Tabletka "po" EllaOne. Pilne.

bartito

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2011
Posty
48
Punkty reakcji
0
Witam. Wraz z moją dziewczyną mamy pewien problem. Wczoraj uprawialiśmy seks. Stosowana antykoncepcja zawiodła. Prezerwatywa niestety pękła. Zdecydowaliśmy się na tablekte "po". Kilka godzin po stosunku kupiłem tabletke EllaOne. Wzieła ją jakieś 6 godzin po stosunku. Jest to jedyna tabletka wydawana bez recepty. Ma ona obecnie dni niepłodne i dziisaj powinnien sie jej zacząć okres. Chciałbym się zapytać o wasze opnie o tej tabletce i jaki wpływ ma czas cyklu na jej stosowanie. Czy jest skuteczna czy powinnismy sie udac do lekarza po tablete na receptę. Prosze o szybką pomoc. Pozdrawiam,
 

Joanna wiąder

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2013
Posty
165
Punkty reakcji
3
Nie znam się za bardzo na tych tabletkach, ale z tego co wiem nie dają one stu procentowej pewności, że twoja dziewczyna nie zajdzie w ciąże. Ja na miejscu twojej dziewczyny poszłabym odrazu do lekarza i wtedy brała tabletke co on zapisze, bo to zależy od kobiety jedna tabletka działa a druga nie. Na brak okresu może mieć nie tylko wpływ tabletka, ale i wiele innych czynników np stres.
 
E

Elen

Guest
Nigdy nie uzywalam takiej tabletki. Ale sluchalam kiedys dosc dlugiego programu w Tv na ten temat. Zawiera ona dosc duza dawke hormonow, co nie jest obojetne dla zdrowia i dlatego nie powinna byc czesto stosowana. Jesli dziewczyna ma dni nieplodne, to nie powinno byc zaplodnienia, ale ...w niektorych przypadkach powiedzmy dosc silnej namietnosci wystepuje cos takiego jak "przyspieszona" (nieplanowana) owulacja i niektore kobiety sa plodne. Co ja bym poradzila? Mozna zrobic sobie test ciazowy. I jak najszybciej umowic sie do ginekologa. Zbada, sprawdzi i rozwieje watpliwosci wszelkie.
 

Wellness

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2015
Posty
11
Punkty reakcji
0
ja nie jestem za stosowaniem tej tabletki, mlode dziewczyny sa traktowane jak kroliki doswiadczalne. Nie wiadomo do konca jaki bedzie to mialo skutek dlugofalowy i jakie moga wystapic efekty za x czasu.
 

kasiamasczyk

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2015
Posty
4
Punkty reakcji
0
może od następnego cyklu niech Twoja dziewczyna zacznie brać tabletki antykoncepcyjne ? i do tego dołączcie prezerwatywe. będzie lepsza skuteczność i nie będziecie mieli stresa ;)
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
pierwszy raz slysze o tabletka 'po' bez recepty, te kupione na recepte maja dosc duza skutecznosc a tym wieksza im szybciej wzieta.
 

Nicola

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2018
Posty
78
Punkty reakcji
0
Najlepiej odpowiednio się zabezpieczyc niż potem psuć sobie zdrowie takimi wynalazkami....
 

alina.kuta

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2012
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Wrocław
ja nie jestem za stosowaniem tej tabletki, mlode dziewczyny sa traktowane jak kroliki doswiadczalne. Nie wiadomo do konca jaki bedzie to mialo skutek dlugofalowy i jakie moga wystapic efekty za x czasu.

To jakieś bzdury są, tabletka ma swoje działanie, które jest udowodnione i nikt tu nic nie testuje. Tak wiadomo jaki to będzie miało wpływ, zerowy. Nie masz wiedzy nie wypowiadaj się.
 

Gajka88

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2020
Posty
20
Punkty reakcji
0
Działa, ale jak się czyta wpisy młodych dziewczyn na jej temat, że podchodzą do tego w taki sposób jak by były to pastylki na gardło to masakra, a wystarczyło by edukować, nie masz partnera, nie chcesz dziecka zabezpieczaj się, wybierz dla siebie dobrą antykoncepcję i ją stosuj, ja teraz po ciąży nie mogę hormonów, i szukałam dobrej anty, szukałam i znalazłam mam diafragmę dopochwową, dla jednych ok dla innych nie, ale stosowanie tabletek po jak cukierków to masakra
 

blaszanozeba

Zbanowany
Dołączył
3 Marzec 2016
Posty
89
Punkty reakcji
1
Tabletka działa, ale jest problem z lekarzami, którzy powołując się na klauzulę sumienia nie chcą recepty wypisywać :/ Receptę można zdobyć od lekarza zdalnie i to jest najszybszy sposób.
 
Do góry