Szukam sztuki walki

SUAX

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Elo, szukam jakiejś sztuki walki w której główną role odgrywają nogi, i nie chodzi mi tu o capoeira bo to z normalną walką nie dużo wspólnego, a kickboxing ma w sobie za dużo z boksu. Najlepiej jeśli w niej można walczyć bez użycia rąk, co jest mało prawdopodobne, ale wykonalne. Z góry dzięki.
 

rsgfdisdg

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2011
Posty
19
Punkty reakcji
0
Napisze ci, ale ty napisz na mój temat:Bicie się.

Odpowiedź

Zapisz się na taekwondo i oglądaj filmy.
 

Aluno

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2011
Posty
16
Punkty reakcji
0
Miasto
Kielce
Capoeira JEST Sztuką Walki tylko, że można to zrozumieć dopiero jak się dłużej trenuje. To co widziałeś na pokazie, czy jakimś filmiku jest bardziej nastawione na akrobatykę, bo tym lepiej zach.ęca się ludzi do trenowania.
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Taekwondo lub Muay Thai. Oba style w wielkim stopniu opierają się na technikach nożnych. Ręcznych nie będziesz używać, jeśli nie chcesz, nikt Ci nie każe. :D
 

karlenka

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2011
Posty
52
Punkty reakcji
0
Zastanawiam się nad capoeirą, tylko nie wiem czy jest sens teraz zaczynać naukę. Właśnie podbijam kwestię, czy to nie jest tylko akrobatyka? Jak narazie niestety tylko się z takimi pokazami spotkałam. Byłabym wdzięczna o więcej info.
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
To ciekawe gdzie Ty obserwowałaś capoeirę, że nie było w niej podstawowego 'składnika', czyli walki? W klubach capo nie ma możliwości, aby nie uczyli technik walki, a pokazówki tańca na ulicy to co innego. :)
 
C

compton_style

Guest
Co do capoeiry to są kluby, w których większy nacisk kładą na przygotowanie ciała (rozciąganie, kondycja, gibkość, uniki) i akrobacje, a w innych kładą większy nacisk na kopy i ciosy . Ale w każdej jest ginga, czyli charakterystyczny taniec.
Jeśli chcesz dużej ilości kopnięć, to muay thai i taekwondo (tego drugiego nie polecam, bo trochę lekceważą tam ciosy rękami i garda jest bardzo niska - muay thai to kompleksowa sztuka walki w stójce)
 

Seiken

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2011
Posty
6
Punkty reakcji
1
Capoeira to sztuka walki . A skoro się nazywa sztuką walki więc z walką ma jak najbardziej dużo wspólnego. To była sztuka walki dla niewolników . Którzy nie mogli używać rąk . Generalnie jeżeli chodzi o sztuki walki to najważniejsze prądy to Karate ( czyli przede wszystkim Kyokushin i pochodne , Wado-ryu , shotokan , Godu-ryu i okinawskie karate)Jeszcze aikido , ju-jitsu , brazylijskie tez , jukado-kempo , kung fu i inne pochodne z tego . Koreanskie taekwondo , i Muay thai . to sa te najważniejsze.
Ja już ćwiczę karate od prawie 8 lat i cenie tą sztukę walki . Jeżeli chcesz sie bic przede wszystkim nogami to taka formulę preferuje taekwondo . Lecz nie jest to twarda sztuka walki . Jak będziesz ją ćwiczył nie licz na mocne ciosy . To punktowa dyscyplina olimpijska . Pozwolę sobie was poprawić , kick boxing to nie sztuka walki , tak samo boks , street boxing i inne to są sporty walki . A np krav maga to system walki . Wszystkie się od siebie różnią.
Sztuka walki to ćwiczenie ciała i umysłu to filozofia Kata i Bunkai , to wieloletni Kihon i bardzo mozolny . Zapisując sie na sztukę walki u dobrego trenera licz na efekty po latach , po 10 latach po 20 . A sporty walki sa dla tych którzy albo to robią bo kochają rywalizacje albo dla tego ze chcą osiągnąć szybkie wyniki.
Nie bij sie tylko nogami na ulicy bo marnie skończysz , najważniejsza jest wszechstronność , człowiek walczy a nie styl.
 

