Szukasz nazwy filmu?

Dołączył
25 Sierpień 2009
Posty
38
Punkty reakcji
0
dawno, dawno temu oglądałam, ale za każdym razem gdy pada hasło 'horror' próbuję sobie przypomnieć. Będzie chaotycznie, ale możę, ktoś coś skojarzy.
Horror. Córka, blodnynka nastolatka, nie pamiętam o co poszlo, ale miala konflikt z rodzicami byc moze byli rozwiedzeni? I pojechala do któregos z rodzicow do miasteczka, ktory leżał na skarpie. środka z nic nie pamiętam ;p świta mi tylko taki wątek, że na tym klifie stał pomnik związany z historią córki pastora czy kogos takiego. Ludzie tam wierzyli,ze w wodzie są duchy czy coś i ten pastor zarządał, ze pół wsi mialo się rzucic do rzeki, zeby odzyskać córkę :p pod koniec glowna boharerka, ta córka rzuciła się, czy spadla, moze zostala zepchnięta z tego klifu. Matka rzuciła się za nią; i tak pod wodą był tak jakby drugi wymiar. Akcja się kręci wokół szukania córki i w jakiś tam sposób wydobycia jej z wody do rzeczywistości. Film konczy się w oborze, stajni, gdzie znajdowały się owce i jakiś kat czy mściciel, który wkręcał swoim ofiarom gwoździe w głowę. Matka odnalazla córkę, wydobyla z wody i myslala, ze koszmar się skonczyl, jednak to się okazalo tylko zludzeniem. Intrygjące. Wiem, ze bardzo zagmatwałam, ale zależy mi na dowiedzeniu się jaki był tytuł :p roszę o pomoc. Oglądałam z jakies 4 lata temu, więc to nie jest nowsza produkcja
 

ggregory93

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich ja szukam filmu w którym na początku jest pokazana historia ludzi którzy mieszkali w miasteczku i o ile dobrze pamiętam to zginęli tragicznie.Potem do tego miasteczka przyjeżdża grupa trudnej młodzieży po przejściach wraz z chyba pastorem w każdym razie bardzo wierzącym człowiekiem (ich opiekunem). Zaczynają po kolei być mordowani przez duchy właśnie tych zmarłych. Pamiętam że jeden z nich grał na gitarze inny był szeryfem. Pamiętam też że jeden z nastolatków przed śmiercią powiedział cytat z biblii "Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną," Tyle pamiętam z tego horroru nigdzie nie mogę go znaleźć może ktoś zna?? z góry dziekuję za pomoc pozdrawiam
 

Wiesiu PL

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2011
Posty
201
Punkty reakcji
1
Witam szukam flimu w którym bije sie pitt od 0.40 w linku poniżęj są urywki tylko jak sie nazywa cały film?
http://www.youtube.com/watch?v=3A5uf8FEgxo
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Poszukuję pewnego starego horroru. Pamiętam, że widziałem go kiedyś w telewizji (chyba na TVP1). Film opowiadał o pewnej grupie ludzi (byli to chyba naukowcy albo ekipa telewizyjna) która wybrała się do starego opuszczonego domu który podobno był nawiedzony. Chcieli sprawdzić czy to prawda. Film w stylu typowo amerykańskim. Jedyne co pamiętam, że pod koniec gdy już kilku ocalałych próbowało wyjść z nawiedzonego domy to w lustrze jeden z bohaterów ujrzał zmarłą matkę, wyciągnął do niej rękę (włożył ją do lustra) a gdy druga osoba go odciągnęła to facet stracił całą rękę która była w lustrze. Będę wdzięczny za pomoc w odnalezieniu tytułu. Wydaje mi się, aczkolwiek pewien nie jestem, że film oparto na książce Stephena Kinga.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
http://www.filmweb.pl/1408

Ten?

Pamiętasz z którego mniej więcej roku? Z którego dziesięciolecia?
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
1408 to nie jest bo oglądałem. Wydaje mi się, że film jest z przedziału 1980-2000. Co do książki to są to jedynie domysły ponieważ film utrzymany był w podobnym klimacie.
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
37
Ja od dawna szukam pewnego filmu i jak do tej pory na niego nie trafiłam :( Tak naprawdę pamiętam jedną jedyną scenę a reszta jest mi całkowicie zapomniana. Jacyś naukowcy czy ktoś tam stworzyli jakąś ciecz przypominającą wody płodowe - dorosły człowiek spokojnie mógł w niej "oddychać". I była chyba jakaś awaria czy coś takiego, kombinezonów za mało i została jedna, chyba kapsuła, z tą właśnie cieszą. I na ochotnika weszła do niej kobieta która w trakcie napełniania się już mówiła, że to jednak zły pomysł. Potem oni gdzieś tam wypłynęli i wydobyli tą kobietę, nieprzytomną, z tej kapsuły, Zrobili jej reanimację i przeżyła. Co było dalej nie pamiętam, wydaję mi się, że to było pod koniec filmu. Film oglądałam będąc dzieckiem więc film być może z lat 80 - 90 tych.

