Szukasz nazwy filmu?

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
film w którym odbierają sygnał od kosmitów z konstelacji Kasjopeja i jest to mowa Hitlera, potem ta babka leci chyba tam do nich
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
lupin napisał:
film w którym odbierają sygnał od kosmitów z konstelacji Kasjopeja i jest to mowa Hitlera, potem ta babka leci chyba tam do nich
Kontakt?
 

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
film z któreg pamietam ze bandaa troche gamoni sie gdzies włamuje, jedyne co pamietam to jak jeden wisi a reszta trzyma się jego nóg i nagle spodnie mu spadują to chyba film woody allena
 

inherentny

Geniu Loci
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
270
Punkty reakcji
13
Miasto
kraków
Byłby ktoś w stanie powiedzieć mi co to za film:

Był sobie człowiek, który zabijał absolutnie losowe osoby, a w pewnym momencie pojawiła się jeszcze jedna postać - coś jakby uczeń - której przekazał tajniki zabijania. Tutaj należy zaznaczyć, że przed zabójstwem bohater poznawał nawyki ofiary, śledził ją itp. Ktoś coś kojarzy?
 

inherentny

Geniu Loci
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
270
Punkty reakcji
13
Miasto
kraków
TomaszTomasz napisał:
leon zawodowiec
Jeśli to do mnie, to niestety nie jest to film, którego szukam.

Tam była jedna taka scena, że gość z "uczniem" siedzieli w samochodzi i mentor pokazywał przypadkową osobę - kobietę - i opowiadał, że wybiera przypadkowe, gdyż dzięki temu policja nie ma żadnych tropów.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 448
Punkty reakcji
83
Od lat szukam polskiego filmu, który widziałam w tv z ponad 20 lat temu. Nie wszystko zapamiętałam i zrozumiałam- oglądałam go jako 12-16latka(nawet nie pamiętam dokładnie kiedy), ale bardzo mnie zaintrygował i chętnie zobaczyłabym go jako dorosła osoba.
Akcja dzieje się przy prowincjonalnym przejeździe kolejowym, gdzie pracuje młoda dróżniczka. Dziewczyna raczej skromna i spokojna. Jej koleżanka z rodzinnej miejscowości, to jej przeciwieństwo- typ cwaniary/ lafiryndy, ,,idącej na skróty'', która za wszelką cenę chciałaby się z tej wioski/mieściny(?) wyrwać. Myśli, że zapewni jej to któryś poznany przygodnie facet. W tym celu prowadza się z różnymi typkami. Aż w końcu pada ofiarą gwałtu w lasku, w pobliżu torów. Tę koleżankę gra aktorka reklamująca obecnie w tv środek na skurcze. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć nazwiska tej aktorki. Tak po samym nazwisku odszukałabym film na FW.
Jeszcze większy problem mam z teledyskiem, który raz jedyny widziałam w jakiejś stacji muzycznej, w pierwsze lub na początku drugiej dekady XXIw. Piosenka po angielsku. Śpiewa chłopaszek w tanim dresie, ze wschodu. W tle klimaty jak z jakiejś zaniedbanej, zrujnowanej dziury byłym ZSRR. Utwór z gorzkim przesłaniem.
Bardzo mi się spodobał ten fragment, który widziałam, słyszałam. Do dziś nie mogę odżałować, że nie spojrzałam na napis. Liczyłam, że na pewno ją powtórzą a tu d... lipa!:mad: I to się raczej już nie wróci.:(
Ale na film nadziei nie straciłam.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Tę koleżankę gra aktorka reklamująca obecnie w tv środek na skurcze.
Jak napiszesz jaki to środek na skurcze, to może ją namierzymy :) (ja na to nie wpadnę, bo TV nie oglądam, a nawet nie mam, a kilka reklam mi wyskoczyło przy szukaniu).
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 448
Punkty reakcji
83
Głowonóg, to ta, o którą pytam w temacie Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie
Wkleję jeszcze raz.
Jeśli znasz i możesz pomóc, to byłoby super:)

Poza wspomnianym filmem mignęła mi w jakiś epizodach. Np. w ''Lombard życie pod zastaw''- matka nastolatki- rola na jeden odcinek.
 
Ostatnia edycja:

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Trochę mnie zmyliłaś tą reklamą, przyznaję, że nie byłem w stanie namierzyć po niej aktorki (chyba, bo wydaje mi się, że może to być Agata Załęcka). Postać, którą opisałaś grała Ewa Lorska i ona na moje oko zdecydowanie nie gra w tej reklamie :p

Mniejsza z tym, polska kinematografia to takie dno, że nietrudno coś odnaleźć po opisie filmu 😅 Twój poszukiwany film ma jakże wyszukaną nazwę "Torowisko"

 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 448
Punkty reakcji
83
Dzięki wielkie!:)
Ale Głowonóg z tą Załęcką, to chyba powinieneś w lepsze okulary zainwestować;) Ta z reklamy nawet jej nie przypomina i to zdecydowanie Ewa Lorska. Trudno, żeby przez 20 lat kobieta się ani trochę nie postarzała.;)
Załęcką znam. Gra w moim ulubionym serialu ''Dzielnica Strachu''. Nawet nagrodę ostatnio za to zgarnęła. Choć mnie ona akurat w tym serialu drażni. Najbardziej lubię Noconia i Potocznego. Świetnia gra tam też żona Szpakowskiego mammę lokalnej mafii.;) Lubię Szpaowskiego, ale nie wiedziałam, że ma znaną żonę i to jeszcze taką ,,z jajem''.;)
(Nie kieruję się tym co ,,wyszukane'', tylko tym ,co mi się podoba, w jakiś sposób bawi i czymś mnie ,,uwodzi''. Może być to równie dobrze arcydzieło, jak film czy serial klasy b czy c, jeśli ma coś co lubię/ jakiś ,,smaczek'' i sprawia mi przyjemność oglądanie tego. Czasem człowiek potrzebuje obejrzeć głębszą treść, która mu da domyślenia, czasem dziwactwo ,,ryjące beret'', a czasem zwykły odmóżdżacz. Głębsza krytyka produkcji stricte rozrywkowych, to dopiero szczyt pretensjonalności dla mnie. Ważne aby film spełniał swoją rolę i nie udawał czegoś czym nie jest.)

Natomiast nie zgadzam się z oceną polskiej kinematografii, jak i tytułu filmu. Moim zdaniem świetny. Pasuje tak dosłownie, jaki stanowi aluzję do treści. I przynajmniej nie jakaś ,chora poezja' typu- ''Papierowy Księżyc''. Nie mówiąc o polskich tłumaczeniach niektórych tytułów...o_O
Np. ''Wirujący seks'' czy ''Orbitowanie bez cukru''.🤠:rolleyes:
Że oni tam sobie robią jaja, albo coś ćpają... ale że ktoś to zatwierdził, to już musiała być grubsza impreza...

Ps. Z tego, co widzę na FB nie tylko mnie film zapadł w pamięć. Dziewczyny zagrały w nim na tyle dobrze, że nawet nie zapamiętałam, że grał tam Dorociński, a to jeden z moich ulubionych aktorów.
Jeszcze raz dzięki serdeczne!:)
 
Do góry