Szkoły policealne "ŻAK" i "Cosinus" ...

kiwki

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
Umowy dokładnie trzeba czytać wszędzie. Wiadomo, że nie wszędzie chcą nas oszukać itd, ale czytać trzeba po prostu ze zwykłej ostrożności. Ja przy zapisie dokładnie przewertowałam każdy punkt, ale "kruczków" żadnych nie było.
 
W

wiki9969

Guest
Ja od trzech lat mam do czynienia z Żakiem i przyznam, że sobie go chwałę. Skończyłam już u nich dea kierunki (jeden płatny) i robię trzeci.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Artykuł jest sprzed 4 lat, niekoniecznie to wciąż musi być aktualne
 

hongi

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam,zastanawiam sie nad tyskim Cosinusem lub Żakiem,chciałbym zdobyć średnie w liceum dla dorosłych,tylko nie wiem którą szkołę wybrać,doradzcie mi.Trochą czytałem tu i tam,czy te szkoły są faktycznie bezpłatne tak jak się ogłaszją ?
Żeby zdobyć średnie trzeba podejść i zdać mature czy tylko wystarczy ukończyc liceum ?
Dlaczego w jedej szkole nauka w liceum trwa 2 lata a w drugiej 3 latka,co to za różnica,o co chodzi?
Dzieki za odp.
 

KatarzynaAlicja

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja wybieram się od tego semestru do ŻAKa w Grudziądzu. Do zapisu potrzeba tylko świadectwo ,dowód i zaświadczenie od lekarza no i zdjęcie jak ktoś chce legitymację. Zaczynam administrację od lutego i na pewno jest wszystko za darmo-rezygnacja w dowolnym momencie też, bo dostałam na piśmie taki dokument,że za nic się nie płaci. Na start przy zapisie dostałam kartę Student Card ze zniżkami, którą mogę podobno wykorzystać w całej Polsce. Poza tym przyprowadziłam jeszcze 3 koleżanki i dostałam prezent-mam nadzieję,że tak miło będzie przez cały okres nauki. :D
 

metkas

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2013
Posty
26
Punkty reakcji
1
Ja jak się zapisywałam do progresu to nie musiałam zanosić żadnego zaświadczenia od lekarza... a po co to komu? Świadectwo, dowód to owszem, ale nic poza tym...
 
K

KamilKA01

Guest
Kiepski wybór, raczej wybierasz mniejsze zło, żadna z tych szkół nie jest profesjonalna np w branży kosmetycznej, lepiej sobie skończyć lepsze kursy lub 1-2 letnią szkołę kosmetyczną np. szkoła Artystyczna Alternatywa ma sporo do zaoferowania osobom, które się tym interesują i chcą poszerzyć wiedzę i umiejętności np. o wizaż, stylizację, charakteryzację, analizę kolorystyczną i wielle innych ciekawych rzeczy, których nie ma w w większości szkół.
 

ziomek024c

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam, przepraszam że odkopuje temat, ale chciałbym się dowiedzieć jak to jest z ilością osób w szkole ? Otóż w swoim kierunku są zapisane dopiero dwie osoby, a w umowie pisze, że szkoła może umowę wypowiedzieć gdy nie będzie minimum 20 osób. Jak to jest ? Czy umowe wypowiedzą w wrześniu czy wcześniej ? Bo mam na oku drugą szkołę, jednak zapisałem się w ŻAK-u, ale boję się, że zajęcia nie dojdą do skutku z powodu małej ilości osób.
 

nataliaflo

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
no ja np teraz chcialam sie zapisac w COSINUSie na FLORYSTYKE ale oni nie wiedzą czy beda mieli kompet do 30 października wiec nie pozostaje mi nic innego jak tylko czekac :)
 
S

szyszana

Guest
Hmm... to jest produkcja papierów - o to wam chodzi? Żeby szkolenie faktycznie rozwijało i dawało perspektywy, najpierw musi być na najwyższym poziomie przeprowadzone. W przeciwnym wypadku na jakiekolwiek sukcesy po prostu nie będziecie mieli szans - nie takie źródło.
 

kiwki

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
A ja od niedawna w Progresie jestem na stylizacji paznokci. Świetne zajęcia, prowadząca jest niesamowita! Generalnie bardzo na plus i nie drogo.
 
G

gregor234

Guest
Teraz jest to wszysto bardziej kontrolowane. jestem w Żaku na rachunkowości, wcześniej skończyłem informatykę. Wiadomo, że poziom zalezy od nauczycieli, tu nie ma się co rozpisywać. Ale naprawdę wszystko jest za darmo, jeśłi jest się na darmowym kierunku. I żadnych pieniędzy nie trzeba zwracać.
 

kiwki

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
Na FB widze, że wrzucili, że będą dodatkowe kierunki. Ja myślę o "trenerze personalnym", ciekawe czy będzie w Warszawie. Ktoś wie?
 
E

eliz_ka

Guest
Ja chodze do Cosinusa już trzeci rok i wszystko jak najbardziej jest w porządku. Zadowolona jestem z zajęć i poziomu. A co do opłat - to nie ma żadnych ukrytych opłat i nie ma się o co obawiać.
 
Do góry