na moje naczynka
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
Ups :p Chyba do zlego tematu posta dolaczylam :p Niewazne zreszta :p
 

olgus

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2006
Posty
174
Punkty reakcji
0
a pyta się czy jesteś dziewicą :D ? tylko gorzej jak ktos nie ma takich regularnych cyków, to skąd może wiedzieć, kiedy mu wypadnie jajeczkowanie, zeby isc na to badanie. a boli cytologia ?
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
No wiesz, w sumie to jesli przychodzisz po pigulki, to raczej normalne, ze nie jestes dziewica :p Chyba ze jeszcze nie zaczelas...Mnie spytala tylko, ile czasu wspolzyje :p A jesli o te cykle chodzi, to jesli nie masz przynajmniej pol roku regularnie, to Ci moze nie przepisac :p Z tym ze z ta regularnoscia, jak sie dowiedzialam, to nie chodzi o to, ze kazdy cykl musi byc rowny co do dnia (choc tak ma kilka moich kolezanek :p zazdroszcze im :p), ale np tak jak ja mialam przez pol roku miedzy 23 a 27 dni to juz jest regularnie. Wiec jesli przykladowo masz cykle po ok. 30 dni, to wyliczasz 14 dni przed nasteponym spodziewanym okresem (30-14=16 :p) i +- 16stego dnia cyklu idziesz na cytologie :). To nie musi byc dokladnie, bo nikt az tak dokladnie nie wie, kiedy ma owulacje ;) A kiedy ja bylam na tej cytologii, babka wziela jakas taka probowke i szczoteczke i powiedziala, ze moze troche szczypac, jak bedzie pobierac sluz, wiec ja czekalam z zacisnietymi zebami na "cios", a ta mi po 5 sekundach powiedziala, ze juz po wszystkim :p Nie ma sie czym przejmowac :)
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
o to czy jestes dziewica na pewna sie Ciebie zapytaja :)
o co Ci jelonek chodzi ze jak przynajmniej pol roku nie masz regularnie to Ci moze nie przepisac, ja kiedys pol roku nie mialam a moje cykle wahaly sie od 29 do ok 50 dni to tak przecietnie, aczasem jeszcze odstepstwa od tego byly
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
Ale pigluki mozna zaczac stosowac tylko jesli okresy sa od jakiegos czasu regularne.
 

askaka

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2005
Posty
1 870
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Nika to Ty masz niezła rozbieznosc... az 29-50 dni... o masakra... tak to chyba przewalone bo jak teraz nie bierzesz tabletek to praktycznie nie wiesz kiedy masz plodne a kiedy nie... dobrez ez ja mam reuralnie okres... :) nie zazdroszcze Ci...
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
jelonek ja nie mam czegos takiego jak reuularne okresy :(
Asica serio a wiesz jakie potem schizy sa dlatego sie zdecydowalam na tabletki, a z dniami plodnymi to czasem po wygladzie sluzu mogalm cos stwierdzic, ale czasem sie nie dalo i tak to juz jest z moim okresem jednym slowem utrapienie
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
To ja od pol roku mam regularnie, dawniej tez mialam tak jak Ty, Nika :p Ale w sumie tez mam nieciekawie, bo moje cykle sa dlugosci 23-27 dni, czyli kroptkie...A lepsze sa dlugie...
 
Do góry