pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Ja tych tabletek akurat nie brałam, ale na moje oko coś długo trwa to Twoje plamienie "w czasie pierwszych kilku miesięcy przyjmowania ", rozumiem miesiąc, dwa, no może trzy, ale 5 cykl?
Ja bym się wybrała do lekarza
 

lesslis

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
406
Punkty reakcji
20
Miasto
tam gdzie nie sięga wzrok...
pamelo, chyba źle mnie zrozumiałaś ;)
napisałam że taka sytuacja przydarzyła mi się poraz pierwszy, w tamtych cyklach naprawde lekkiego plamienia dostawałam na ok. 2 dni przed krwawieniem więc chyba ok. a teraz sprawa dotyczy tego, że samego krwawienia dostałam na tydzien przed czasem. Teraz mam przerwe w której teoretycznie powinnam miec krwawienie a ono mi sie 2 dni temu skończyło.
 

haunted

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
Czesc ;) mam nadzieje ze ktos moze mi pomoc . Biore syl*ie 20 od pazdziernika 2010 ostatnio nie robilam przerwy bo potrzebowalam nie miec okresu.
Teraz wyliczylam ze okres nadejdzie mi 5lipca a 6 mam bardzo wazne testy. Czy moge teraz zaprzestac tego opakowania aby wywolac okres? Bardzo prosze o pomoc .
 

lesslis

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
406
Punkty reakcji
20
Miasto
tam gdzie nie sięga wzrok...
Z tego co mi wiadomo to nie powinno sie przerywać w trakcie opakowania. Ewentualnie możesz brać kolejne opakowanie bez przerwy. Co 3 miesięczne przerwy też się stosuje.

A powracając do mojej sytuacji, w przerwie znów dostałam krwawienie ale już tylko na 3 dni. Mam nadzieje, że w tym miesiącu będzie ok.
 

myszka198901

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
czy po 21tabletce musi byc ta przerwa .bo ja mam pytanie bo ja zrobiłam przerwe po23 bo mnialam wazny wyjazd. a tetabletki sie nazywajom microgynon 21

to co mam teraz zrobic bo juz sama niewiem zaczoc normalnie je brac po tej przerwie
 

lady1991

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2010
Posty
39
Punkty reakcji
0
hej mialam we wt 28.06 robiona cytologie od czw 30.06 pojawil mi sie brazowy sluz,ktory mam rano i wieczorem, i tak do dzisiejszego dnia z tym ze rano mi poleciala krew. W sob 9.07 powinnam dostac okres zaznaczam ze biore novynette juz 1,5 roku i zmartwily mnie te uplawy.Lekarka mowila ze mam mala nadzerke ,ale mam nadzieje ze to nie zadna ciaza bo tabletki nigdy nie zapomnialam i nie spoznialam sie z jej braniem.Czy ktoras z was miala podobna sytuacje?
 

zielona-1983

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2011
Posty
64
Punkty reakcji
0
dziewczyny, mam pytanie, od kilku lat biorę tabletki, ale ostatnio chciałam zrobić przerwę i odstawiłam tabletki po zakończeniu opakowania,miałam normalne krwawienie, ale upłynęło od niego już 57 dni i nie mam krwawienia. Nie mogę też wznowić brania tabletek. Wykluczam ciąże, bo w tym czasie nie uprawiałam seksu z mężem ze względu na to odstawienie, ale to chyba już za długo trwa... Robiłam nawet dla potwierdzenia 2 testy ciążowe. Czy tak się zdarza, że organizm trochę głupieje po odstawieniu?
 

MaxAnia-1980

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
25
Punkty reakcji
0
Mam do was pytanie .Czy brałyście kiedyś tabletki o nazwie Azalia, jak się po nich czułyście.Moja Pani ginekolog uparła się przy tabletkach jednofazowych, bo w wywiadzie mam nowotwór piersi w najbliższej rodzinie.Kiepsko się czuje po tych pigułkach , nastrój mam bardzo kiepski, z ochotą na seks też nie za bardzo. Chciałabym je zmienić na inną metodę lub inne tabletki tylko nie wiem czy Pani Doktor da się przekonać.
 

Maniia

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam

Od miesiąca biorę tabletki antykoncepcyjne i w trakcie i trochę przed odstawieniem miałam silne bóle i pieczenie piersi , bóle nóg i głowy (kłucie) . W trakcie odstawienia dostałam okres prawidłowo. Teraz tzn wczoraj przyjęłam tabletkę z następnego opakowania i w nocy nie mogłam spać takie miałam silne bóle nóg i głowy.... nie wiem czy brać dalej czy dać sobie spokój. Ginekolog zalecił mi branie , ale czuję się po nich okropnie i różnych przypadłości przybywa np : problemy z żołądkiem ! Co mi radzicie? proszę dla mnie to ważne.
 

