Szkoła policealna a studia

karakara

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
katja22 napisał:
Szkoła policealna to tytuł technika, czyli efekt jest ten sam, co po wyborze technikum na poziomie szkoły średniej. Studia to jednak lepsza alternatywa, ale przy wyborze powinieneś wziąć pod uwagę przede wszystkim to, w czym sam siebie widzisz, co byś chciał robić w przyszłości...
Po szkole policealnej masz większe umiejętności praktyczne przygotowanie do zawodu studia tego nie dają zwłaszcza zwykłe uniwerki ja osobiście znam szkołe m.in. Go Work w Łodzi i tam napewno nauczysz się wiele co póżniej przyda Ci się w pracy

modliszka23 napisał:
Daria, tylko ja znam osoby, które zdały maturę, ale z powodu problemow finansowych, po prostu nie stac było ich na wybranie innej ściezki rozwoju- czyli pójscia na studia wybrały szkołe policealną. Wiec ja nie wrzucałabym wszystkich uczących sie w szkołach policealnych do jednego worka :(
Zgadzam się z Tobą zwłaszcza że jest wiele szkół policealnych o dobrym poziomie nauczania i teoretycznego i praktycznego np. Go Work ja chodziłam tam w Łodzi akurat ale mają sieć w całej Polsce
 

kasablanka89

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Prawda jest taka, że studia daja Ci tylko tytuł przed nazwiskiem, wymagają od Ciebie wysokiego nakładu finansowego, żadnych praktyk. A każdy wie, że każda oferta pracy wymaga od nas doswiadczenia czy też praktyk.
Patrząc w przyszłość wybrałam szkołę policealną GoWork. Idealny tryb zaoczny, możesz pracować i uczyć się. Praktyczne zawody i kursy dają duże możliwości. Polecam serdecznie. Jeszcze teraz dodają Tableta gratis!
 

bartkabka

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
jestem już pewna że pójdę do szkoły policealnej, myślę nad goworkiem w katowicach, czy ktoś może mi opowiedzieć o tej szkole?
 

karakara

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
pis en lof napisał:
Jeśli jesteś ambitnym inteligentnym człowiekiem to odpuść sobie szkołę policealną. Tam poziom jest nieszczególny, a ludzie, którzy tam chodzą sa tam, bo myślą, że z takim swistkiem każdą pracę dostaną.
Nie ma sensu porównywać tych dwóch poziomów nauczania. Owszem, po szkole policealnej masz technika albo coś, ale po co ci to? Wymagajacy pracodawcy zwaracają uwagę nie na tytuł zawodowy, a ukończoną uczelnie i poziom licencjacki/inżynierski, bądź magisterski.
Zanim zupełnie rezygnować ze studiów pomyśl dokładniej nad kierunkiem.
Ja się nie zgadzam skończyłam i sudia i szkołę policealną bez porównania więcej wiedzy wyniosłam w tej drugiej szkole akurat chodziłam do Go Work w Łodzi dużo praktycznych informacji i doświadczenia praktycznego nabyłam nie to co sucha teoria na studiach do niczego nie przydatna papier to nie wszystko liczą sie umiejętnosci i wiedza

bartkabka napisał:
jestem już pewna że pójdę do szkoły policealnej, myślę nad goworkiem w katowicach, czy ktoś może mi opowiedzieć o tej szkole?
Ja znam tą szkołę z Łodzi mają duży wybór kierunków także za darmo oferują też tablety są kierunki dwuletnie i roczne

modliszka23 napisał:
Daria, tylko ja znam osoby, które zdały maturę, ale z powodu problemow finansowych, po prostu nie stac było ich na wybranie innej ściezki rozwoju- czyli pójscia na studia wybrały szkołe policealną. Wiec ja nie wrzucałabym wszystkich uczących sie w szkołach policealnych do jednego worka :(
Ja też nie osobiście znam pare szkół ja chodzę do Go Work w Łodzi i nie żałuje dużo praktycznych informacji i praktyki mam co przyda mi się później w pracy jestem zadowolona

darekx7 napisał:
Roznica w poziomach nauczania na pewno jest zauważalna, ale chyba najważniejsze są praktyki, warto sprawdzić gdzie się je dostanie, bo pracodawcy często zwracają właśnie na to uwagę, a nie na tytuł. Poza tym ważna jest znajomość języków nie istotne czy ze studiami czy szkołą policealną - świstek potwierdzający biegłość ang niem fr itd to duży plus
Uważam jednak, że po szkole policealnej łatwiej pracę znaleźć, ale trudniej awansować czy też zarabiać poważne pieniądze
Napewno w szkołach policealnych nabywasz wiecej umiejętnosci praktycznych i nic nie stoi na przeszkodzie żeby później podjąć nauke na studiach ja skończyłam Go Work w Łodzi i teraz kończe studia nie żałuje bo na nauke nigdy nie jest za późno z każdej szkoły wyniosłam to co najlepsze

