Szkoła średnia w Kielcach

heszky

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
MichaloxPL napisał:
Nie jest bardzo trudny, ale lepiej się przyłożyć do przedmiotów rozszerzonych i niektórych innych również trzeba (WoS,Matma!). Wiesz nie ma z góry ustalonego progu rekrutacyjnego. To zależy ile będzie chętnych osób na dany profil, jak egzaminy gimnazjalne pójdą ludziom itp. itd. Najważniejsze co mogę Ci poradzić to nie poddawaj się nawet jak się nie dostaniesz za 1-szym razem, bo jak już wspominałem wcześniej - w humanistycznych klasach zawsze są miejsca a z oficjalnych list zawsze ktoś rezygnuje (nie wiem czy pisałem ale z odwołań dostało się do mnie do klasy z 6 osób :) )
A jak jest z atmosferą i ludźmi w Słowackim? Wgl wiesz coś może o Ściegiennym, bo w razie niepowodzenia to tam bym szła :)
 

MichaloxPL

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2013
Posty
70
Punkty reakcji
2
heszky napisał:
Nie jest bardzo trudny, ale lepiej się przyłożyć do przedmiotów rozszerzonych i niektórych innych również trzeba (WoS,Matma!). Wiesz nie ma z góry ustalonego progu rekrutacyjnego. To zależy ile będzie chętnych osób na dany profil, jak egzaminy gimnazjalne pójdą ludziom itp. itd. Najważniejsze co mogę Ci poradzić to nie poddawaj się nawet jak się nie dostaniesz za 1-szym razem, bo jak już wspominałem wcześniej - w humanistycznych klasach zawsze są miejsca a z oficjalnych list zawsze ktoś rezygnuje (nie wiem czy pisałem ale z odwołań dostało się do mnie do klasy z 6 osób :) )
A jak jest z atmosferą i ludźmi w Słowackim? Wgl wiesz coś może o Ściegiennym, bo w razie niepowodzenia to tam bym szła :)
Prawdę mówiąc to jest bardzo obszerne pytanie :p Powiem tak,nie da się nie nudzić. Ludzie są przeważnie pozytywnie nastawieni do innych, oczywiście zdarzają się znieczulice i różnego tego typu jak wszędzie ale na takich już nie ma rady... Odnośnie atmosfery szkoła bardzo robi wiele eventów, lub nawet same klasy zawsze coś organizują. Aby się bardziej zapoznać z takimi przedsięwzięciami polecam wejść na fanpage 6 LO na Facebooku i po prostu pooglądać zdjęcia i filmy. Dzięki temu można również jeszcze bardziej poznać szkołe. Odnośnie Ściegiennego się niestety nie wypowiem bo po prostu nie znam tej szkoły, a fermentu i plotek nie ma po co siać dalej.
 

heszky

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
MichaloxPL napisał:
Prawdę mówiąc to jest bardzo obszerne pytanie :p Powiem tak,nie da się nie nudzić. Ludzie są przeważnie pozytywnie nastawieni do innych, oczywiście zdarzają się znieczulice i różnego tego typu jak wszędzie ale na takich już nie ma rady... Odnośnie atmosfery szkoła bardzo robi wiele eventów, lub nawet same klasy zawsze coś organizują. Aby się bardziej zapoznać z takimi przedsięwzięciami polecam wejść na fanpage 6 LO na Facebooku i po prostu pooglądać zdjęcia i filmy. Dzięki temu można również jeszcze bardziej poznać szkołe. Odnośnie Ściegiennego się niestety nie wypowiem bo po prostu nie znam tej szkoły, a fermentu i plotek nie ma po co siać dalej.
Szkoła bardzo aktywna jak widać :D Co do wyboru szkoły, to jeszcze muszę się zastanowić - wszystko zależy od egzaminów. Dzięki za pomoc :)
 

piotr3ks

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2014
Posty
15
Punkty reakcji
0
Sprawy się nieco pokomplikowały, poprzez co muszę całkowicie zmienić "hierarchię" na liście wyboru.
Myślicie, że gdybym miał +/- 130 punktów to dostałbym się na biol-chem-obcy do Śniadka z odwołania? :huh:
 