KaroolkaKalak

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2011
Posty
419
Punkty reakcji
11
Miasto
zDolny Śląsk- jestem stąd :)
Radzę przeczytać ulotkę, a szczególnie o dolegliwościach niepożądanych. Pewnie wszystkie te objawy tam będą.
Proponuję udać się do lekarza, niech przepisze inne tabletki o podobnych właściwościach.
 

lady1991

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2010
Posty
39
Punkty reakcji
0
dziewczyny, mam pytanie, od kilku lat biorę tabletki, ale ostatnio chciałam zrobić przerwę i odstawiłam tabletki po zakończeniu opakowania,miałam normalne krwawienie, ale upłynęło od niego już 57 dni i nie mam krwawienia. Nie mogę też wznowić brania tabletek. Wykluczam ciąże, bo w tym czasie nie uprawiałam seksu z mężem ze względu na to odstawienie, ale to chyba już za długo trwa... Robiłam nawet dla potwierdzenia 2 testy ciążowe. Czy tak się zdarza, że organizm trochę głupieje po odstawieniu?
zdarza sie, ze dziewczyny nie maja okresu po odstawieniu nawet 3 miesiace,poniewaz przez 3 mies organizm oczyszcza sie z dostarczanych mu wczesniej hormonow.
 

maslanawodzionka

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2011
Posty
30
Punkty reakcji
2
Odstawić, iść do lekarza zeby dobrał inne tabletki:) Tez musiałam pare opakowań przejść żeby trafić na te dobre:)
 

Rozkmin666

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam.

Mam taki mały kłopot. Mianowicie, mówi się iż następna paczkę tabletek antykoncepcyjnych powinno zacząć się tydzień po zakończeniu wcześniejszego opakowania ale tez powinno zacząć się od rozpoczęcia się miesiączki. Mnie spotkało coś takiego,że po zakończeniu pierwszego opakowania po 3 dniach znów dostałam miesiączkę i znów zaczęłam brać tabletki. Pytanie brzmi: czy dobrze zrobiłam?Czy jednak powinnam odczekać te 7 dni? Proszę o odpowiedź. Aha i jesli to ma znaczenie to zażywam tabletki o nazwie Microgynon21.
 

lady1991

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2010
Posty
39
Punkty reakcji
0
Miedzy opakowaniami robisz normalnie 7 dni przerwy.Po 3-4 dniach dostajesz krwawienie z odstawienia i tak jak rozumiem tak wlasnie mialas.Wiec powinnas normalnie po 7 dniach wziasc tabletke z nowego opakowania.A to ze bierze sie tabletki w dniu rozpoczecia miesiaczki to robi sie tak tylko przy pierwsym opakowaniu tabletek.Takze powinnas odczekac wtedy 7 dni i zaczac nowe opakowanie.Natomiast teraz to nie wiem jak powinnas je brac skoro wzielas je w dniu okresu(w czasie przerwy).Lepiej skonsultuj sie z lekarzem:)Mam nadzieje ze pomoglam:)pozdrawiam
 

lesslis

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
406
Punkty reakcji
20
Miasto
tam gdzie nie sięga wzrok...
W tym przypadku który opisała Rozkmin nie stało sie nic strasznego. W czasie 7 dniowej przerwy jest sie zabezpieczonym, a kiedy te przerwę skrócisz, tez w tej kwestii nic się nie zmienia. Może tylko to, że zmieniasz dzień dzień kolejnego krwawienia itp. Zresztą na jednych z tabletek w ulotce mam napisane, że można tak regulować sobie, przerwa może być dowolnie skrócona, ale nigdy nie przedłużona.

A całkiem niedawno byłam u gina, który zalecił mi 4dniową przerwę. Nie wiem co on tam sobie umyślił, ale chodzi o to że do tej pory robiłam po każdym opakowaniu 7 dni przerwy, a potem po zażyciu 5 tabletek dostawałam silnego bólu głowy na który kompletnie nic mi nie pomaga i po 3 dniach samo przechodzi. Zmienił tabletki, kazał brać nieprzerwanie przez 3 miesiące, a następnie robić tylko 4 dni przerwy.

