mijaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2008
Posty
15
Punkty reakcji
0
Witam serdecznie :)
Na początku od razu przeproszę jeśli temat w jakikolwiek sposób się powtarza, jednak nie jestem tu zbyt częstym gościem więc nie do końca jestem zorientowana.
Chciałam zapytać jaką macie opinie lub czy słyszeliście jakieś informacje na temat szkoły policealnej eCollege ( http://ecollege.pl/index.php?id=149 ) w Jaworznie lub Medycznej Szkoły Policealnej nr1 im. Zofii Szlenkierówny w Katowicach ( http://medyk.katowice.pl/ )?
Tak dokładnie to wybieram się do jednej z nich na kierunek "technik farmaceutyczny" i nie umiem wybrać, która będzie lepsza. Szukałam oczywiśćie informacji na ich temat na różnych forach ale niestety nie udało mi się znaleźć żadnych konkretnych informacji.
Obie te szkoły są ponoć całkowicie bezpłatne i według swoich własnych opini kształcą doskonale... Jednak ja byłabym wdzięczna za opinie uczniów lub osób mających o tych szkołach jakieś pojęcie.
Z góry dziękuję za odpowiedź :)




+linki do stron internetowych tych szkół zamieściłam na wszelki wypadek gdyby ktoś miał jakieś wątpliwość co do tego czy to na pewno ta szkoła.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
I myslisz ze ktoś sie skusi ?
Raczej nie... zwłaszcza jesli porównasz z chociazby szkołami Cosinus, które sa za free a wiesz że młodzież w dzisiejszych czasach nie ma pieniedzy na płacenie za takie szkoły po 1000za miesiąc.
 

bealtus

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
ja zapisałam się do szkoly medycznej gowork w katowicach na technik farmaceutyczny, zajecia maja odbywać się w centrum katowic. słyszałam że mają dobrą kadrę więc na pewno dobrze przygotuja do egzaminu.
 

aalicja

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
też zapisałam się do tej szkoły ale w Siedlcach, szkoła mi się spodobała bo mają fajne podejście do słuchaczy, odpowiadają na wszystkie pytania i zawsze starają się pomóc. Oprócz tego mają ciekawą oferte, dużo kierunków które są bezpłatne a po których masz tytuł technika. Dostaje się legitymacje ze zniżkami i można uzyskać wszystkie potrzebne zaświadczenia do zusu itp.
Teraz jest też promocja, że tablet dostaje się gratis co może być przydatne na zajęciach.
Ja jestem dobrej myśli i mam nadzieje że spotkam tam fajnych ludzi :)
 

annlub

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
widziałam ostatnio wiele pozytywnych komentarzy na temat szkoły gowork możecie mi powiedziec czy ta szkoła ma w lublinie oddział, bo byłabym zainteresowana nauka w tej szkole?
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
annlub napisał:
widziałam ostatnio wiele pozytywnych komentarzy na temat szkoły gowork możecie mi powiedziec czy ta szkoła ma w lublinie oddział, bo byłabym zainteresowana nauka w tej szkole?
Wujek google sie kłania. Ale tak naprawde to coraz wiecej osób wybiera szkoly policealne i ma o nich coraz ro lepsze zdanie. Wiec mysle ze nic na tym nie stracisz.
 

BandaiWanda

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2010
Posty
226
Punkty reakcji
1
Miasto
Fotelik :)
modliszka23 napisał:
widziałam ostatnio wiele pozytywnych komentarzy na temat szkoły gowork możecie mi powiedziec czy ta szkoła ma w lublinie oddział, bo byłabym zainteresowana nauka w tej szkole?
Cora więcej osób szuka takich szkół - to fakt, dlatego, ze coraz więcej osób chce mieć zawód po szkole, sam tytuł mgr juz nie wystarcza, zeby móc zmieć pracę.
Gowork nie znam - najprościej przejechac się do tej szkoły i popytać. Jeśli chodzi o policealne, to znam tylko Medyka w Katowicach, na Wiertniczej, to jest Dąbrówka Mała - jeśli dobrze kojarzę. To taka szkoła z tradycjami, kształci w zawodach medycznych od zawsze .
 

wiaramoja

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
lepiej iść na studia! poznacie prawdziwe życie! studia policealne to siedzenie na garnuszku u mamy...
 