Nie wiem, może komuś coś takiego wpadło w oko ;)
 

tttom

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej,

szukam pewnego polskiego filmu, zrobiony chyba jeszcze za komuny. Film zaczyna sie od koncertu pewnej bardzo ladnej dziewczyny chyba na wiolonczeli. Pewien chlopak (taki ladniutki blondyn, chyba z kreconymi wlosami) przyglada sie tej dziewczynie podczas konzertu. Póżniej oni maja sex i ona chyba zachodzi w ciaze. Rodzice tej dziewczyny sa przeciwni ich zwiazkowi. Reszte nie pamietam, bo ten film ogladalem wiele lat temu. Chcialbym go koniecznie zobaczyc jeszcze raz!

Dzieki i pozdrawiam
Tomek
 

Kompozytor

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
Witam.Szukam tytułów pewnych filmów które widziałem gdzieś ok 10 lat temu .Nie jestem pewien dokładnie ale może być to nawet więcej niż 10 lat:

-Pierwszy film mówił o jakiś naukowcach ,którzy musieli się gdzieś udać aby coś sprawdzić.Szli chyba przez pustyie i jak doszli do tego miejsca gdzie coś ich zabijało.Pamiętam scenę kiedy facet ukrywający się przed stworami usiadł do (chyba) kina.Siedząc zauważył ,że coś kapie mu na głowe.To była krew z paszczy tego stwora ,który zjadł właśnie jego kumpla.Odwrócił się i został zjedzony.(obrazy ty mogąbyć zniekształcone przez czas)

-Drugi film opowiada o jakimś lesie ,w którym najprawdopodobniej rozbił się statek ufo.Teren został otoczony.Na miejsce trafiło wojsko i tak jeden po drugim zostali koszeni przez to co_Obcy poruszałsię i był praktycznie niewidoczny.(podobne do predatora ale to nie to)

Bardzo proszę o pomoc.
Jeśli sobie przypomne jeszcze jakieś fragmenty to napisze.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Witam.Szukam tytułów pewnych filmów które widziałem gdzieś ok 10 lat temu .Nie jestem pewien dokładnie ale może być to nawet więcej niż 10 lat:

-Pierwszy film mówił o jakiś naukowcach ,którzy musieli się gdzieś udać aby coś sprawdzić.Szli chyba przez pustyie i jak doszli do tego miejsca gdzie coś ich zabijało.Pamiętam scenę kiedy facet ukrywający się przed stworami usiadł do (chyba) kina.Siedząc zauważył ,że coś kapie mu na głowe.To była krew z paszczy tego stwora ,który zjadł właśnie jego kumpla.Odwrócił się i został zjedzony.(obrazy ty mogąbyć zniekształcone przez czas)
Brzmi jak Ewolucja z 2001 roku.
 

maciek91

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2012
Posty
35
Punkty reakcji
0
Film produkcji amerykańskiej, brytyjskiej o dwóch cudzoziemcach uciekających z rosyjskiego gułagu, film widziałem jakieś 10 lat temu na tvp2\1 ktoś kojarzy tytuł-. Film był bodajrze na autrntycznych faktach
 

maciek91

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2012
Posty
35
Punkty reakcji
0
Oj nie w tym filmie o który mi chodzi uciekało 3-4 ludzi w tym jeden rosjanin. Ale film który podesłałeś też oglądałem i jest mega polecam !
 

Kompozytor

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
Brzmi jak Ewolucja z 2001 roku.

No niestety to nie jest to :(

P.S.

Szukam nazwy jeszcze innego filmu.Rzecz dzieje się w Rosji.Jakaś eksplozja reaktora chyba.Na miejsce posłany jest jakiś facet i babka.Chyba nawet na początku się nie lubią.Gość próbuje ją nawet poderwać.Potem dzieje się jakaś akcja której nie pamiętam.Wiem ,że złym bohaterem jest taki blondas o nadludzkich zdolnościach.Przypomina mi się jeszcze scena walki na pociągu i scena pożaru kiedy to tą kobietę ratuje główny bohater.Znacie może .tytuł.

Z góry dzięki za pomoc
 

matrioszka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2008
Posty
177
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Mazury
czy wie ktoś co to za film? rozpoznaje ktoś może chociaż aktorów?

EDIT: już wiem:)
 

Attachments

  • 2.png
    2.png
    277,4 KB · Wyświetleń: 13

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Moja ukochana żona poszukuje tytułu filmu jaki niegdyś oglądała, niewiele pamięta z fabuły. Oglądała go w latach powiedzmy 1978-1990 (spory rozstrzał...). Zapamiętała z tego filmu scenę, w której jeden z bohaterów zabija napastnika różą, wbija mu łodygę w czoło chyba, oraz to że bohaterowie strzegli machiny wojennej, której mieli użyć w ostateczności, miała ona być supernowoczesna. Doszło w końcu do użycia jej, pamięta, że znajdowała się w drewnianej budowli i wyłoniła się z pod podłogi. Okazało się, że machina jest już mocno przestarzała i im jej użycie nie pomoże.
No i to niestety tyle....
Film zrobił wtedy na niej ogromne wrażenie, szkoda że nic więcej nie pamięta. Może jednak jest wśród nas miłośnik/czka kina azjatyckiego i będzie jej mógł/ła pomóc.
 
Do góry