Szkoła policealna w Warszawie.

Dołączył
8 Sierpień 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Cześć,
Nie wiem czy dobrze trafiłam, jestem tu 'nowa' XD
Przejdźmy do rzeczy, otóż, nie dostałam się na moje wymarzone studia a studiować byle jaki kierunek, żeby tylko studiować, według mnie mija się z celem. Postanowiłam iść do szkoły policealnej na kierunek technik rachunkowości, no i w sumie na tym moje postanowienia się kończą. Warszawa jest duża, dużo ofert szkół policealnych i teraz pytanie: którą wybrać?
Najbardziej zależy mi na tym, żeby nauka była bezpłatna i o jak najlepsze przygotowanie do zawodu.
Na tą chwile natknęłam się na te szkoły: APEdukacja, NOVA, Progres, Cosinus.
NOVA podobała mi się ze względu na tryb dzienny ale opinie mnie przerażają, warto się nimi kierować?
O cosinusie natomiast słyszałam, że oni nie przygotowują do egzaminu tylko uczą tak, żeby trafić w klucz odpowiedzi.
I na tym moja wiedza się kończy.
To co, pomożecie? :D

Z góry dziękuje!
 
S

szyszana

Guest
Hmm... opinie powinny dotyczyć tego, co dzieje się później. Czy ludzie kończą z papierkiem, czy z umiejętnościami. Bo jak z tym pierwszym to szkoda waszego czasu!
 
S

szyszana

Guest
Jestem po Beauty lux, szkoleniach zawodowych. To było mnóstwo pracy, ale zawód zdobyłam w pół roku. Opanowałam paznokcie, wizaż, rzęsy, depilację i podologię. Z każdego zakresu jestem w stanie pracować na klientkach i póki co, doskonale sobie z tym radzę.
 

kamilekelek

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2016
Posty
5
Punkty reakcji
0
W niektórych kierunkach o ile wybierzemy dobrą szkołę to policealna daje dużo więcej umiejętności. Tylko ważne jest żeby nie dać sie "naciąć" na nauke za free, bo to zazwyczaj jest właśnie jedynie papierek. Czesne zazwyczaj wysokie za miesiąc czy semestr nie są, a naprawdę można nauczyć sie sporo praktyki. Ja i moja dziewczyna kończyliśmy technika w Profesja Edukacja, kilka kierunków mają bezpłatnych, i u nich faktycznie nawet bezpłatnych jest głównie praktyka bo orientowałem się jak to wygląda. My byliśmy na płatnych. Elektryk, Kosmetyczka i dodatkowo potem robiliśmy bhp. Zarówno ja jak i ona jesteśmy zadowoleni z wykładowców, cisneli z nauką, jak nawet jedna osoba w grupie czegoś nie potrafiła to zajęcia trwały aż się nauczyła, no i dzięki temu wszyscy zdaliśmy egzaminy. Naprawde szkoła na plus
 
E

eliz_ka

Guest
Ja chodziłam do Cosinusa na kosmetykę, a teraz robie tam masaż. I wbrew opinii, że takie szkoły dają tylko papierek, nauczyliśmy się wielu praktycznych rzeczy - m.in zabiegi pielęgnacyjne stóp, dłoni, paznokci, twarzy, makijaż. Na egzaminie zdałam zarówno teorie jak i praktykę i uważam że to był dobry wybór szkoły.
Słyszałam że na innych kierunkach też robią całkiem fajne i praktyczne rzeczy. No ale są oczywiście kierunki, np BHP, gdzie najważniejsza jest wiedza i teroria.
 

kasia393

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2016
Posty
23
Punkty reakcji
0
Ja jak zapisywałam się do szkoły policealnej również miałam dylemat jaką szkołę wybrać, bo przecież tyle jest ich teraz w każdym mieście. Ale po dokładnej analizie oferty, warunków nauki itp padło na Cosinusa. Przeważył fakt że wszystkie policealne kierunki były bezpłatne wiec nie byłam pod tym względem ograniczona jak to jest w innych tego typu szkołach. Poza tym słyszałam ze szkoła ta cieszy się dużą zdawalności egzaminów, a mi jednak zależy żeby czegoś się tam nauczyć i zdobyć kwalifikacje
 
Do góry