Sztuczki magiczne

ędwart

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2007
Posty
137
Punkty reakcji
1
Czy magia i sztuczki magiczne są tajemnicą dla zwykłych śmiertelników na zawsze a dostęp do niej mają wyłącznie osoby pokroju David'a Copperfield'a ? :mruga:

magia2.jpg


Najwidoczniej tak skoro nigdzie nie możemy znaleźć odpowiedzi na to jak są przygotowywane i robione sztuczki magiczne wielkich magów. Jednak z czasem się to zmienia, wiele telewizji na całym świecie właśnie w 21 wieku pokazują filmy w których prezentują największe sztuczki magiczne i niewyjaśnione tajemnice, pokazują je w bardzo prosty sposób, nieraz jest to zwykła iluzja tworzona przy pomocy dobrej techniki ale również zwykła nieuwaga widzów oglądających te sztuczki. Filmy takie bynajmniej w Polskich telewizjach pojawiły się późno, bo jednak wcześniej mogli je oglądać tyko zamożni kupując je za pośrednictwem Telesklepów wiele razy cena taka była niemożliwa do zapłacenia (zwykle 199 zł za zwykłą płytkę CD lub kasetkę VHS) Dziś telewizja ukazuje ten film w pełni darmo i widzimy w nim że tak naprawdę czarne magie czy zjawiska niewyjaśnione słynnych magów nie istnieją i wszelcy magowie mogą się schować, bo tajemnica o ich działaniu została obnażona. (Polecam ten program, (niegdyś był w TV Discovery oraz TV Polsat) Jednakże w takim filmie zastrzegano że wielu wielkich magów na świecie ma za złe autorom filmu że pokazują ich skryte tajemnice magiczne, które są zwykłymi oszustwami. Wielu z nas oglądało chyba takie słynne sztuczki jak chociażby przecinanie krzyczącego z bólu człowieka piłą mechaniczną, krojenie go na dwie części i pokazywanie w oddzielnych częściach, czy też nagłe znikanie słoni, czołgów czy nawet samolotów aż po domy jednorodzinne. Te spektakularne zjawiska mają swoje proste wyjaśnienia, jak chociażby złudzenia optyczne, lub wykorzystanie specjalnych luster ustawionych pod wieloma kątami lub też techniki mające ukazać obraz za przedmiotem ale przed widzem.

Zobaczcie wyjaśnienie najsłynniejszych magicznych sztuczek, między innymi takich jak: lewitacja kobiety, błyskawice, zawieszenie w powietrzu, krojenie piłą człowieka na pół, sen na ostrzach mieczy, przebijanie balonu, zawieszenie na tryskającej wodzie, latająca kula, odczytanie numeru polisy ubezpieczeniowej, zamiana zwierzęcia w człowieka i wiele innych sztuczek.

Do pobrania:
http://odsiebie.com/pokaz/4674---1f57.html
(ściągnięty plik należy rozpakować, a w środku będą fragmenty skanów w formie plików JPG wraz z opisami i obrazkami)
 

gurti

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Ja wole nie znać tych jajemnic, fajniejszy efekt przy oglądaniu ;-)
 

HappyKuba

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2007
Posty
266
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Nisko
Leciał taki program na Polsacie, w którym jakiś magik w masce ujawniał wszystkie sekrety. I posługiwał się prawdziwymi ostrzami. Może niektórzy magicy rzeczywiście używają plastików, ale nie wszyscy ;)
 

Charlotta

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
793
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Grudziądz
Oglądałam ten program o sztuczkach na polsacie ale w Fakcie czy innej gazecie pisali o człowieku który przez jakiś dłuższy czas lewitował w powietrzu - po prostu potrafił usiąść na coś czego nie ma :) - coś na takiej zasadzie. I tak sobie siedział a pod tyłkiem nic nie miał bo ludzie tam rękoma sprawdzali, można było nawet przejść pod nim i nic :) Ciekawa jestem jak on to zrobił! Czy naprawdę lewitował czy to tylko sztuczka której nie da się rozkminić :]
 

ędwart

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2007
Posty
137
Punkty reakcji
1
Jakoś zrobili że sznury były nie widoczne .. I na nich wisiał , skoro opcja siedzenia odpada.. To tylko sztuczki musi być jakiś haczyk..


To prawda, że gdy ujawniono wiele tych tajemnic, "magowie" musieli znaleźć całkiem inne sztuczki.

Czy oglądał ktoś z Państwa program Clever na TVN ? tam jeden z zagranicznych magów pokazał znaną nam sztuczkę lewitacji kobiety jednak całkiem inną od tej, którą znamy od dawna, otóż gdy Mag sprawdzał czy kobieta ta nie wisi na linie czy też nie jest podparta żadną przeciwwagą specjalnym kołem otoczył tę kobietę od początku do końca !!! a nie jak kiedyś od lewej do środka i od prawej do środka ukrywając przeciwwagę na samym jej środku. <_<

Nowa sztuczka rzeczywiście pokazała że lin ani podpór w tym przypadku już nie było, nawet ja w tym momencie zgłupiałem, czy był to już fotomontaż TV ? Czy może liny były po bokach a nie jak zawsze od góry czy też podpora od spodu? Nie wiem :mruga:

Z pewnością jednak mamy nową epokę w magii i wszystkie stare sztuczki, które opisano w książkach i filmach już przeszły do historii. Czarodzieje muszą wymyślać całkiem inne, całkiem nowe, sztuczki XXI wieku, do których dostęp mają wyłącznie oni a My będziemy mieli znów za parę lat. :sexy:

PS: Ale chcę też powiedzieć że i wiele sztuczek z XX wieku nie zostało do dziś wyjaśnionych :mruga:
 
Do góry