Sztuki Walki - jakie trenujecie

Chris94

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
37
Punkty reakcji
0
Ja trenuję kickboxing i na jego podstawie uczę się skomplikowanych kopnięć z muay thai i K-1 np. na podstawie kopnięcia sierpowego(okrężnego) z kickboxingu wykonuje kopniecie ze ściąganiem na glebę z K-1. Moim zdaniem kickboxing jest dobry, ale polecam muay thai i taekwon-do.
 

Mistick1272

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Szermierka historyczna,mało popularna,nieprzydatna na ulicy,ale jak dla mnie super;),ćwiczę około 8 miesięcy w klubie Signum Polonicum
 

_zibi_

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2009
Posty
29
Punkty reakcji
0
Ju-Jitsu polecam jako sztuka walki obronnej. Połączenie judo i karate, oprócz treningów odbywających się na macie jest także wiele elementów, w których używa się bezpośrednio nóg i rąk.
 

jonsi

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2009
Posty
48
Punkty reakcji
0
Osobiście moge się jedynie pochwalić treningiem w taiji, które jako tako sztuką walki do końca nie jest ale zawiera pewne jej elementy. Niemniej polecić ją moge z tego chociażby względu że świetnie się nadaje do uspokjenia się i relaksu.
Co do innych sztuk walki to chciałbym zacząć jujitsu, wydaje się być interesujące.
 

PHILIPS

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2009
Posty
96
Punkty reakcji
0
JA Cwiczę Kung Fu Modliszki w TAKFM. Mam świetnego Trenera. Z każdego treningu co ś wynosze:)) Poza tym Cwiczę i utrwalam To w domu. Bedę Jak Bruce Lee;p:D
 

zielonka_rocks

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja od 6 miesięcy trenuję Aikido. Mam świetnego trenera ;D, ale rozumiem dlaczego niektórych może to nudzić. Myślę, ża za jakieś półtorej roku zapiszę się na kolejny kurs sztuk walki i będę trenować równolegle. Ostatnio zaczęłam też trening Iaido (razem z moją grupą Aikido). Czy jest ktoś skłonny porozmawiać o sztukach walki z bronią białą lub kijami?
 

Kamilosekk

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2010
Posty
95
Punkty reakcji
4
Miasto
Wodzisław śl
Kiedyś trenowałem karate,ale doszedłem do wniosku,że to mnie nudzi i zacząłem trenować MMA.Według mnie, MMA jest o wiele lepsze dlatego,że jest parter i bardziej przyda się na ulicy.
 

youdontknowmyname

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2010
Posty
32
Punkty reakcji
1
Sztuki walki to moja pasja i kiedyś trenowałam oyama karate. Było świetnie, uwielbiałam chodzić na treningi, jeździć na obozy, atmosfera była fantastyczna. Nie wspominam już nawet o umiejętnościach, jakie nabyłam, kondycji, zrobiłam się rozciągnięta. Wszystko było dobrze do czasu, kiedy poważnie skontuzjowałam kolano i usłyszałam od lekarza, że powinnam się pożegnać z karate. :( Do dzisiaj żałuję, że tak wyszło. Większość innych dyscyplin traktuję jak coś na podtrzymanie kondycji tylko i wyłącznie, natomiast karate to było coś, co przynosiło mi ogromną satysfakcję i miało głębszy sens.
 
C

compton_style

Guest
Trenowałem capoeirę, judo i obecnie trenuję tajski boks. Dokształcam się też we własnym zakresie w innych SW, np. w BJJ, ju jitsu oglądając filmiki treningowe i analizując ustawienie ciała itd. Potem próbuję różnych dźwigni razem z kolegą, myślę, że tak też się da nauczyć, jeśli się korzysta z dobrych filmików. Jest taki kanał na youtube, Submissions 1on1 czy coś takiego i tam dwóch kolesi pokazuje dźwignie z Bjj, Ju jitsu, Judo, Sambo.
 

D O double G

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2010
Posty
19
Punkty reakcji
0
Miasto
Tam gdzie jest Polonia Bytom!!!
Trenuję 3 rok karate. Najpierw trenowałem Karate Kyokushin - Kan , ale teraz zacząłem trenować KYOKUSHIN. Jak już ktoś wcześniej powiedział, nie tylko uczymy się walczyć, ale również kszałtujemy i hartujemy ducha ; ) Myślę jeszcze o Ju- jitsu lub boksie, ale chyba narazie potrenuję jeszcze karate. Serdecznie polecam tę sztukę walki, bo naprawdę warto, chociaż inni 9osoby, które w ogóle się nie znają na karate) uważają, że jest to bezsensowny niepotrzebny sport.
 

Aluno

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2011
Posty
16
Punkty reakcji
0
Miasto
Kielce
o_O Widzę, że tylko 2 osoby trenują Capoeirę i Aikido. Ja osobiście uczęszczam na Aikido od września 2009 i na Capo od Początku 2011 i nie mam zamiaru kończyć nauki. Jeśli chodzi o Aikido to podoba mi się połączenie technik i pracy nad duchem, a jeśli chodzi o Capoeirę to AXE(dobra energia), uwielbiam walczyc w roda(kręgu ludzi w którego środku grają dwaj Capoeristas), wtedy, gdy słyszę taką muzykę wszyscy klaszczą, cieszą się, aż można wyczuc energię, czuję się szczęśliwy otoczony przez przyjaznych ludzi i nic się nie liczy, nie przejmuję się życiem ;). Liczy się tylko tu i teraz.
 

cichy93

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja nie trenuję żadnego sportu walki ale ostatnio zainspirowała mnie sztuka walki która nazywa się pencak silat...
 

artemis00

I feed on AnimeFilia
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 655
Punkty reakcji
26
Wiek
30
Miasto
mwo
Poprzednio 4 lata kyokushin, teraz muay thai i jiu-jitsu(czyli MMA), ale chyba jednak wrócę do karate.
 

michlak11

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Widzę że sporo tu osób trenujących kyokushin, moja przygoda z tym sportem trwa już blisko 10 lat :)
 
Do góry