Szybki obiad

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Macie pomysły na szybki obiad? Najlepiej gotowy w kilka-kilkanaście minut, nie wiem ostatnio w co ręce włożyć, a nie chce zagłodzić rodziny ;)
 

wwikka

Zbanowany
Dołączył
21 Czerwiec 2021
Posty
15
Punkty reakcji
0
Dowolna mrożonka z frosty, wrzucam na patelnię i obiad dla dwojga gotowy. I to wcale nie jest tak, ze jak gotowiec to kiepski, absolutnie nie. Te dania z frosty mają świetny skład i super smakują
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Ja w przypadku kiedy muszę sobie sam na szybko coś ugotować to kupuję filet z piersi kurczaka, do tego mieszanka warzyw na patelnię, filet kroję w kostkę, smażę jedno i drugi i mam całkiem dobry posiłek.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Bardzo szybko na obiad można
Zjeść gołą bułkę albo bagietkę
Bez żadnych dodatków.
Bez niczego można zjeść
Bułkę poznańską, grilowana,
Kukurydziana, zawierająca
Nadzienie czosnkowe, cebula
I czosnek, sama cebula, Grahama
Ale wadą jest straszne wysuszenie
Gardła.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
My akurat jak nie mamy czasu na obiad to zamawiamy z CKBrowar u nas w KRK. I albo jemy tam albo zabieramy na wynos. To nasz pomysł na szybki obiad :)
 
W

weteran

Guest
Żywność to podstawa życia, nie powinno istnieć coś takiego jak szybki obiad, o nie, nie.
U mnie nie da się na szybko i nie da się "zamawiając", wszak po 47 latach życia wiem, jacy są ludzie i jacy eksperci w kuchniach pracują i jacy drudzy eksperci od biznesu... im te żarcie dostarczają. Nie wierzę w uczciwość dań na wynos... z knajpy, sam kiedyś dowoziłem pizzę za łodziaka to pieczarki zżerałem z każdej pizzy i wypijałem pół sosu.

Obiad to podstawa dnia, musi być zupa i drugie danie a facet musi mieć mięcho, bez tego nie ruszam dupska z wyra cokolwiek robić.
Nie to że żona ma ze mną jak w obozie zagłady (na kuchni), sam lubię gotować,m cudować i tak dalej.
A dziś to ... zraziki pojadam i za chwilę racuszki z jabłkami, a co tam, raz się żyje a zupinę to tanią dzisiaj robiłem, szczawiówka... ale na swoim zbieranym szczawiu, nie tym szajsie ze słoików.
 

Vivi

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2020
Posty
8
Punkty reakcji
0
Dowolna mrożonka z frosty, wrzucam na patelnię i obiad dla dwojga gotowy. I to wcale nie jest tak, ze jak gotowiec to kiepski, absolutnie nie. Te dania z frosty mają świetny skład i super smakują

Na szybko, a tym bardziej teraz zimą, kiedy wybór świeżych warzyw jest ograniczony całkiem zdrowe rozwiązanie. Ja do takich mieszanek dodaję szarpane mięso, pasate pomidorową, trochę przypraw i podaję z grzankami z dobrego pieczywa.
 

hofgdnmvh034

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2022
Posty
3
Punkty reakcji
0
Dobrze się sprawdzają moje ulubione przepisy typu "gotowe w 5 minut", takie jak Sałatka z kapusty pekińskiej
 

waler1

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2021
Posty
39
Punkty reakcji
1
Miasto
łódź
Spam. Usunięto link.
najszybciej to jest kupic gotowy sok pomidorowy i go ugotowac i masz zupe pomidorową, nie musisz się grzebać z pomidorami.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MariaMarkowa

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2022
Posty
38
Punkty reakcji
1
Spaghetti z mięsem mielonym z kurczaka do tego pokrojona papryka, cebula zeszklona z czosnkiem, do tego np puszka pomidorów, zioła prowansalskie, Podawać z makaronem do spaghetti ;) Albo z pakaronem penne. Jak kto chce moze tez podawać z makaronem pełnoziarnistym albo bezglutenowym. No co kto tam sobie zechce ;)
 

RafaCoralowa

Zbanowany
Dołączył
18 Maj 2022
Posty
31
Punkty reakcji
3
Albo fajną opcją jest ryż z Curry i cebulką, filet grillowany plus ogórek kiszony i już macie obiad gotowy ;)
 

nellaa

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2018
Posty
34
Punkty reakcji
1
Najszybszy obiad ever to zamówić coś na roomservice z dowozem :) Np. dziś korzystałam i wjechała smaczna pizza prosto z włoskiej knajpy. Pycha!
 

RafaCoralowa

Zbanowany
Dołączył
18 Maj 2022
Posty
31
Punkty reakcji
3
Też dobra opcja, jak się nawet nie ma czasu na takie 15 minutowe gotowanie albo totalny brak chęci.
 

blaszanozeba

Zbanowany
Dołączył
3 Marzec 2016
Posty
89
Punkty reakcji
1
W tygodniu ja nie mam czas na gotowanie, więc zamawiam obiad do domu najczęściej z Semoli w Warszawie. Wybieram "dania dnia" bo to najtańsza opcja, a jednocześnie każdy ma pewność, że danie było przygotowane dziś, bo jeśli świeże.
 

waler1

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2021
Posty
39
Punkty reakcji
1
Miasto
łódź
mozna kupic sok pomidorowy i zrobić z niego zupe pomidorową to najszybszy obiad, do tego jakiś ryż czy kluski. Nie wymaga duzo czasu ani zadnych umiejetnosci. Sok pomidorowy taki z miąższem to to samo co zupa
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry