sztuka współczesna

*Ktosik:D

rozhuśtywacz brzóz
Dołączył
21 Luty 2006
Posty
850
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
NeverLand
Do tego trzeba mieć odpowiednie podejście..starać się patrzeć z innej perspektywy niż przyziemnego toku rozumowania (ale to sie w sumie tyczy każdej działalności..twórczości..naznaczonej mianem "sztuki")
Do dzis mi pozostało w pamięci jak mając 9 lat wybrałem się z bratem i kuzynem do galerii sztuki współczesnej - przyznam się, że podeszliśmy do tego bardzo laicko, i mielismy większy ubaw niż w jakimkolwiek wesołym miasteczku itp. :lol: .. nie żebym nie umiał docenić sztuki, ale wówczas oglądając "dzieło" o nazwie "pusta blacha" -> bo był to kawałek podrdzewiałej blachy wiszący na ścianie (i grono analizujących jego głębię osób).. troche mnie to ubawiło :] // pomijam fakt, że nie starałem się wniknąć w tą głębie ..ale bawiliśmy sie świetnie ;)
 

just_me

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2006
Posty
92
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
z łona matki
Jak dla mnie sztuka współczesna ma na celu pokazywania emocji a nie jako sztuki. Używa do tego celu prostoty, ale jak widzę rzeczy proste są najtrudniejsze do zrozumienia.
 

Gamgee

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2007
Posty
165
Punkty reakcji
0
Wiek
33
niedawno słyszałam jak rozmawiało dwoje mężczyzn:
- :cenzura:, zabrałem żonę na rocznicę do teatru.
- aleś :cenzura:!
- powiem ci :cenzura:, że w dzisiejszych czasach to nawet sztuka się :cenzura:! na scenę wyszedł całkiem nagi facet, co za :cenzura:! miał tam białe płótno i po prostu brał :cenzura: kolorowe farbki i rzucał nimi w te płótno! :cenzura:!
- o :cenzura:!

oto podejście zwykłych ludzi do sztuki współczesnej.
osobiście lubię zastanawianie się nad głębszym przesłaniem takich form artystycznych, ale najczęściej spotykam się z potępieniem jakiejkolwiek abstrakcji.
 

bernike

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
odpowiem krótko - sztuka współczesne to dla mnie głównie tarturyzm
bardzo rzadko zdarza się coś co nim nie jest
 

Cvahoo

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
448
Punkty reakcji
6
Wiek
41
Miasto
Preston
Sztuka współczesna to :cenzura:.

Przestała szukać piękna a sukces odnieść można jedynie przez szokowanie.

Na aukcjach płaci się setki tysięcy funtów za puszki z gównem, do których jakiś włoski pożal się Boże artysta nasrał w latach 60-tych.
W galeriach piewcy sztuki za rzeżby biorą instalacje budowlańców.

Architektura, malarstwo, muzyka, rzeżba, literatura - we wszystkich dziedzinach widać marazm, chamstwo i beztalencie kryjące się za usilnie promowanym szokowaniem gównem.
Jedynym wyjątkiem jest kino, ale to sztuka to dosyć nowa i młoda.
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
Szokowanie może i było na początku "sztuki współczesnej" Było to coś nowego, wyrażającego emocje. A teraz to już się przejadło. "Artyści" zapatrzyli się na Warhola i każdy chce być taki jak on. Żałosne. Choć nie mówie że w gąszczu tego badziewia nie znajdzie się jakiś diament.
 
Do góry