Mam jeszce jedno pytanko do was. Czy to prawda, że jesli podczas zazywania pigułek występują plamienia to znaczy że ilośc zawartych w nich hormonów jest za mała? Bo powiem tak... nie za bardzo dostosowałam sie do tego co powiedział mi lekarz, ponieważ miałam jeszcze jedno opakowanie na zapas i cóż miałam z nim zrobić. Więc biorę bez przerwy drugie opakowanie (żeby ominąć bóle głowy), ale cały czas mam plamienia :( Zamierzam zrobić przerwe jak je skończy i brać nowe.
Tak w ogóle to na razie łykam jeszcze Sylvie20, a potem będzie Regulon
 

latinolove

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Mam problem i bardzo prosze o pomoc. A wiec tak. Jadac do Hiszpanii na tydzien zapomnialam nowego opakowania tabletek. Pierwszy dzien na wczasach powinnam byla wziac tabletke (17 lipca nd) wrocilam do domu w nastepna niedziele po czym odrazu zaczelam opakowanie( tydzien spoznienia) W ten sam dzien odbylam stosunek.( przed zazyciem tabletki...)Pozniej staralam sie brac tabletki regularnie lecz znowu zapomnialam ze soba tabletek jadac na dwa dni.(bylam ok w drugim tyg zazywania tabletek) Gdy wrocilam stwierdzilam, ze nie ma sensu ich brac, bo nie chce bardziej namieszac i odstawilam tabletki. Kilka dni po tym (08.08) dostalam okres ale rowniez nie zaczelam nowego opakowania. 
Ok tydzien temu bylam chora, mialam goraczke, bol glowy, okropne oslabienie i wymiotowalam, przeszlo po ok 2 dniach. Teraz od kilku dni zazwyczaj na wieczor jak klade sie spac czuje sie jakbym byla pijana i czuje potrzebe wymiotowania. Tak samo wczoraj, co prawda wypilam drinka ale pijana nie bylam. Po tym nastapil bol w klatce piersiowej w okolicy serca. Teraz po przebudzeniu czuje sie okropnie, mialam przyspieszone bicie serca. Mam nadzieje, ze dzisiaj wieczorem bedzie dobrze, bo mozliwosc pojscia do lekarza mam dopiero w poniedzialek( Mieszkam w Norwegii) jesli wiecie co to moze byc blagam pomozcie. Dodam, ze jak bylam mala mialam problemy z zaladkiem i wykryto, ze moja trzustka nie produkuje jakis enzymow, odpowiadajacych bodajze za trawienie alkoholu. 
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Ech, Ponad miesiąc temu odstawiłam całkowicie tabletki antykoncepcyjne. Brałam ten sam typ przez około rok - nie zaobserwowałam żadnych skutków ubocznych, wszystko było w jak najlepszym porządku. Od kiedy jednak nie stosuję tabletek czuję jakby uciskanie w dolnej części brzucha, podczas ćwiczeń najzwyczajniej mnie po prostu 'kuje'... O psychicznych objawach nie wspomnę, bo jest to normalne ze względu na gospodarkę hormonalną, ale takie pytanie do Pań, które kiedykolwiek na dłuższy czas odkładały tabletki: Czy któraś z Was miała podobne objawy?
 

catwoman

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Ja odstawiłam kiedyś tabletki na 3 miesiące. Nie wiem czy to długo czy nie, ale nie zauważyłam żadnych negatywnych skutków. No może okres znowu stał się bardzo bolesny i obfity, ale to akurat mnie nie dziwi. W końcu to tableki regulowały okres i zmniejszały bolesne skutki.
Szczerze mówiąc nie wydaje mi się to prawdopodobne, aby podane przez Ciebie bóle były skutkiem odstawienia. Może to zupełnie inna przyczyna, która zbiegła się z odstawieniem?
 

Aczkolwiek

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 510
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Nie jestem do końca pewna co mam dalej robć z tabletkami.
1 dnia miesiączki rozpoczełam swoje pierwsze w życiu tabletki. zostały mi jeszcze dwie(na dziś i jutro).
I teraz nie wiem co robić. Wziąć jeszcze dzisiaj, później 7dniową przerwe i po tej przerwie ostatnią tabletke ze starego opakowania i dalej nowe opakowanie? Czy brać i dzisiaj i jutro i póżniej 7dniowa przerwe i po tej przerwie nowe opakowanie?
 

Aneti32

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
42
jakie waszym zadniem sa najlepsze a ajkie sa najgorsze tabletki jakie stosujecie na anty koncepcje
 
Do góry