Szukam tytułu filmu/kreskówki

Colek

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Poszukuję tytułu kreskówki. Na początku leciał utwór z Różowej Pantery. Widać było rękę z ołówkiem, która rysuje człowieka. Była produkcji Francuskiej. Tylko tyle wiem.
 

gilo123

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Poszukuje kreskówki. Tytułu w sumie tez. Jest to na tyle stara kreskówka, że myślę, że już ma status abandonware:p Mianowicie część tytułu którą znam to "Nieprawdopodobna przygoda z...." I tutaj coś w stylu Buddym, Bundym coś w tym stylu. Kreskówka zaczyna się gdy chłopiec pomaga ojcu budować wehikuł czasu (pamiętam moment kiedy podaje mu suszarkę xD) Później chłopiec przez przypadek przenosi się do czasów prehistorycznych, ma jakieś perypetie pamiętam np. zwiał przed T-rexem, jakąś mięsożerną roślina a potem w gnieździe pterodaktyla spotkał tytułowego stworka (Buddy czy coś w tym rodzaju)Jest to fioletowy futrzany stworek, który ma cztery łapki z przyssawkami tak że może chodzić po ścianach, krótka trąbę którą może napompować jak balon i unosić się w powietrze. Oczywiście po paru perypetiach w czasach prehistorycznych chłopiec wraca do czasu teraźniejszego z pasażerem na gapę - fioletowym stworkiem przyczepionym nóżkami do dachu. Odtąd cała rodzina ma przygody z tym stworkiem np pamiętam że stworek wymknął się z garażu i trafił do jakiegoś supermarketu gdzie zeżarł całe stoisko z jajkami kurzymi (żywił się bowiem jajami pterodaktyli). Jest to jednoodcinkowy film który trwa około godziny. Po tym skrawku tytułu nie mogę nigdzie tego znaleźć. Może ktoś pamięta angielski tytuł? (wydaje mi się że się różnił trochę od bezpośredniego tłumaczenia polskiego tytułu, zresztą pod tym hasłem też nic nie mogę znaleźć). Jest to niezwykle stara bajka, kiedyś tata mi to puszczał na kasecie VHS w latach '90 która de facto nie była oryginalna.
 

dawidwlkp

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Szukam tytułu bajki już chyba z 2 lata. Gdy się zaczynała mama chłopca kładła spać do łóżeczka i to było niemowlę. Miał taką zieloną chyba maskotkę z czółkami i jak mama jego zgasiła światło to ta maskotka zaczełą mówić coś dziwnego i ruszać czółkami i przenosiła malucha gdzieś w kosmos chyba. I tam miał różne przygody. Pamiętam jeszcze, że chyba miał pieluchę z agrafką. Prosze o pomoc... nie mogę nigdzie znaleźć tego :/
 

marcin324

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Szukam kreskówki o siedmiu kamieniach mocy. Siedem kamieni zostało rozrzuconych na siedem stron świata. Bohaterowie posiadający te kamienie dostawali magiczne zbroje. Główny bohater posiadał czerwony kamień. Kreskówka była emitowana kalka lat temu na polsacie
 

pawelo8989

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Witam, nie pamiętam tytułu kreskówki, a raczej bajki zrobionej komputerowo. Jeśli ktos pamieta to kiedyś była puszczana w telewizji : Beast Wears: transformers. Ta bajka o którą mi chodzi była robiona podobną grafiką, na komputerze. Chodziło w niej o to że jakiś dwóch, czyy trzech kolesi, jakiś stworków(nie pamiętam?) scigali się, jeździli takim samochodem z wieloma gadżetami, a z tyłu miał takie duże koła, dwa trzy razy większe niż z przodu. i Jak dobrze pamiętam to w każdym odcinku zatrzymywali się w barze,żeby cos zjesc wypic. I chyba główni bohaterowie z kimś walczyli, czy scigali sie. Jeden z bohaterow to typowy cwaniaczek, a drugi to półgłówek. Ta bajka była puszczana w niedzielę rano. Pamięta ktoś tytuł?
 

pawelo8989

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Witam,
nie pamiętam tytułu kreskówki, a raczej bajki zrobionej komputerowo. Jeśli ktos pamieta to kiedyś była puszczana w telewizji : Beast Wears: transformers. Ta bajka o którą mi chodzi była robiona podobną grafiką co Transformersi, na komputerze, nie pamietam czy było to 3D. Chodziło w niej o to że jakiś dwóch, czyy trzech kolesi, jakiś stworków(nie pamiętam?) scigali się, jeździli takim samochodem z wieloma gadżetami, a z tyłu chyba miał takie duże koła, dwa trzy razy większe niż z przodu. było to chyba jakiś gokard, czy cos takiego i Jak dobrze pamiętam to w każdym odcinku zatrzymywali się w barze,żeby cos zjesc wypic. I chyba główni bohaterowie z kimś walczyli, czy scigali sie. Jeden z bohaterow to typowy cwaniaczek, a drugi to półgłówek. Ta bajka była puszczana w niedzielę rano. Pamięta ktoś tytuł?
 

kali999

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam, szukam tytułu bajki anime z lat 80.

Generalnie akcja toczyła się na jakiejś planecie (może Ziemi) z wielkich nasion wyrastały rośliny z których wychodziły potwory, niektóre z nich zmieniały się w maszyny-rośliny (samochody), niektóre posiadały piłe tarczowe, nie pamiętam dokładnie co było więcej, pamiętam że generalnie była to walka dobra ze złem. Spotkałem podobny opis na stronie http://forum.polter.pl/-vp1182236.html#p1182236 ale niestety link na youtube nie działa. Prosiłbym was o pomoc. Pozdrawiam.
 

arwenlira7

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam, szukam tytułu bajki anime z lat 80.

Generalnie akcja toczyła się na jakiejś planecie (może Ziemi) z wielkich nasion wyrastały rośliny z których wychodziły potwory, niektóre z nich zmieniały się w maszyny-rośliny (samochody), niektóre posiadały piłe tarczowe, nie pamiętam dokładnie co było więcej, pamiętam że generalnie była to walka dobra ze złem. Spotkałem podobny opis na stronie http://forum.polter....6.html#p1182236 ale niestety link na youtube nie działa. Prosiłbym was o pomoc. Pozdrawiam.



Cześć
ja także szukałam tej bajki i w końcu zadałam pytanie po angielsku w wyszukiwarce i słuchaj.... WIEM CO CO ZA BAJKA!!!:) "Jayce and the Wheeled Warriors " - TO JEST TA BAJKA - chyna nie ma polskiej nazwy. pozdrawiam
 

edi8985

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2023
Posty
3
Punkty reakcji
0
siema, wiecie może co to za serial:
akcja dzieję się w domu mamy/babci gdzie dzieci/wnuki gotują a jakiś złoczyńca chce ukraść im za wszelką cenę księgę z przepisami
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 517
Punkty reakcji
87
Serial animowany czy fabularny? Jakiej produkcji? Z jakich czasów?
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 517
Punkty reakcji
87
Edi, jakiej produkcji? Pamiętasz na jakim kanale go widziałeś?
 

edi8985

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2023
Posty
3
Punkty reakcji
0
produkcja angielska albo amerykańska chyba, kanału sobie chyba nie przypomnę
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 517
Punkty reakcji
87
Myślałam, że będę mogła pomóc, bo mam małe dziecko i trochę jestem w temacie kreskówek, ale niestety. Albo nie znam, albo opis za lakoniczny i nie kojarzę. Przykro mi.
 
Do góry