Tablet a nawigacja GPS

R

Rydian

Guest
Dzień dobry, witam itp.

Chciałbym się poradzić w sprawie kupna... no właśnie... czego?
Potrzebne mi urządzenie z funkcją nawigacji w Polsce (nawet w do niewielkich, mniej znanych miejscowości), poza krajem już nie koniecznie, ale mile widziane :)
Jednak chciałbym, jak już dojadę, móc jeszcze poprzeglądać internet, może oglądnąć film, coś przeczytać... z tego co wiem to na zwykłej nawigacji tego nie zrobię, a na tablecie już tak.
Więc teraz, czy jak kupię tablet, to aplikacja do nawigacji będzie chodziła płynnie i precyzyjnie? Będę mógł korzystać z apki offline? Może jakieś inne wady o których nawet nie pomyślałem? A, właśnie i jaka aplikacja/mapa będzie najlepsza?

Uprzejmie proszę o pomoc, bo jestem w tych sprawach zupełnie zielony, dodam jeszcze że planowałem wydać do około 500zł (jeśli po podanej kwocie okazało się, że faktycznie jestem kretynem w tych sprawach, to mnie uświadomcie)

Będę wdzięczny za każde info :)
 

Pietro199022

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2012
Posty
77
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Lublin
Po pierwsze gdzie taki tablet byś chcial umiescic? Nie wiem czy są takie mocne uchwyty, czy na lusterku powiesisz:d Po drugie tablet np 7 calowy przesloni ci dużą część szyby, także weź to pod uwage;) Co do samego tabletu, za 500zl juz cos znajdziesz konkretnego, co pozwoli plynnie nawigowac. Tutaj moge polecic cos z systemem Android. Ja (na tel) z nawigacji używam sygic aura albo automapy, ktora ma aktualne mapy polski. Ostatnio wyszedł tez tomtom na Androida ale osobiście nie testowalem;) Jeśli chcesz przeglądać internet tylko przez wifi to ok ale jeśli przez sieć 2g, 3g przy wyborze tabletu zwroc uwage żeby był wyposażony w moduł gsm:rolleyes:
Co oczywiście tez podnosi cenę samego tabletu;)
Nokia 6070 -> SE s313 -> LG GT540 -> HTC EVO 3D (Android 4.0.3)
 

Julian Kowalski

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
A ja posiadam Kiano Blade Core II z gps i dvbt. Do tego dedykowany uchwyt do samochodu. Wgrana MapaMap. Działa bardzo dobrze. A i można rejestrować trase swoją. A w przerwach w trasie można tv oglądać :)
 

likasz26

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Granice pomiędzy dedykowanymi odbirnikami do nawigacji GPS, a tabletami coraz bardziej się zaciera, zwłaszcza jeżeli weźmiemimy pod uwagę sprzęt ze średniej, albo wyższej półki, więc nie radziłbym przywiązywać aż tak dużo uwagi do terminologi. Na rynku obecnie znajdziesz przynajmniej 100 różnego rodzaju modeli tabletów z wbudowanym modułem GPS. Oczywiście w grę wchodzi tutaj Android, szczególnie w wersji 4, na którego znajdziesz naprawdę wiele map, chociażby MapaMap, MobileNavigator, albo Sygic Aura. Co do konkretnego modelu, to trudno coś konretnego polecić do 500 zł, ale możesz się zainteresować np. tym modelem Media-Tech Cassius Media-Droid MT7004.
 
Do góry