"Szkoła"

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Czy tylko mi się wydaje, że ten serial właściwie napędza te głupie pomysły dzieciaków? Uważam, że to właściwie tylko pokazuje nowe możliwości i w sumie pokazuje też, że właściwie z każdej sytuacji jest wyjście. Teraz było, że jakiś chłopak zaciągnął się jakimś sprężonym gazem, mieszanką propanu i butanu i dostał zapaści. No i go odratowali oczywiście. Ale teraz ile osób może sobie pomyśleć, że to fajny odlot... I że ich też da się uratować?
Rozumiem, że jest to głupi program i pewnie nikt z was nawet na to nie spojrzał, ale jakieś zdanie pewnie macie :D
 
A

alfabeta11

Guest
Ten serial jest na poziomie wszystkich tych Policjantów i trudnych spraw. Typowa papka mająca na celu wypranie mózgów ludzi. Ale to dobrze w sumie. Niech ci niezbyt inteligentni "próbują tego w domu". Selekcja naturalna zrobi swoje przynajmniej.
 
T

TomaszTomasz

Guest
Za dzieciaka oglądałem drużynę A :)
 

Attachments

  • 1372633847_by_Dominik141_600.jpg
    1372633847_by_Dominik141_600.jpg
    77,1 KB · Wyświetleń: 1
M

MacaN

Guest
Mam. Uważam, że poziom seriali w Polsce dosięgnął dna i własnie zakopuje się w mule. Uważam też, że ludzie rzeczywiście zaczynają mieć tak durne problemy i pomysły, jakie ukazywane są w tych filmach, a to mnie boli najbardziej.

Wychowanie na takich produkcjach powoduje w mojej opinii zasianie w umysłach młodych ludzi zupełnie nowego poglądu na świat oraz innego systemu wartości i zasad moralnych od tych, które mamy my.

Myślę również, że jest to o wiele bardziej niebezpieczne, niż to, o czym pisze alfabeta. Moim zdaniem tego typu papki, jeśli są oglądane notorycznie, a widz zaczyna się utożsamiać z każdym przeżyciem w serialu, maja zbudować społeczeństwo, którym będzie można bardzo łatwo manipulować.


To taka maszynka opiniotwórcza. Wpleciemy w te durne problemy kilka niuansów z życia politycznego tak, aby widz się nie zorientował, że wpuszczamy go w maliny. Po prostu przekonamy go, że nasz pogląd jest słuszny. I ofiara nie musi się interesować polityką, BA! Ona zazwyczaj nie chce nawet o polityce słyszeć, bo jest to bagno, w którym sie nie tapla.

Jednak kiedy zapytasz ją na ulicy co sądzi o tym i o tym, to powie z pewnym przekonaniem, że sądzi to, co ma sądzić :)

Przypadki naśladowania durnych postaw to moim zdaniem dużo mniejszy problem, choć... Choć umysłami dzieci łatwiej sie manipuluje, więc rzeczywiście moga mieć durne pomysły i nie jest to kwestia naturalnej selekcji, albabeta. To kwestia wpajania nam czegoś od młodości. Mój kuzyn wychowuje sie od urodzenia ( jest w chyba 1 klasie podstawówki, nie wiem dokładnie ) przy tego typu serialach lecących na okrągło. On musi nasiąknąć tymi głupimi pomysłami i problemami, musi w pewnym sensie zacząć myśleć jak postacie w tych produkcjach.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Alfabeta- nie powiedziałabym.
MacaN- w zasadzie skądś te problemy do programów też biorą. Problemy i te głupkowate pomysły.
Te efekty manipulowania już widać :D Bywa też tak, że ludzie trafiają do szpitala i oczekują cudów od lekarzy, bo się naoglądali "Szpitala" :D Jak leżałam ostatnio to właśnie rozmawiałam z pielęgniarką i mówiła, że jej pacjent zarzucił, że zły lek podaje i źle ustawiła kroplówkę, bo on widział w programie, że dawali co innego. A w ogóle to do dupy się nim zajmują, bo rzadko przychodzą i takie tam. No tragedia, że go własna głupota nie zabiła...
 