marika8 napisał:
Dokładnie, najważniejsza jest dojrzałość, ambicja i chęci. Bez tego nawet studiowanie na Harvardzie nic nie da. Tak więc czy się uczymy w szkole policealnej czy na p[rywatnej czy na państwowej uczelni to po prostu musimy mieć chęci żeby cokolwiek z tych zajęć wynieść i czegoś się nauczyć.
To prawda szkołę policealną można skończyć i to traktować jako podbudowe do dalszej nauki na uniwerku czy polibudzie ja skończyłąm Go work w Łodzi i kończe teraz uniwerek jestem zadowolona i z teorii ze studió i praktyki ze szkoły policealnej
 

simbiana

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Uważam , że szkoła policealna jest dobrym rozwiazaniem dla osób, które chcą zdobyć konkretne umiejętności a nie bawić się w czystą teorię przez kolejnych kilka lat. Ja osobiście polecam szkołę policealną GoWork.pp. Ja i moi znajomi jesteśmy bardzo zadowoleni. Koleżanka zapisywała sie kilka dni temu i dostała tablet gratis:D:D! Ja byłam w szoku. Szkoda ze ja sie nie załapałam:D
 

Angieleczka

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Wrocław
bejbusia23 napisał:
Ja mogę polecić szkołę policealną GoWork. Bardzo szeroki wybór kierunków. Mają oddziały w całej Polsce. Myślę, że warto.
Ja zdecydowałam się na tą szkołę gowork, teraz zrobili jeszcze promocję na kosmetyczkę i masażystę i czesne jest bezpłatne więc wydaje mi się że warto skorzystać z takiej okazji. Bo te kierunki są często bardzo drogie i wiążą się z kosztami :)
 

hanka90

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
Dalej jestem zdania że szkoła policealna daje większe możliwości jak ktoś się uprze to w 5 lat zrobi nawet 3 kierunki - w obecnych czasach niestety im więcej papierków tym większe szanse na prace -- skończę administrację już w czerwcu a od września planuję póść na jakiś inny kierunek - szkoła do której uczęszczam (OMEGA Edukacja :) jest na miarę moich oczekiwań więc pozostanę jej wierna
 

aalicja

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
hanka90
Popieram Twoją wypowiedz :) Osoby po studiach również mogą uzupełnić swoja wiedzę zapisując się właśnie do takiej szkoły.
Np. moja koleżanka jest po studiach ekonomicznych i poszła na rachunkowość żeby przypomnieć sobie materiał i bardziej zgłębić temat. Także taka bezpłatna szkoła nikomu napewno nie zaszkodzi :)
 

cerbercyber

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
generalnie jak chcesz iść do jakiegoś biurowca albo korporacji to raczej chcą żebyś miał wyższe wykształcenie a nie tylko średnie, a szkoła policealna nie da Ci takiego wykształcenia
 
K

KamilKA01

Guest
cerbercyber napisał:
generalnie jak chcesz iść do jakiegoś biurowca albo korporacji to raczej chcą żebyś miał wyższe wykształcenie a nie tylko średnie, a szkoła policealna nie da Ci takiego wykształcenia
Z jednej strony racja ale ja to widzę tak. Technik to podstawa, Policealne Szkoły to dobra sprawa np. Erudio w Łodzi na Pomorskiej, podaje adres ponieważ ma to znaczenie. Robisz sobie technika żeby mieć fach i zawód, przede wszystkim masz jakieś umiejętności, idziesz do pracy i podczas pracy robisz sobie jakies studia, które tak naprawdę są potrzebne tylko po to żeby mieć papierek do możliwości awansowania Cię, bo nikt nie awansuje kogoś tylko z technikiem. Warto zrobić to i to, ale technika też dobrze zrobić w jakieś dobrej szkole sprawdź np. programy nauczania bo gdzieniegdzie to się różni i ilośc godzin przeznaczonych na praktyczne zajęcia dla porównania taki program nauczania z tej szkoły erudio.com.pl/a/szkola-erudio/0 kończyłam tam fryzjerskie
 

karenka

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2013
Posty
20
Punkty reakcji
2
Miasto
Łódź.
Mam tylko liceum, dlatego teraz po kilku dobrych latach po maturze zdecydowałam się na studium farmaceutyczne w Łodzi w Alternatywie, może ktoś z was o niej słyszał. Właściwie to dopiero zaczęłam, bo 6 września mieliśmy pierwszy zjazd. Na razie bardzo mi się podoba, choć jestem trochę przestraszona czy dam sobie radę :) Ale jakoś to będzie, ogólnie to jestem dobrej myśli :) Myślę, że szkoły policealne mają ten plus, że po skończeniu masz fach w ręku, możesz od razu iść do pracy. W dodatku zajęcia są tak ułożone że nie kolidują z innymi planami, wszystko da się pogodzić :) Moje studium trwa 2 lata, które pewnie miną jak z bicza strzelił :D
 

metkas

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2013
Posty
26
Punkty reakcji
1
Studia to studia, a szkoła policealna to szkoła policealna. Tytułu magistra się nie otrzymuje, ale tak naprawdę w dzisiejszych czasach nie tylko MGR przed nazwiskiem się liczy. Po szkole policealnej i otrzymaniu tytułu technika też można wiele zdziałać - ma się w ręku konkretną, wyuczoną specjalizację. Jest to moim zdaniem świetna alternatywa, sama do takiej szkoły chodzę i wszystkim polecam.
 

