Szkoła policealna a studia

MajaKornatowska

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
Zrób tak jak ja - pracuję w sekretariacie a w weekendy uczęszczam na zajęcia w szkole policealnej na kierunku makijażystka. Wybrałam szkołe roczną w go work a nie kurs bo jednak uczę się od podstaw. Jeżeli uda mi się później zdobyc grono klientek na pewno zmienię pracę
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Szkoła policealna jest ok niemniej to właśnie to studia dają nam wyższe wykształcenie .Tak więc uważam,że jeśli mamy możliwości i chęć to jednak warto jest iść na studia. Pracodawcy patrzą się również na to.
Sama aktualnie kończę studia ( studiuję na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu) i cieszę się jednak, że nie poszłam do szkoły policealnej chociaż również rozważałam tę opcję. Swoją drogą uczelnia również bardzo fajna i poznałam tam wielu świetnych ludzi, z którymi mam bardzo dobry kontakt. Niekiedy nie jest wprawdzie łatwo ale uczymy się praktycznych rzeczy, nauczyciele idą na rękę jak nie można przyjść danego dnia na zajęcia ( studiuję zaocznie) bo wiedzą,ze ludzie mają pracę.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Tak raczej nie można na sprawę spoglądać. To kwestia Twoich zainteresowań, tego w czym jesteś dobra, a także perspektyw po ukończeniu nauki. Nie ma sensu robić sobie zawodu, po czym iść na bezrobocie.
 
B

bajderman

Guest
Lepiej robić zawodowe szkolenia w konkretnym kierunku, który cię interesuje. Dobre podejście i zaangażowanie są dużo ważniejsze niż studia. I każdy kto pracuje powie ci, że i tak wszystkiego co związane z pracę nauczył się w pracy, a nie na studiach.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Teraz pójscie do szkoły policealnej wcale nie jest czymś złym. Nie wiem w ogole po co tez od razu jakies wyrzuty sumienia. Jesli o mnie chodzi to sama zastanawiam sie nad turystyka w Cosinusie, bo bardzo mnie wlasnie ten kierunek interesuje.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Człowiek tak naprawde przeciez jest w stanie sie tego wszystkiego nauczyć... Sa wszelkiego rodzaju kursy maturalne jak te w Cosinusie, gdzie naprawde mozna zostać bardzo dobrze przygotowanym do matury.
 
M

MacaN

Guest
Gdzieś tutaj przeczytałem niesamowitą bzdurę, jakoby pracodawcy woleli studenta od technika. Ludzie. Np. za granicą technik jest ceniony wyżej, niż Polski magister. Wyjątkiem są Niemcy i chyba jeszcze jakiś inny kraj.

Licencjatem można zastąpić papier toaletowy, magistrem zresztą też jeśli liczycie na to, że bez dodatkowej wiedzy, umiejętności i zainteresowania znajdziecie pracę ze wzglętu na poziom swojego wykształcenia. Lepiej być stolarzem z zamiłowania, posiadając w tym kierunku umiejętności, niż magistrem ekonomii, albo czegokolwiek innego bez umiejętności i zainteresowania.
 
B

bajderman

Guest
Pracodawcy wolą specjalista i nie przywiązują specjalnej uwagi do tego, jakie ma on papiery - no chyba że w korporacjach. Bo generalnie raczej już zawsze największe znaczenie będą miały umiejętności, nie to co znajduje się na papierze. Sama wiem po swoim przypadku.
 
B

bajderman

Guest
Na pewno nim jesteś i właśnie po to wszedłeś na forum, prawda? Ludzie - jak najwięcej praktyki. Optymalizujcie swoją naukę tak, aby teorii było zdecydowanie jak najmniej. Wtedy w zasadzie będziecie mieli pewność, że nic złego wam się nie stanie, że się będziecie potrafili odpowiednio rozwinąć i znaleźć pracę. W tym kraju za teorię nikt niestety nie płaci.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Dokładnie sie z Tobą zgadzam. To bardzo dobra szkoła i wydaje mi sie ze tutaj na pewno skończenie takiego kierunku też pozwoli nam znalezc dobrą prace.
 