A

alfabeta11

Guest
MacaN napisał:
Przypadki naśladowania durnych postaw to moim zdaniem dużo mniejszy problem, choć... Choć umysłami dzieci łatwiej sie manipuluje, więc rzeczywiście moga mieć durne pomysły i nie jest to kwestia naturalnej selekcji, albabeta. To kwestia wpajania nam czegoś od młodości. Mój kuzyn wychowuje sie od urodzenia ( jest w chyba 1 klasie podstawówki, nie wiem dokładnie ) przy tego typu serialach lecących na okrągło. On musi nasiąknąć tymi głupimi pomysłami i problemami, musi w pewnym sensie zacząć myśleć jak postacie w tych produkcjach.
Ta naturalna selekcja to był sarkazm z mojej strony.
Fakt. Głupim społeczeństwem łatwiej manipulować, a dzieci się z tym naprawdę utożsamiają (dwoje siostrzeńców ten syf ogląda i jest z nimi chyba coraz gorzej). Nie mniej, ludziom zwyczajnie się to podoba. Oglądają to wszystko całe rzesze ludzi. I tu pojawia się pytanie, dlaczego?
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Bo to zaglądanie w czyjeś życie, a ludzie lubią wiedzieć co u kogoś się dzieje :D
Bo jest to prymitywne, nie trzeba się wysilać żeby zakumać o co chodziło, można "nabyć wiedzę" jak sobie poradzić w danej sytuacji. W sensie właśnie chodzi mi o to utożsamianie się. Potem taki widz "Ukrytej prawdy" znajdzie się w sytuacji w jakiej była Halina i postąpi tak, jak ona, bo tak było w serialu i wiadomo już jakie będą dalsze konsekwencje.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Do odcinka porwanie Wojtka
Ten serial był debilny ale
Poprawili jego poziom. Doskonała rola nauczycieli i wszystkie typy nauczycieli których spotykamy w
szkole .
Ocena 8 na 10
Zalety
Najlepsza rola wrednej nauczycielki i przedmiot nie pasuje.
Tego typu nauczycielki uczą matematyki i podobnych ścisłych
przedmiotów , języki obce.
Dobra rola dyrektora .
Występują dobre odcinki .
Satyra debilnych sytuacji i dialogów .
Większość dzieci dobrze gra swoje rolę.
Szacunek do życia i jeśli tym dzieciom zdarzy stosunek
który skończył się ciąża to zamiast jak promuje Netflix
wybrać na aborcję i wielu przypadkach bez wiedzy ojca dziecka
i jeszcze uśmiechem na ustach zaprowadzić na to i podać kwiaty
i potraktować to jako festiwal radości .
Tym serialu uznają ten fakt i skupiają się na jego wychowaniu i zbudowaniu rodziny.
Jednym odcinku ojciec porzucił dziecko a większości uznają ten fakt prawie od razu i tak samo matki.
Brakuje potwierdzenia ślubem tego faktu i bez tego trudno stwierdzić czy
potwierdzili to ślubem.
Plus pokazanie że tabletka
Dzień po służy do pozbywania się
Skutków postaci ciąży i
Odcinku pokazali ze typ podał
Jej tą tabletkę bez jej zgody i
Ten odcinek jest nie zwykły
Bo ta stacja promuje aborcję i
Potwierdzili że ta tabletka
Promuje brak szacunku do życia i
Fakt że ma życie .
Wady
Nie których odcinkach nie dopasowane role np spore wielkości dziecko
gra rolę gimnazjalisty które jest prześladowane przez gimnazjalistę
udające starsze dziecko.
Debilne żarty.
Homo propaganda i nagle chłopak który ma dziewczynę nagle zostaje homo
i jak można doświadczając miłości kobiety zostać homo?.
Propagowanie życia strefie przyjaźni np Dziewczyna bez żadnego powodu porzuca chłopaka i pomimo tego faktu żyją strefie przyjaźni.
Rzeczywistości takim przypadku żyje się osobno i zostaje największym wrogiem
które nienawidzi się z całego serca i duszy
 
Do góry