Szybko tracę koncentrację.

grzesio_89

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2008
Posty
228
Punkty reakcji
7
Nie wiem czy to dobry dział, ale piszę.
Mam taki problem, gdyż szybko się dekoncentruję, nawet bardzo szybko. Trudno się skupić na czymś przez dłuższy czas. Mam 1000 myśli na sekundę, myślę o wszystkim i o niczym. A najgorsze jest, gdy jadę samochodem czasem jadę na "pałe" nie patrze po znakach, jak wyjdzie to będzie. Masakra, stwarzam niebezpieczeństwo i to duże, obawiam się o zdrowie i życie innych uczestników ruchu.
Jak mam zwiększyć koncentracje ? Bym przez dłuższy czas nie myśleć o innych rzeczach, tylko np. o sytuacji na drodze.
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Nie słuchaj muzyki , skup się na tym co mijasz i co się przed Tobą dzieje , nie rozmawiaj z pasażerami.
 
M

MacaN

Guest
No, kolego jak zdajesz sobie sprawę z tego, że stwarzasz zagrożenie na drodze, to nie zabieraj się za prowadzenie pojazdów mechanicznych.

Musisz całą swoją energię włożyć w to, na czym chcesz się skupić, ale... odpowiedzialność wymaga, byś nie ryzykował życiem innych ludzi, a siadając za kółkiem to własnie robisz.
 

piotrstefan

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Spróbuj przez 15 minut patrzeć na jakiś punkt i myśleć tylko o nim. Podobno to dobre ćwiczenie na koncentrację.
 
I

ItaliaAmore

Guest
ogolnie duzo cwiczen na koncentracje mozna znalezc w necie, wystarczy wybrac choc jedno i cwiczyc! dobry jest tez revitasens, bo mocno koncentracje poprawia ale tez samopoczucie, warto by tez znalezc jakies zajecie, ktore nas odstresowuje, oczyszcza i ogolnie daje nam taki reset
 

amelia181

Bywalec
Dołączył
13 Marzec 2016
Posty
157
Punkty reakcji
63
A jak z podstawowymi czynnościami u Ciebie.Pewnie robisz milion rzeczy na raz ?
 

Zdrapaka

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2016
Posty
35
Punkty reakcji
2
Musisz się zastanowić nad pójściem do lekarza. Ale spróbuj odzyskać sprawność korzystając z witamin i zdrowego odżywania. Sport pozwala na utrzymywanie organizmu w dobrej kondycji. Bo podczas gry w siatkówkę, piłkę nożną człowiek koncentruję się tylko na tym.
 

Jankoo

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2015
Posty
63
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Do lekarza, wykonać badania i może jakieś suplementy na koncentrację.
 

PAPR0CKI

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2015
Posty
28
Punkty reakcji
1
Ty to lepiej idź do lekarza na jakieś badania, a poki co może lepiej przerzuć się na komunikację miejską.
 

Miyamoto Musaschi

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2016
Posty
8
Punkty reakcji
3
Miałem to samo .... miszczu musisz znaleść sobie zajęcie i wyzdrowieć psychicznie :) Nie sugeruję że jesteś chory czy coś ale czasem ciało potrzebuje regeneracji i wysiłku dla zdrowia i zmęczenia się . Praca nad sobą kształtuje ciebie i charakter . Ja codziennie gram w Kosza , piłke czy chodzę na siłownię a w ciągu dnia nawet w domu :) . Ważne jest abyś odnalazł siebie w świecie i za coś kochał swe życie :) Pozdrawiam

Ja po tym wszystkim stałem się bardziej pewny siebie i gdy mam złą myśl w głowię po prostu wiem że nikt i nic mnie nie pokona
 

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
Są proste ćwiczenia pomagające skupić uwagę. Tylko oczywiście poza samochodem. Stajesz na jednej nodze i zamykasz oczy. Staraj się wtedy zachować równowagę. Stymulujesz poprzez to ośrodki w mózgu odpowiedzialne za koncentrację. Pomaga kołysanie się na krześle. Poczytaj też o kinezjologii edukacyjnej. Polecam
 

alma1

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2011
Posty
15
Punkty reakcji
0
Ja bym na Twoim miejscu zrobiła sobie wszystkie możliwe badania, bo od tego się zawsze zaczyna.
To nie musi być koniecznie problem psychiki. Choć to jako pierwsze przychodzi do głowy.
 
Do góry