Majeczka33

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Kochani praktyka praktyka praktyka. Ja ukończyłam pedagogikę na uś i niestety nic z tego nie wynikło. w związku z tym, że mam też troszkę dryg do kosmetycznych spraw- zapisałam się na taki mini kursik robienia paznokci czym sobie dorabiam. A od zeszłego semestru chodzę na technika usług kosmetycznych do proedukacji w katosach. Nie robię tego dla papierka bo już mam skończone studia, tylko dla siebie bo nie widzę problemu w przebranżowieniu. Szkoła jest bezpłatna, mam mnóstwo zajęć praktycznych na pracowni. Kosmetyki zapewnia szkoła. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że nic nie stoi na przeszkodzie żeby mieć i studia i pouczyć się w szkole policealnej. Ostatnio nawet kręcilismy film na zajęciach- więc jest i fun :D a to pracownia na której się uczę Kochani praktyka praktyka praktyka. Ja ukończyłam pedagogikę na uś i niestety nic z tego nie wynikło. w związku z tym, że mam też troszkę dryg do kosmetycznych spraw- zapisałam się na taki mini kursik robienia paznokci czym sobie dorabiam. A od zeszłego semestru chodzę na technika usług kosmetycznych do proedukacji w katosach. Nie robię tego dla papierka bo już mam skończone studia, tylko dla siebie bo nie widzę problemu w przebranżowieniu. Szkoła jest bezpłatna, mam mnóstwo zajęć praktycznych na pracowni. Kosmetyki zapewnia szkoła. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że nic nie stoi na przeszkodzie żeby mieć i studia i pouczyć się w szkole policealnej. Ostatnio nawet kręcilismy film na zajęciach- więc jest i fun :D a to pracownia na której się uczę Każdy powinien się zastanowić nad swoją "ścieżką kariery" Zarówno studia jak i szkoły policealnej dają wykształcenie. Czasem niestety brak środków na studia a szkoły policealne mają dużo bezpłatnych kierunków :)

Każdy powinien się zastanowić nad swoją "ścieżką kariery" Zarówno studia jak i szkoły policealnej dają wykształcenie. Czasem niestety brak środków na studia a szkoły policealne mają dużo bezpłatnych kierunków :)
 
B

bajderman

Guest
Dobry dajesz przykład. To jeden z takich kierunków, które faktycznie mają sens. Ale wszystko wymaga odpowiedniego zaangażowania, podejścia i dopiero wtedy efekty przychodzą. I lepiej uczyć się czegoś, co faktycznie ma praktyczny charakter.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Oj ile to sie przeciez syszy o nietrafionych kierunkach. Ale własnie tak to jest ze człowiek który ma te 19 lat nie zawsze też jest w pełni pewien tego co chciałby robić w przyszłości i wybiera czesto bardzo rózne i niezgodne z zainteresowaniami kierunki.


To z pewnością jest trudne doświadczenie. Jesli chodzi o mnie to mnie nie udało sie zdac matury. I po prostu wyszło na to ze musiałam iść do szkoły policealnej, w Cosinusie rozpoczęłam logistykę. Ale własnie nie siedziałam bezczynnie tylko postanowilam coś robic. Potem moze tez łatwiej bedzie mi znalezc prace.
 

gratkana29

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
92
Punkty reakcji
1
Faktycznie kierunki medyczne są popularne, bo brakuje u nas zaplecza zarówno lekarzy jak i asystentów. Fajne są kursy/szkoły asystentów stomatologicznych.
 
S

szyszana

Guest
Kierunek powinien wiązać się z zainteresowaniami, a nie tym co jest popularne. Pamiętajcie, że docelowo ten zawód możecie wykonywać do końca swojego życia, tak więc warto byłoby przynajmniej to lubieć.
 

gratkana29

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
92
Punkty reakcji
1
Znam bardzo mało osób, które robią to co lubią najbardziej i czym się interesują, ale są zadowolone ze swojej pracy, bo mają dobre pieniądze. Niestety to nie zawsze idzie w parze, ale warto do tego dażyć.
 
K

KamilKA01

Guest
Zwłaszcza jeżeli pracują tam profesjonaliści, albo osoby z branży, spotkałam się z różnymi ciekawymi osobami z branży kosmetycznej, wizażystki i stylistki jak robiłam kurs wizażu i stylizacji w Artystycznej Alternatywie, bardzo dobra szkoła i świetnie prowadzone zajęcia, sale bardzo dobrze wyposażone, nie było sytuacji żeby czegoś brakowało komuś podczas zajęć
 

gratkana29

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
92
Punkty reakcji
1
Dobra kadra dydaktyczna i wyposażenie to podstawa. Warto też poszukać czegoś niekoniecznie blisko naszego miejsca zamieszkania, bo czasami na dobre kursy warto te parę kilometrów dojechać.
 
S

szyszana

Guest
Miejsce zamieszkania? Przy szkołach liczy się wiedza, przekaz, umiejętności, doświadczenie - to wszystko co możesz pozyskać, a na pewno nie kiliometry. Przy wyborze szkoły kluczowa jest ocena - co ta szkoła może nam dać!
 
Do góry