Szukam BHP. Szkoła policealna?

kasia393

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2016
Posty
23
Punkty reakcji
0
co masz na myśli? że trzeba odbyć staż albo zrobić jakąś specjalizacje?
 

olalola

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2017
Posty
16
Punkty reakcji
1
ja chodze do Cosinusa i jest tu też taki kierunek jak BHP. jak ktoś szuka szkoły no to mogę polecić. ja z Cosinusa jestem ogólnie zadowolona :) meeega duży plus że nie ma żądnych kar i opłat jak słyszałam że jest w innych tego typu szkołach
 

kiwki

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
Z bywania, widzenia i słyszenia z warszawskich szkół znam tylko Progres. Daję im duży plus za duży wybór kierunków, nauczycieli, którzy zarażają Cię wiedzą i ludzi, którzy wprowadzają dobrą atmosferę.
 

agaa10

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
wiem tylko tyle ze u mnie w cosinusie jest bhp, ale szczegółów o kierunku nie znam...
ale ogolnie szkoła naprawde spoko. mnie do niej na poczatku przekonało to że za nic nie trzeba było płacić
 

chica_o

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2013
Posty
122
Punkty reakcji
7
kasia393 napisał:
co masz na myśli? że trzeba odbyć staż albo zrobić jakąś specjalizacje?
Droga Kasiu po pierwsze w tym kierunku, żeby pracować to trzeba mieć studia. Staż też jest potrzebny. ;) Policealny papierek wobec obowiązujących przepisów przynajmniej jeżeli chodzi o bhp to możesz powiesić sobie na ścianie. ;)
 

jerzy_k

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
w takim razie do czego przydają się kwalifikacje w BHP robione w szkołach policealnych?
bo wydaje mi się że robiąc technika z BHP to ma się z tego tytułu jakieś korzyści przecież... nie bez powodu jest tylu chętnych na to. wiem bo widze ile jest uczniów u mnie w Cosinusie na tym kierunku
 

chica_o

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2013
Posty
122
Punkty reakcji
7
Mogą co najwyżej zostać pracownikiem ds. bhp prowadzić własną działalność gospodarczą i świadczyć usługi doradcze lub konsultacyjne dla firm i instytucji, które nie są zobligowane ustawą do zatrudnienia pracownika służby BHP, czyli na zasadzie jak ktoś na siłę chce wydać kasę na etat behapowca, który behapowcem nie jest w rzeczywistości. Większość pracodawców nie chce, bo im to nie jest potrzebne, Ci którzy chcą, zazwyczaj muszą zatrudnić pracownika służby bhp, bo zatrudniają większą liczbę pracowników.
Nie wiem co kieruje chętnymi na ten kierunek, może niewiedza...
 

julia765

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2017
Posty
7
Punkty reakcji
0
no ale po coś ludzie robią to bhp. u mnie na tym kierunku też w cosinusie jest dużo osób, więc chyba do czegoś im się to przydaje. ale szczegółów nie znam bo chodzę na rachunkowość
 

chica_o

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2013
Posty
122
Punkty reakcji
7
Sama zrobiłam, ale cóż z tego, skoro zmieniła się ustawa w międzyczasie i musiałam iść na studia.
 

kiwki

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
Kiedy ta ustawa się zmieniła? Ja też nie słyszałam o tym żeby do pracy w bhp potrzebne były jakieś staże... a kierunek ciekawy, w sumie dużo można po nim robić.
 

emiika

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2017
Posty
13
Punkty reakcji
0
z tego co sie orientuje to w Cosinusie ma się obowiązkowy miesiąc praktyk w zakładzie gdzie jest BHPowiec. jak ma się trudności ze znaleziem miejsca, to szkoła w tym bez problemu pomaga
 

chica_o

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2013
Posty
122
Punkty reakcji
7
Ustawa zmieniła się ładnych parę lat temu, jakieś 7, ale nie chcę skłamać, więc nie powiem na 100%. Miesiąc praktyk jest wszędzie, nawet na uczelniach wyższych. ;)
 

julia765

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2017
Posty
7
Punkty reakcji
0
racaja - praktyki obowiązkowe są zarówno na studiach jak i w szkołach policealnych. Jest to raczej oczywiste z racji tego że gdzieś w końcu trzeba zobaczyć jak to wszystko wygląda w pracy i praktyce. o tyle dobrze, że tak jak w cosinusie i i innym jednostkach, pomagają ze znaleziem miejsca praktyk jak ktoś ma trudności
 

barberka

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2017
Posty
19
Punkty reakcji
0
Skoro takie są przepisy to czemu tyle jest chętnych na BHP, bo nie kumam? W Cosinusie pare grup otworzyli
 
Do góry