Sztuki Walki - jakie trenujecie

koles git

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2010
Posty
312
Punkty reakcji
9
Miasto
Świat
Możecie mnie wyśmiać, ale się nie znam w takim stopniu. Słyszałem o K1(i nawet oglądałem trochę walk), ale co to kurtka jest K2? Ktoś wyjaśni?
 

Justyśka...

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2011
Posty
140
Punkty reakcji
2
Możecie mnie wyśmiać, ale się nie znam w takim stopniu. Słyszałem o K1(i nawet oglądałem trochę walk), ale co to kurtka jest K2? Ktoś wyjaśni?

Możecie też wyśmiać mnie, ale jak ktoś mówi K2 to mi zawsze kojarzy się z gazem używanym przez policję,a nie z walkami. Jeżeli ktoś zna prawdę to prosze pisać, bo ileż można się ośmieszać... ;)
 

dariopl

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Czy jest ktoś skłonny porozmawiać o sztukach walki z bronią białą lub kijami?

Trenuj z bronią :)

później są fajne olśnienia na treningach.

Najdłużej trenowałem Aikido Aikikai ponieważ od małego byłem zafascynowany S.Seagalem ( jak zacząłem trenować to mi przeszło :tongue: ) i dlatego, że była to sztuka mało rozreklamowana oraz fakt, żeby się jej nauczyć i zobaczyć efekty trzeba było kilka lat treningów. No i oprócz walki był kładzony duży nacisk na filozofie :)
 

LaLaNaBlaNaLaLa

Zbanowany
Dołączył
25 Wrzesień 2012
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
52
Boks. Samo obrona zawsze się przyda :p Wydaje mi się że Boks, Sztuki walki w stylu MMA, czyli parter oraz King boks, Judo są najlepsze jeżeli chodzi o samo obronę. A reszta to jest tylko dla wyglądu, co wcale nie oznacza, że te sztuki są mniej męczące. Widziałem koleśa, który pomału ćwiczył coś(gdzie ważny jest środek ciężkości) teatralnego a pod koniec wyglądał jakby przebiegł z 15km.
 

Luka Wars

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2013
Posty
159
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Lublin
Od kilku lat trenuję judo. Tylko z taką sztuką walki mam do czynienia.
 

20maciek03

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2012
Posty
48
Punkty reakcji
0
Ja już boks trenuje jakiś rok... Jasne, że mam, to nie jest nie wiadomo jaki koszt ;) Jak bd miał jakieś pytania to pisz ;D
 

kowal550

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2011
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Ja trenuję Viet Vo Dao i muszę przyznać, że jest to bardzo dobra sztuka walki :) masz tam od stójki po parter techniki i jeśli chcesz to możesz się dużo nauczyć :)
 

SirLinuxer

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Kiedyś trenowałem Aikido i Kyohushin Karate. Ale z aikido nie byłem zbytnio zadowolony a by kontynuować treningi karate nie miałem możliwości.
Obecnie trenuję combat sambo pod okiem byłego instruktora sił specjalnych i jestem raczej zadowolony. Dużo brudnych chwytów zarówno w stójce, jak i w parterze. Dlatego w walce 1:1 techniki z sambo działają nad wyraz skutecznie. Jeśli chodzi o większą liczbę napastników to polecam wyposażyć się w broń palną.
 

tygrys93

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
taekwondo ,boks ,mma i kazda dyscyplina dla każdego najlepsze oczywiście mma
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
Z każdej trenowałem po troszku, MMA, boks. MMA nie podobało mi się, typowa "młucka", która nie sprawiała mi frajdy w żaden sposób.
Potem skosztowałem boksu, który czułem, że podoba mi się o wiele bardziej. Niestety z przyczyn osobistych musiałem zakończyć przygodę z tym sportem.
Nie dawno, bo miesiąc temu zacząłem trenować tajski boks(muay thai), który jak się okazało jest wymagający, ale daje mi mnóstwo frajdy. Jakby ktoś był zainteresowany to trenuję w tej szkółce http://www.amnat.pl/
 

Polak94756

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
A ja trenuje Jeet Kune DO i jest super, jestem zadowolony.
Według mnie capoeira jest bez sensu :p ni to taniec ni to sztuka walki
A jeśli chodzi o walke pod ulice to dobra jest Krav Maga :)
 

mrok8

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2011
Posty
54
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Od 4 lat intensywnie trenuję boks, jestem bardzo zadowolony, głównie z faktu na dobrego doświadczonego trenera (80lat) oraz na ułożoną grupę.
 

Kamcio

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Siema! Jeśli chodzi o sztuki walki to zajarałem się nimi jakieś dwa-trzy lata temu :) Teraz trenuje już regularnie, ale dla urozmaicenia, trenuje również w domu :) Zakupiłem worek treningowy, podwiesiłem do sufitu i teraz codziennie przez 30-40 minut ćwiczę :) Nie powiem, był to naprawdę dobry pomysł, żeby worek zamontować sobie w domu, nie dość, że cały czas utrzymuje kondycje na wysokim poziomie, to jeszcze mam sprzęt pod ręką :) A jak to wygląda u was? Macie jakieś większe sprzęty treningowe w domu? Przyznam, że na początku trochę się obawiałem, ale teraz wiem, że był to dobry pomysł ;)
 

malwa1990

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2017
Posty
106
Punkty reakcji
0
Ja może nie trenuję ale lubię oglądać mma i te walki w parterze :D akurat w najbliższą sobotę o 20 będę miała okazję sobie pooglądać bo na Pulsie będzie leciała na żywo gala pl mma. Ciekawa jestem kto wygra walkę - Trybson czy Kołecki? :D
 

Alex89

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja osobiście trenowałam 9 lat judo. Po 7 latach przerwy wróciłam. Wchodzę na salę i zostawiam wszystko za nimi. Inny świat. Zmęczenie ale pozytywne, relaksujące. Kilkanaście razy upadasz na matę, jednak to daje Ci poczucie szczęścia. Nie rozumiem tego ale tak właśnie jest u mnie:)
 
Do góry