Szkoła policealna a studia

Simi85

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
Zgadzam się bardzo ważne jest co nam taka szkoła może dać co pomoże chociażby znaleźć nam później dobrą, satysfakcjonującą pracę. Jeśli miałbym polecić jakąś placówkę to byłaby to np. Gowork.
 

kamilekelek

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2016
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja chodziłem początkowo do jednej z policealnych darmowych w Warszawie i szczerze odradzam wszystkie które oferują nauke za free ! niczego nie uczą w praktyce ! tylko teoria zero zadań, jak można się tak nauczyć kierunku technicznego ?
Ukończyłem w szkole w której kierunek był płatny i jestem zadowolony. Chodziłem do profesja edukacja w Warszawie. Fajnie prowadzone zajęcia, ciekawe czy dalej jest prowadzącym starszy Pan ale zajęcia były super, grupa również, grupy przede wszystkim nie duże wiec i zajęcia praktyczne fajnie przebiegały, każdy wykonał zawsze zadanie.
Co do obecnego zawodu, nie było znaczenia czy mam uczelnie wyzsza czy kkz, bardziej dla pracodawcy liczyło się to co potrafie wiec jeżeli ktoś nastawia się na prace to nie ma co siedzieć na uczelni 3 lata skoro to samo można zrobić w dwa lub 1,5 roku
 
E

eliz_ka

Guest
Ja nie zgadzam się z tym, że w szkołach policealnych człowiek nie nauczy się praktyki. Ja chodziłąm do Cosinusa na kosmetykę i naprawdę mieliśmy masę zajęć praktycznych. Na masażu jest to samo. Jestem zadowolna z wyboru i dodam że obecnie pracuję w zawodzie, szkoląc się cały czas, bo w kosmetyce to ciagle coś nowego się dzieje - wiadomo...
 

kasia393

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2016
Posty
23
Punkty reakcji
0
Zawsze można iśc na studia i zaocznie zrobić sobie w tym czasie jakiś kierunek policealnych. Zawsze dodatkowo coś w cv bedzie sia miało. Ja co prawda chodze tylko do policealki do Cosinusa, bo nie stac bylo mnie na studia:/
 

Edyta Borewicz

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2016
Posty
7
Punkty reakcji
0
Studia a szkoła policealna? Troche dwa różne światy. Zależy też kto co chce robić i jaka dziedzina go interesuje. Bo są takie kierunki jak BHP, florystyka, opiekunka środowisko, medyczna, dziecięca czy nawet kosmetyka lub fryzjerstwo, gdzie studia nic nie dadzą :) ale lekarzem bez tego nie da się zostać. Ja np wybrałam policealkę, bo po dwóch latach bede miała zawód i mam nadzieję prace, a chodze do Cosinusa i nie narzekam na szkołe :D
 
B

Baska1989

Guest
A znacie Sukces Edukację? Ja tam kończę właśnie drugi kierunek i jestem mega zadowolona. Moja koleżanka robiła tam kosmetyczną, ja byłam najpierw na asystentce stomatologicznej i jeszcze w trakcie nauki dostałam ofertę pracy. Wszystko mam za darmo, nauka jest kilka dni w tygodniu, są też szkoły zaoczne itd. Dużo praktycznych zajęć, przez co potem nie boisz się iść i pracować :) Bardzo polecam moją szkołę <3
 

kasia393

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2016
Posty
23
Punkty reakcji
0
ja i tak wolę moją szkołę :)
A po co Ci drugi kierunek skoro już w trakcie robienia asystentki znalazłaś niby prace? tak bez zdania końcowych egzaminów Cię przyjeli?
 

kasia393

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2016
Posty
23
Punkty reakcji
0
Adamm9998 napisał:
Szkoła policealna to strata czasu
dlaczego twierdzisz że to strata czasu? ja np chodze do Cosinusa i mam całkiem inne zdanie na ten temat. myślę że nie warto generalizować bo każda szkoła jest inna
 

olalola

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2017
Posty
16
Punkty reakcji
1
ja też chodze do Cosinusa i wydaje mi się że dobrze zrobiłam nie idąc na studia, bo to właśnie one często są stratą czasu i nauką tylko i wyłącznie teorii. a gdzie praktyka??
 

Beata Grabowska

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2017
Posty
2
Punkty reakcji
0
Szkoła policealna to bardzo dobry wybór jeżeli chodzi o łączenie pracy ze zdobywaniem kolejnego poziomy wykształcenia. Studia można zrobić zawsze a jednak doświadczenie zdobyte w pracy liczy się dużo bardziej. Ja swego czasu robiłam szkołę policealną a mianowicie opiekuna medycznego w znanej kreatoredukacji we Wrocku. Bardzo praktyczne zajęcia mieliśmy i dużo się nauczyłam. Na studiach ani połowy z tego bym się nie dowiedziała. Teraz mam prace w zawodzie także polecam tą drogę innym :)
 

olcia25

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2017
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja tak zrobiłam, zrezygnowałam z dziennych studiów i poszłam do Policealnej Szkoły dla Dorosłych w Żorach. Jestem bardzo zadowolona bo po 2 latach nauki zaocznie mam tytuł technika i pracuję w zawodzie. Świetna szkoła :)
 

karolina1918

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2018
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jak masz tyle wolnego czasu podczas studiów to szkoła policealna będzie dobrym pomysłem, ale jeśli chodzi o samą szkołę policealną to trochę za mało. Po samej policealnej to taka loteria czy znajdziesz prace.
 

Monia101

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2017
Posty
130
Punkty reakcji
0
Zgadzam się. Siostra chodziła do szkoły policealnej, uczyła sie tam na masażystkę. To konkretny zawód. Po co marnować czas na studia a potem nie miec pracy albo nie pracować w zawodzie? Ile osób tak ma? To studia często są marnowaniem czasu i lepiej zdecydować się na szkoły zawodowe, techniczne czy kursy. Siostra skończyła medyczną szkołę policealną w Świnoujściu - Medica i jest bardzo zadowolona, pracuje i nie narzeka na zarobki bardziej niż ja po studiach. A jak uda jej się kiedyś otworzyć własny salon a ma takie plany to sądze, że będzie całkiem nieźle zarabiać.
 

mamaewa

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2016
Posty
15
Punkty reakcji
0
Nie ma to jak życie studenckie - warto to przeżyć więc nie powinieneś ich przerywać.Ponadto zawsze po studiach ma się inny tytuł niż po szkole a to ważne w znalezieniu dobrej pracy. Jeśli już studiujesz to rezygnuj bo możesz później żałować.
 

Bongogo_pl

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2018
Posty
10
Punkty reakcji
0
Szkoła policealna może dać nam pewne kwalifikacje oraz zawód, co jest niezwykle pomocne później w poszukiwaniu pracy. Jednak studia zawsze warto zrobić, choćby zaocznie.
 
Do góry