Sztuki walki dla kobiet?

Z

Zmiennikzycia

Guest
Co polecacie dla kobiet?
Ja kiedyś jak byłam mała to chodziłam na jakieś karate ale nie za długo.
W sumie zawsze lubiłam to oglądać ale nie wiem czy jestem na tyle odważna żeby toi zacząć ćwiczyć ;)
 
H

Hakame

Guest
^ porozmawiaj z uzytkowniczka o nicku Justyśka ;-) Trenuje Krav Mage i zna sie na rzeczy, napewno Ci pomoze.
 

Justyśka...

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2011
Posty
140
Punkty reakcji
2
Ostatnio rzadko tu zaglądam, ale już się wypowiadam nawet nieproszona, bo zachęcam każdego, a kobiety to już w szczególności. Krav maga to izraelski system walki wręcz w bliskim kontakcie. Tak to się tłumaczy, w efekcie jest to obrona poprzez atak, albo atak z elementami obrony, ale to już w późniejszym etapie. Na samym początku to i tak będzie samoobrona. System opiera się głównie na tym, aby szybko zagrożenie rozpoznać, zapobiec mu, a jeśli się nie da zapobiec to atak wyprzedzić, szybka reakcja, a przez co zaskoczenie napastnika ma dać Ci przewagę nad nim. Atak koncentruje się na punktach newralgicznych czy witalnych, nie wiem jak to się dokładnie nazywa, na ciele człowieka. Odwaga to tu nie jest wcale potrzebna, bo idziesz na trening i robisz to, co Ci trener każe. Nikt Ci krzywdy nie zrobi, bo podstawową zasadą treningów jest taki trening, aby kontuzji nie było. Poza tym, możesz używać tyle różnych ochraniaczy ile Ci się podoba. Ja osobiście uważam, że są zbędne, gdyż lepiej jest ciało do bólu przyzwyczajać, ale to indywidualny wybór każdego z nas. Krav maga to nie tylko obrona i atak (nauczysz się podstawowych uderzeń), ale przede wszystkim to doskonała kondycja i wytrzymałość. Nie wierz tym, którzy mówią, że jest to system brutalny, bo ta krav maga, której nas uczą jest odmianą cywilną i bardzo wielu elementów krav magi nikt Cię na treningach nie nauczy, nawet jeśli pojawia się coś nieco brutalnego to powtarza się w kółko, że jest to działanie ostatecznie, np podczas zagrożenia życia bądź zdrowia. Mówi się, że najlepsze elementy Izrael zachował dla siebie, no i tak jest. Ja osobiście szukałam czegoś odpowieniego dla kobiet ze sportów walki, nie lubię otoczki filozoficznej i tego typu rzeczy, więc sporo odpadło, jestem niską kobietką, a nie napakowanym facetem, więc było mi potrzebne coś do czego używa się nie tylko mięśni i czego można się nauczyć w miarę szybko. Krav maga opiera się na naturalnych odruchach człowieka, więc jest prostsza do nauczenia się. Wielu ludzi mówi, że to komercja, obrona przed nożem itp, fakt że najlepszą obroną przed nożem jest ucieczka, ale jeśli nie ma takiej możliwości, to chyba jest lepiej cokolwiek wiedzieć i jednak próbować się obronić niż od razu skazać się na śmierć. A i jeszcze jedno dodam, ważne jest też podejście psychiczne, trzeba być twardym i wytrwałym, tego Cię nauczą, nie możesz się poddawać, zwykle jest tak jak myślisz, jeśli myślisz, że dasz radę to masz rację i jeśli myślisz, że nie dasz rady to również masz rację, to już nie z krav magi, jakiś mądry ktoś to kiedyś powiedział, niestety teraz nie pamiętam kto to był. Jeśli masz jakieś pytania to pisz, chętnie odpowiem, ale to co mogę doradzić na chwilę obecną, to weź dres i butelkę wody i idź na trening, po treningu zobaczysz czy Ci się ten system podoba czy nie. Na początku może być ciężko kondycyjnie, ale nie zniechęcaj się, 2, 3 treningi i już ciężko nie będzie. Polecam gorąco. Powodzenia.
 