marika8

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
67
Punkty reakcji
3
W szkole policealnej jest o tyle fajnie, że uczą przede wszystkim praktyki. To nie jest tylko sucha teoria, po skończeniu normalnie masz zawód i odpowiedni tytuł np technika lub specjalisty. Ja kończyłam Progres i nie żałuję, że się tam uczyłam. A studia to studia, moim zdaniem nie można tego ze sobą zestawiać. Chociaż nie każdy ma możliwość iść na studia, wtedy szkoła policealna jest bardzo fajną alternatywą.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
No własnie, ale trzeba pamietac ze szkoła policealna szkole nei równa... niestety tu jednak warto jest słuchać jednak opinii znajomych którzy juz je kończyli.
 

marika8

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
67
Punkty reakcji
3
To prawda, ja do szkoły, którą kończyłam poszłam z polecenia. Warto też czytać opinie w internecie, ludzie czasami mają coś ciekawego do powiedzenia. Generalnie szkoła szkole nierówna, gdzieniegdzie wystarczy się zapisać, a np nauczyciele nie zwracają uwagi na to czy ktoś chodzi czy nie...
 
B

bajderman

Guest
Ja poszłam do new nails na szkolenia, tam zrobiłam kilka szkoleń zawodownych, poświęciłam na to kilka miesięcy i faktycznie udało się fajnie rozwinąć. Bardzo wiele się nauczyłam, pojawiło się sporo nowych tematów - powiedzmy, że dzięki temu jestem w domu bo prowadzę już własny salon.
 

marika8

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
67
Punkty reakcji
3
Kilkumiesięczne szkolenia zawodowe to też nie to samo. Przydają się, dostajesz dyplomy, ale do nauki w całorocznej szkole tego nie można porównać. Jednak w szkołach policealnych możesz się nauczyć trochę więcej i przyswoić bardziej praktyczną wiedzę moim zdaniem.
 
B

bajderman

Guest
Praktyczną wiedzę w szkole średniej? Policealnej? Chodziłaś do czegoś takiego? Praktyczną wiedzę w szkole to możesz zdobywać sama - na pewno nie zrobią tego za ciebie w szkole ;-)
 

zuzuzelle

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2012
Posty
34
Punkty reakcji
0
bajderman napisał:
Praktyczną wiedzę w szkole średniej? Policealnej? Chodziłaś do czegoś takiego? Praktyczną wiedzę w szkole to możesz zdobywać sama - na pewno nie zrobią tego za ciebie w szkole ;-)
Ja byłam w policealnej!!! I dużo się nauczyłam wbrew pozorom :) tzn nie wiem co i kto uważa o policealnych szkołach ale chyba opinie ogólnie to nie są za dobre. Ja się na szczęście do tych niezadowolonych nie mogę podpiąć. 2 lata w byłam na kierunku technika administracji w łódzkiej omedze i bardzo dużo wyniosłam z zajęć.Wydaje mi się, że wszystko to kwestia podejścia, bo jak ktoś nie będzie chciał się uczyć to siłą mu tej wiedzy nikt do głowy przecież nie włoży....
 
B

bajderman

Guest
Ale czy pracujesz w zawodzie? Czy mogłaś zacząć pracę na podstawie tego czego tam cię nauczyli?
 

zuzuzelle

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2012
Posty
34
Punkty reakcji
0
bajderman napisał:
Ale czy pracujesz w zawodzie? Czy mogłaś zacząć pracę na podstawie tego czego tam cię nauczyli?
No nie tak od razu po skończeniu tej szkoły znalazłam pracę w zawodzie, Cv wysyłałam jeszcze zanim skończyłam szkołę. W sumie to miałam dwa miesiące przerwy i udało mi się załapać w UM. Fakt może nie odrazy wszystko wiedziałam, ale to już kwestia tego jaki masz zakres obowiązków, no i wiadomo od razu nie rzucą Cię na głęboką wodę:)
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
To można iśc do szkoły policealnej. Kurcze, teraz sa inne czasy i jednak zawsze coś sie znajdzie. Mój brat tak zrobił i poszedł na informatyke do Cosinusa.
 
S

szyszana

Guest
Myślę, że nawet nie wszystko zależy od szkoły - wiele zależy od danej osoby. Bez należytego podejścia trudno przecież o sukcesy w jakiejkolwiek dziedzinie. Zgadzacie się?
 
Do góry