metkas

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2013
Posty
26
Punkty reakcji
1
można studiować np dziennie, a zaocznie uczyć się w szkole policealnej. U mnie wiele osób tak właśnie robi. Dokształcają się, zdobywają dodatkową wiedzę i rozwijają swoje pasje. Natomiast jeżeli chodzi o zaoczne studia, no to już jak kto uważa, ale prawda jest taka, że w Polsce studia są bardzo drogie, a tytuł magistra teraz to nie wszystko. Pracodawcy lubią zatrudniać specjalistów, techników - a to w szkole policealnej jest do zdobycia.
 

marika8

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
67
Punkty reakcji
3
W szkole policealnej nie uzyska się tytułu magistra - ale patrząc na to co się dzieje stwierdzam, że może nie jest to najważniejsze. tzn zależy w którym zawodzie oczywiście. Lekarz czy prawnik bez studiów obejść się nie może. Uważam, że szkoły policealne, właśnie jak ktoś tu napisał wyżej, kładą większy nacisk na praktykę - a w dzisiejszych czasach to właśnie praktyka odgrywa najważniejszą rolę. No i na pewno też zależy do jakiej szkoły się idzie, bo szkoła szkole nie równa...
 

metkas

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2013
Posty
26
Punkty reakcji
1
Dobrze powiedziane! Praktyka - to jest najważniejsze! I w każdej pracy w której bym nie była zawsze słyszałam to samo. Na studiach tytuł magistra się dostaje, ale żeby mieć praktykę trzeba się wysilić i szukać staży czy prktyk. A w szkole policelnej jak idziesz na masaż, to Cię uczą masażu. Jak idziesz na fryzjerstwo, to fryzjerstwa itd. Dlatego się to opłaca!
 

kiwki

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
Studia - teoria, policealna - praktyka. Mniej więcej tak to wygląda. Oczywiście na studiach są ćwiczenia, można iść do pracy, ale jednak tytuł technika też się przydaje! I nie są to bzdury, wiele się naczytałam na forach czy ogólnie w internecie o ludziach, którzy po studiach nie wiedzieli co ze sobą zrobić, a później w szkole policealnej przejrzeli na oczy.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
No tak, tylko nie kazdemu tez udaje sie zaraz dostać na studia. A wtedy taka szkoła policealna pozostaje tutaj poniekąd własnie taką alternatywą.
 

zprzybyl

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2012
Posty
34
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
W szkołach policealnych masz duży wybór ciekawych kierunków, które też są przyszłościowe. Na przykład opiekun medyczny i to nie żart. Dosyć dużo jest ogłoszeń o pracę własnie jako opiekuna. Moja żona była w sopockich na higienistce i jest zadowolona. Trzeba tylko chcieć się uczyć, bo będąc na studiach też można odpękać te ileś tam lat i powiedziec o mam papierek ze studiów. Teraz liczy się wiedza i doświadczenie, a tam w sopockich są praktyki, papier to papier, nie zauważyliście, że teraz rzadko na to patrzą?
 

Mimi50

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
Zgadzam się, teraz praktyka jest bardziej wymagana niż tytuł przed nazwiskiem. Ja uczyłam się na Asytstentkę Stomatologiczną w Bydgoszczy w takiej szkole SKK- Studium Kształcenia Kadr. Mają bardzo dobre pracownie ulokowane w jednym budynku. Muszę powiedzieć, że naprawdę poczułam, że są to zajęcia praktyczne, a nie jakiś ich prototyp. Dziś pracuje w zawodzie. Jestem dowodem tego, że praca jest. I zgadzam się też, że trzeba chcieć się uczyć i chodzić na te zajęcia, żeby coś z tego mieć.
 

monia8

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
51
Punkty reakcji
0
Kiedyś myślałam że tylko studia się liczą, zmieniłam swoje zdanie gdy sama mając problemy ze znalezieniem pracy, obserwowałam jako moje koleżanki po szkołach policealnych oraz zawodówkach pracują i robią to co lubią. Do tego są dobre w tym co robią, dlatego zmieniłam swoje zdanie co do poziomu kształcenia takich szkół.Ja pracuję w nudnej firmie,nie lubię swojej firmy , do tego nie zarabiam za dużo. Jakbym miała jeszcze raz wybierać to bym poszła za głosem serca na fryzjerstwo, a nie socjologię
 
Do góry