Kaflok

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
Elo, szukam jakiejś sztuki walki w której główną role odgrywają nogi, i nie chodzi mi tu o capoeira bo to z normalną walką nie dużo wspólnego, a kickboxing ma w sobie za dużo z boksu. Najlepiej jeśli w niej można walczyć bez użycia rąk, co jest mało prawdopodobne, ale wykonalne. Z góry dzięki.

Zapamiętaj sobie jedno.
Sztuki Walki jak np. Capoeira, Karate, to nie tylko "napie*** się z kimś", ale i styl życia.

W Capoeira także używa się rąk, jest ogrom sprowadzeń do parteru, są techniki w parterze, ale oczywiście ktoś kto nigdy nie miał z tą Sztuką Walki nic wspólnego wie lepiej... !
 

Seiken

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2011
Posty
6
Punkty reakcji
1
Zapamiętaj sobie jedno.
Sztuki Walki jak np. Capoeira, Karate, to nie tylko "napie*** się z kimś", ale i styl życia.

W Capoeira także używa się rąk, jest ogrom sprowadzeń do parteru, są techniki w parterze, ale oczywiście ktoś kto nigdy nie miał z tą Sztuką Walki nic wspólnego wie lepiej... !

prawda , jest wiele mitow dotyczacych sztuk walki i sportow walki . jak np to ze zapasy cwicza tylko grubasy :) co jest absolutna nieprawda .
Jezeli chcesz sie bic tylko nogami to polecam taekwondo w wydaniu czysto sportowym . ale taki styl w obronie ci nie pomoze . jak mowil Bruce Lee ,,woda niszczy , woda daje zycie , woda przybiera rozne ksztalty , - bądz woda moj przyjacielu" trzeba byc wszechstronnym . Ja w swoim zyciu glownie cwicze karate juz dobry kawal czasu . Ale do tego takze zapasy , jukado kempo , ju-jitsu , bywalem na seminariach Wu-shu kung-fu . brazylijskiego ju-jitsu , nawet probowalem walki kijem i mieczem . Nigdy nie wiesz co ci sie spodoba wiec warto probowac wszystkiego potrochu.
Na ulicy nie ma zasad wiec kazda technika moze ci sie przydac , nie wiesz czy ci sie przyda rzut , dzwignia , klucz , kopniecie czy czysty boks , zbyt wiele czynnikow wplywa na walke na ulicy wiec nie ograniczaj sie do samych nog bo same nogi to sa do chodzenia a nie do bicia.
 

Kaflok

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
Ja oczywiście także trenuje Capoeire i Krav Mage, zastanawiam się nad zapisaniem na boks, wtedy Krav Maga odpadnie, a treningi boksu są w sumie za darmo, jak i w każdym klubie bokserskim.

Skomplikowane techniki nożne przydają się rzadko, na ulicy kopiąc kopnięcie obrotowe i to, że wejdzie komuś na głowę, czy w ogóle trafi jest to przeważnie fart... Chyba, że trenujesz coś z jakieś 6lat, albo więcej i masz już po prostu takie odruchy itd.
Po za tym, jeżeli jesteś starszy, tak +18 i nigdy nic nie trenowałeś i Bóg nie dał Ci mega luzu w biodrach, będziesz musiał bardzoo dużo czasu poświęcić, aby rozruszać wszystko co potrzebne do kopnięć al'a Jean-Claude Van Damme, choć nawet możesz nigdy nie dojść do takiego luzu w biodrach i mega naciągu.
 

Seiken

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2011
Posty
6
Punkty reakcji
1
al'a Jean-Claude Van Damme, choć nawet możesz nigdy nie dojść do takiego luzu w biodrach i mega naciągu.

Van Damme . o czym malo kto wie zawdziecza swoje wspaniale rozciagniecie baletowi na ktory chodzil w dziecinstwie
mialem okazje byc na seminarium prowadzonym przez niego i moim zdaniem mamy duzo ale to bardzo duzo lepszych mistrzow w Polsce . Wszystko na Pokaz
 

dariopl

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
i nie chodzi mi tu o capoeira bo to z normalną walką nie dużo wspólnego,

Na tym tylko skupię swoją wypowiedź.
Jeśli dla Ciebie Capoeira nie ma z walką nic wspólnego to jesteś nie poinformowany/nie douczony.
Zwykła "gwiazda" potrafi zmieć dużego człowieka z nóg. Większość dobrze wyprowadzonych uderzeń nogą może znokautować przeciwnika.