MichaloxPL

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2013
Posty
70
Punkty reakcji
2
piotr3ks napisał:
Sprawy się nieco pokomplikowały, poprzez co muszę całkowicie zmienić "hierarchię" na liście wyboru.
Myślicie, że gdybym miał +/- 130 punktów to dostałbym się na biol-chem-obcy do Śniadka z odwołania? :huh:
Na bio-chem-fiz powinieneś.
 

werrka

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam :przewraca: Jak większość z Was też jestem na etapie wyboru liceum w Kielcach. Zależy mi, żeby iść do dość dobrej szkoły ale chciałabym mieć także życie poza nią. ^_^ Myślę,że z dostaniem się nie będzie problemu. Ale mam do Was pytanie, czy wiecie może gdzie najlepiej iść na profil mat-geo-ang? I czy jest jakaś różnica pomiędzy tymi profilami w różnych szkołach?
 

MichaloxPL

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2013
Posty
70
Punkty reakcji
2
werrka napisał:
Witam :przewraca: Jak większość z Was też jestem na etapie wyboru liceum w Kielcach. Zależy mi, żeby iść do dość dobrej szkoły ale chciałabym mieć także życie poza nią. ^_^ Myślę,że z dostaniem się nie będzie problemu. Ale mam do Was pytanie, czy wiecie może gdzie najlepiej iść na profil mat-geo-ang? I czy jest jakaś różnica pomiędzy tymi profilami w różnych szkołach?
Obstawiałbym na Słowackiego/Śniadeckiego. Teoretycznie różnic żadnych nie ma, no chyba że w kwestii nauczycieli,ocen i przygotowania do matury.
 

werrka

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
MichaloxPL napisał:
Witam :przewraca: Jak większość z Was też jestem na etapie wyboru liceum w Kielcach. Zależy mi, żeby iść do dość dobrej szkoły ale chciałabym mieć także życie poza nią. ^_^ Myślę,że z dostaniem się nie będzie problemu. Ale mam do Was pytanie, czy wiecie może gdzie najlepiej iść na profil mat-geo-ang? I czy jest jakaś różnica pomiędzy tymi profilami w różnych szkołach?
Obstawiałbym na Słowackiego/Śniadeckiego. Teoretycznie różnic żadnych nie ma, no chyba że w kwestii nauczycieli,ocen i przygotowania do matury.
a jak z tym profiem w Żeromskim?
 

meduuza

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2013
Posty
9
Punkty reakcji
1
piotr3ks napisał:
Sprawy się nieco pokomplikowały, poprzez co muszę całkowicie zmienić "hierarchię" na liście wyboru.
Myślicie, że gdybym miał +/- 130 punktów to dostałbym się na biol-chem-obcy do Śniadka z odwołania? :huh:
Za "moich czasów", kiedy do Śniadka były zdecydowanie wyższe progi niż w innych szkołach, po odwołaniu dostawało się sporo ludzi z punktami ok. 140. Myślę, że 130 pkt z odwołania jest całkiem prawdopodobne ;)
Generalnie jest tak, że po ostatecznej liście zawsze są jakieś wolne miejsca, bo blokują je ludzie, którzy składali jednocześnie do Śniadka i Nazaretu (nie chce mi się tłumaczyć, ale ludzie z Nazaretu blokują miejsca na pierwszej liście, a potem nie donoszą papierów i nie cała klasa jest zapełniona. W przypadku mojej klasy było to aż 8 wolnych miejsc). Dlatego też warto pójść szybciutko do sekretariatu po ogłoszeniu drugiej listy i spytać się, czy by nie chcieli przyjąć.
Czasem ludzie wybierają humany, na które łatwo się dostać i przepisują od razu na biol-chem. Jest też opcja pójścia do jakiejkolwiek klasy i przepisaniu się po II semestrze albo na początku drugiej klasy. W Śniadku raczej nie ma z tym problemu. Są ludzie, którzy np. w listopadzie przepisali się z humana na biol-chem, ale w grudniu jednak zmienili zdanie i wrócili. Przenosiny biol-chem-fiz -> biol-chem-obcy to też częste przypadki. Tak robi BARDZO DUŻO osób.
 

piotr3ks

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2014
Posty
15
Punkty reakcji
0
Dziękuję Meduuza. Rzeczywiście, z Nazaretem to temat rzeka, są poza systemem więc wiem o co chodzi. Druga lista czyli ta po przyniesieniu przez innych osób oryginałów rozumiem? BB)
 

heszky

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
Czy ktoś coś wie na temat Piłsudzkiego, jak tam jest w liceum? Jak poziom i wgl?
 