O

octagonmma.blogspot.com

Guest
krav maga jest super:)ale polecałbym brazilian jiu jitsu (bjj) sam trenuje i powiem szczerze ze super sport
 

amb_er87

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
hej :) dla kobiet dobre są sztuki walki które nie wymagają siły, za to bazują na technice, tak jest właśnie w aikido, trenuje od kilku miesięcy w anshin dojo w łodzi i jest po prostu fenomenalnie - polecam !!!
 

keloszug

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
nie zamierzam reklamować określonego stylu walki ale niezależnie od predyspozycji fizycznych najskuteczniejsze walki to niestety najstarsze najtrudniejsze wymagające wysiłku treningu i ciężkiej pracy nad prawidlowością wykonania techniki.podkreślam że dylemat ktora sztuka walki jest najbardziej skuteczna nurtował mnie zawsze o skuteczności przekonalem sie po wielu latach.pragnę zaznaczyć że uleglem ciężkiemu wypadkowi drogowemu i cudem przeżyłem mój stan zdrowia pogorszył się na tyle że musiałem przejść wiele operacji ortopedycznych kończyn oraz miałem i mam nadal uszkodzony kręgosłup.jestem inwalidą 1 grupy nie zdolnym nawet do samodzielnej egzystencji.biorąc powyższe pod uwagę nadal po latach jestem bardzo grożnym przeciwnikiem dla o wiele silniejszych i zdrowych osób znacznie przewyższajaych mnie siłą i kondycją.jestem co prawda schorowanym emerytem wojskowym ale nie jeden wysterydowany cwaniak się zdziwił jak zobaczył mnie w akcji.niejednokrotnie padłem ofiarą kpin i drwin z powodu mizernego wyglądu.każdy mój przeciwnik żdziwił się i był zaskoczony w momęcie kiedy w ułamkach sekundy dostawał nauczkę ale tylko wtedy kiedy zaatakował.ja nigdy nie atakowałem pierwszy gdyż wynika to z zasad.sztuki walki trenowałem wiele lat głównie karate ale rozpocząłem od boksu w szkole podtawowej,następnie jeszcze w podstawowce zacząłem trenować tekwondo potem szotokan i inne pokrewne walki pod koniec szkoły średniej zainteresowałem się sztuką kung fu i innymi pokrewnymi stylami porownywalem wszystkie style i starałem sie zrozumieć istotę walki.wsystkie style są dobre nawet chwyty które szlifowałem w wojsku.ale kiedy byłem zdrowy i silny nie mogłem obiektywnie ocenić ktory styl walki jest najbardziej skuteczny i przydatny w obronie i ataku.teraz już wiem że jednak karate szotokan ewentualnie inne odmiany. kluczem do skuteczności jest dokładne opanowanie technik i ciężka praca nad dokładnością ich wykonania więcej daje nauczenie się 2-5 kata niż 20 ale żle.kluczem jest technika i jeszcze raz technika oraz dynamika uderzeń i bloków jedna dobrze opanowana technika opanowana do perfekcji i szlifowana przez wiele lat jest więcej warta niż 1000 tecnik.dlatego kobiety powinny wiedzieć i pogodzić się z tym że męszczyzna znacznie przewyższa każdą kobietę fizycznie a na to jest tylko jeden sposób technika.
 
C

compton_style

Guest
Fajne jest muay thai, to mogę polecić, do mnie do klubu chodzi kilkanaście dziewczyn i bardzo lubią takie treningi :). Jeśli chcesz czegoś niekontaktowego, a energetycznego to wybierz się na capoeirę.
 

Insignia

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2012
Posty
55
Punkty reakcji
1
Miasto
Rivendell
A ja trenuje Karate Shin-Kyokushin. Klasyka, ale zarąbista :)
No i rzecz jasna jestem dziewczyną i w moim klubie jest sporo dziewczyn, choć fakt faktem przeważają faceci :)
 
Do góry