No ale jeśli dla większości walka to dwóch łysych kolesi to faktycznie większość ciekawych stylów jest poza zasięgiem i możliwościami :)

ciekawy filmik dla tych co się ciągle śmieją :)

http://www.youtube.com/embed/DvShvdsnjfU
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Ktoś, kto prezentuje duży stopień wtajemniczenia w capo może być groźny dla kickboxera, zawodnika bjj, chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości, ale widzę, że jak zwykle fani tej pierwszej sztuki się spinają, jak ktoś napisze parę słów nie tak jak by chcieli o tej brazylijskiej/afrykańskiej sztuce walki. Rozchodzi się o to, że capoeira nie posiada takich ruchów jak pewne, twarde trzymanie gardy (patrz: boks), a to o wiele utrudnia sprawę pod kątem występów w MMA. Wiem, taki zawodnik może 'dodać' sobie gardę, ale wtedy wg mnie to już nie jest czysta capoeira. Swoją drogą, żaden capoeirista nie zrobił wielkiej sławy w MMA (nokauty na powrzucane na YT to akcje jakichś randomowych zawodników), za to królują połączenia bjj/mt.
 

twardziel2

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2013
Posty
15
Punkty reakcji
3
Nie ma sztuki walki, w której używa się tylko nóg. Najlepiej wybierz boks tajski lub kickboxing. Jeśli tak bardzo nie lubisz używać kombinacji ręcznych to nie używaj :D To nie jest nakaz^^ Boks tajski na twoim miejscu bym wybrał. Bardzo fajna sztuka walki. Naprawdę warto. Spodoba Ci się. Tylko powiedz mi: czemu tak bardzo nie chcesz używać kombinacji pięściami? Bardzo ciekawe to jest, ponieważ ciężko było by np. w walce ulicznej używać tylko nóg. No jednak lepiej być wszechstronnym, dlatego ja zawsze polecam MMA. Nauczy one jak walczyć w stójce, klinczu i parterze. Wszystkie płaszczyzny. W tedy jesteśmy kompletnymi zawodnikami, którzy są wstanie sobie poradzić zarówno stojąc jak i leżąc na plecach. Oj, trochę odjechałem od tematu :D
 

mrgreen

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
twardziel2 napisał:
Nie ma sztuki walki, w której używa się tylko nóg. Najlepiej wybierz boks tajski lub kickboxing. Jeśli tak bardzo nie lubisz używać kombinacji ręcznych to nie używaj :D To nie jest nakaz^^ Boks tajski na twoim miejscu bym wybrał. Bardzo fajna sztuka walki. Naprawdę warto. Spodoba Ci się. Tylko powiedz mi: czemu tak bardzo nie chcesz używać kombinacji pięściami? Bardzo ciekawe to jest, ponieważ ciężko było by np. w walce ulicznej używać tylko nóg. No jednak lepiej być wszechstronnym, dlatego ja zawsze polecam MMA. Nauczy one jak walczyć w stójce, klinczu i parterze. Wszystkie płaszczyzny. W tedy jesteśmy kompletnymi zawodnikami, którzy są wstanie sobie poradzić zarówno stojąc jak i leżąc na plecach. Oj, trochę odjechałem od tematu :D
Jeśli chcesz pokopać w tarcze to Taekwondo. Jeśli chcesz pokopać i jeszcze coś więcej to Muay Thai :)
 

Olaaa90

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
14
Punkty reakcji
0
Koniecznie zajrzyj pod ten adres lepszytrener.pl/sporty-walki
Możesz sobie przejrzeć jakie są dyscypliny, porównać ich opisy i wybrać odpowiednią dla siebie. No i od razu umówić się do trenera. Korzystam z tej wyszukiwarki już jakiś czas i mają trenerów niemal w każdym mieście :)
 
Do góry