Sztuczne kwiaty dekoracją domu

A

Arowana14

Guest
Co sądzicie na temat sztucznych kwiatów jako dekoracji domu? Jesteście za czy przeciw?
 
M

Marysiaaq

Guest
Ja jestem za!! Sztuczne kwiaty też mogą być piękne :) Ja często wyjeżdżam, więc takowe bardzo sprawdzają się w moim domu :) Dość dużą wagę przykładam do tego, by w moim domu wszystko się ładnie komponowało ze sobą, a tam mogę dostać naprawdę przeróżne i co ważne bardzo ładne sztuczne kwiatki.
 

joolia

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Gdynia
Ja jestem przeciw. moja mama ma tego mnóstwo i ani to ładnie wygląda, ani nie ułatwia życia. Cięglę zbiera się na tym kurz (min. 2 przysznice tygodniowo), kolory szybko stają się wyblakłe, więc trzeba co rusz kupować nowe i jak podliczyć koszta i poświęcony czas, zdecydowanie bardziej opłaca się kupić żywe. Przynajmniej trochę tlenu wytworzą
 

wszystkojasne

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2012
Posty
39
Punkty reakcji
0
sztuczne kwiaty w domu wyglądają słabo. ale już co innego jakaś fajna kompozycja z suszonych kwiatów. Ja mam u siebie suche gałęzie, bardzo długie w wysokim wazonie na ciemnej ścianie i każdy jak wchodzi to pyta gdzie można coś takiego kupić.
 

LovelyCreature

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2012
Posty
37
Punkty reakcji
0
Sztuczne kwiaty kojarzą mi się bardzo cmentarnie. No i zbierają mnóstwo kurzu. Chyba wolałabym zrezygnować z zieleni w ogóle niż serwować sobie sztuczną.
 

E-kwiaty

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2011
Posty
415
Punkty reakcji
5
Jeżeli mam być szczera,to zdecydowanie bardziej wolę prawdziwe kwiaty,nic nie daje takich efektów dekoracji i nie upiększa naszego wnętrza jak piękne kwiaty. Poelcam zajrzeć takze do naszej internetowej kwiaciarni,bukiet róż to świetny pomysł na prezent z okazji Świąt czy Mikołaja.
 

Ola.Ola

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie zrezygnowałabym ze sztucznych kwiatów, tym bardziej, że tak jak już niektórzy stwierdzili, ani one ładne, ani pożyteczne tylko kurz się osiada. Prawdziwe kwiaty nie dość, że pachną to jeszcze niektóre odmiany wpływają pozytywnie na nasze otoczenie np. orchidea singapurska usuwa z powietrza środki chemiczne zawarte np. w kosmetykach – alkohol, aceton, a skrzydłokwiat doskonale nawilża powietrze, a jedyną ich wadą jest tylko to, że trzeba je podlewać. ;)
 

LovelyCreature

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2012
Posty
37
Punkty reakcji
0
no i z tym podlewaniem wbrew pozorom już jest problem. Nie mam chyba ręki do kwiatów, bo albo podlewam za dużo, albo za mało, albo kot mi zjada kwiatki i suma sumarum jestem skazana na dom bez roślinności. :(
 

szkarupa

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Jestem przeciwny sztucznym kwiatom, ponieważ może nie więdną, ale po to są kwiaty, żeby dawały piękny zapach w domu, a nie tylko wygląd :)
 

wesolaasia21

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
243
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Ja jestem zdecydowanie za sztucznymi kwiatkami mało z nimi pracy nie trzeba pamiętac o podlewaniu. no i dożo dłużej utrzymują się niż żywe kwiatki. Nie trzeba dodatkowo wydawać kasy na nawozy.
 

wesolaasia21

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
243
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Ja jestem zdecydowanie za sztucznymi kwiatkami mało z nimi pracy nie trzeba pamiętac o podlewaniu. no i dożo dłużej utrzymują się niż żywe kwiatki. Nie trzeba dodatkowo wydawać kasy na nawozy.
 

La Bella Luna

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
657
Punkty reakcji
118
Wiek
35
Miasto
Wrocław
Zależy gdzie chcesz te kwiaty postawić. Jeśli np. w oknie na strychu, to raczej sztuczne. Ogólnie tam, gdzie nie ma odpowiednich warunków, to sztuczne kwiaty są dobrym rozwiązaniem. Jeśli natomiast chcesz udekorować kwiatami miejsca, w których się często przebywa, są widoczne itp. wtedy jak najbardziej prawdziwe.
 

Ola.Ola

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
wesolaasia21 skąd pomysł, że sztuczne kwiaty utrzymają się dłużej niż żywe? jeżeli nie zamierzasz ich podlewać to pewnie tak w innym przypadku kwiaty mogą być stać latami w domu i być cudowną ozdobą.
 

jarzynka

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
132
Punkty reakcji
0
ja też jestem przeciwko, mimo że nie jestem mistrzem, jeśli chodzi o dbanie o kwiaty, to wolę mieć kaktusy niż jakieś sztuczne, do niczego nie podobne gałęzie.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Ja jestem za, ładne dekoracje z takich sztucznych kwiatów mogą być cudowne! Oczywiście pozostaje kilka minusów: po jakimś czasie się opatrzą i idą do wymianki no i jak jest alergik w domu to trzeba pamiętać że takie rzeczy zbierają kurz niestety. Ale poza tym - ozdoba bardzo ładna, jeśli tylko mówimy o naprawdę świetnie wykonanych kwiatach.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Mam wrażenie, że niektórzy nie widzieli naprawdę dobrych, ręcznie zrobionych sztucznych kwiatów, tylko takie plastiki z super marketu :) stąd takie uczucie tandety, a są sztuczne kwiaty zrobione naprawdę świetnie, trzeba poszukać, choć tanie nie są, a więc nie jest to sposób na oszczędność, raczej kwestia kształtów i kolorów :)
 
A

alicja973

Guest
ostatnio byłam u kuzynki na parapetówce, w łazience ma piękny doniczkowy kwiatek i szczerze- załapałam że jest sztuczny dopiero jak zauwazyłam że okna tam nie ma i wtedy dotknęłam. Wygladał jak zywy !
Moim zdaniem jak ze wszystkim są sztuczne kwiaty w typie tandety - i takich nigdy bym nie chciała, a sa też piekne, dobrze zrobione na podobieństwo naturalnych i takie by mi nie przeszkadząły zupełnie, nawet byłabym ZA
 
Do góry