W

Whitee16

Guest
Jak myślicie czy progi punktowe będą niższe niż w zeszłym roku? :huh: I który profil będzie najbardziej oblegany?
 

piotr3ks

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2014
Posty
15
Punkty reakcji
0
@heszky - spójrz sobie na zachowanie ludzi tam chodzących i zdawalność matur ;) nic dodać, nic ująć
 

heszky

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
piotr3ks napisał:
@heszky - spójrz sobie na zachowanie ludzi tam chodzących i zdawalność matur ;) nic dodać, nic ująć
Właśnie o to chodzi, że ja nie znam ludzi, którzy tam chodzą, wgl nic nie wiem o tej szkole. Dlatego sie pytam :D
 

werrka

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
moglibyście opowiedzieć coś o Śniadku? na poprzednich stronach było napisane niewiele więcej niż, że wyścig szczurów itp. baaardzo prosiłabym o odpowiedź :)
 

Sapphire

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Cześć!
Idę do liceum i jako szkołę pierwszego wyboru wybrałam Żeromskiego, jednak waham się jeszcze nad Słowackim. I teraz moje pytanie odnośnie Żeroma bo mi go odradzają. Czy to faktycznie jest "szkoła dla dzieci lekarzy i prawników", czy po prostu taka opinia, która kiedyś powstała i teraz jest powtarzana? Słyszałam też, że jest tam dużo snobów?
Zależy mi na opiniach osób które do Żeroma chodzą lub mają tam znajomych i wiedzą jak jest faktycznie bo opnie osób z zewnątrz znam.
Wie ktoś też może czy na początku roku szkolnego można się przenieść do innej szkoły i jak wtedy wygląda cała procedura?
Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.
 

piotr3ks

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2014
Posty
15
Punkty reakcji
0
Ja wybrałem Żeromskiego na drugie miejsce.

"Czy to faktycznie jest szkoła dla dzieci lekarzy i prawników?"
Zastanów się czy w Kielcach jest 300 lekarzy lub prawników, którzy mają dziecko z 99 rocznika :wink:
Zresztą, idziesz do liceum po to by uczyć się czy porównywać się do innych?
Jeżeli chodzi o tę szkołę słyszałem pochlebne opinie o geografii :tongue:

Ile Wam wychodzi punktów? Mi 139,2.. :(
 

Malyna26

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
piotr3ks napisał:
Ja wybrałem Żeromskiego na drugie miejsce.

"Czy to faktycznie jest szkoła dla dzieci lekarzy i prawników?"
Zastanów się czy w Kielcach jest 300 lekarzy lub prawników, którzy mają dziecko z 99 rocznika :wink:
Zresztą, idziesz do liceum po to by uczyć się czy porównywać się do innych?
Jeżeli chodzi o tę szkołę słyszałem pochlebne opinie o geografii :tongue:

Ile Wam wychodzi punktów? Mi 139,2.. :(
Ja też wybrałam Żeroma na drugie miejsce, zaraz po Słowaku. Z punktów wychodzi mi coś koło 140, ale nie wiem czy się dostanę na to mat-geo :/
 

piotr3ks

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2014
Posty
15
Punkty reakcji
0
Weź pod uwagę fakt, że jest niż demograficzny poza tym w naszym województwie poszło gorzej niż w innych więc może będą to brali pod uwagę.
Ale liczba chętnych w porównaniu do Śniadeckiego (moje pierwsze miejsce niezmiennie) jest drastycznie duża. Miałem wrażenie, że Śniadek jest
bardziej oblegany, a tu zdziwienie.
 

Malyna26

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
Z tego co widzę po liczbie chętnych to bio-chem teraz góruje w Słowaku, a Śniadek mat-fiz. A ty jaki kierunek, jeśli można spytać?
 
Do góry