Szkoła policealna a studia

marika8

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
67
Punkty reakcji
3
Ja osobiście chodzę do Progresu. Uważam, ze to dobra szkoła, nauczyciele przede wszystkim mają bardzo profesjonalne podejście i nie ma mowy o tym żeby się nie uczyć, nie robić zadań itd. Nie wiem jak jest w innych szkołach, nie chcę oceniać, mogę tylko i wyłącznie powiedzieć coś na temat tej do której chodzę ja. Generalnie nie jest drogo, co też jest dużym plusem no i co dla mnie jest super - mam bardzo dobry dojazd. Pozdrawiam!
 

darekx7

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
Roznica w poziomach nauczania na pewno jest zauważalna, ale chyba najważniejsze są praktyki, warto sprawdzić gdzie się je dostanie, bo pracodawcy często zwracają właśnie na to uwagę, a nie na tytuł. Poza tym ważna jest znajomość języków nie istotne czy ze studiami czy szkołą policealną - świstek potwierdzający biegłość ang niem fr itd to duży plus
Uważam jednak, że po szkole policealnej łatwiej pracę znaleźć, ale trudniej awansować czy też zarabiać poważne pieniądze
 

slavo87

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2011
Posty
111
Punkty reakcji
1
Roznica w poziomach nauczania na pewno jest zauważalna, ale chyba najważniejsze są praktyki, warto sprawdzić gdzie się je dostanie, bo pracodawcy często zwracają właśnie na to uwagę, a nie na tytuł. Poza tym ważna jest znajomość języków nie istotne czy ze studiami czy szkołą policealną - świstek potwierdzający biegłość ang niem fr itd to duży plus
Uważam jednak, że po szkole policealnej łatwiej pracę znaleźć, ale trudniej awansować czy też zarabiać poważne pieniądze
Zgadzam się. Dzisiaj bardziej opłaca się zrobić szkołę policealną. I mieć konkretny fach w ręku. Zarobki w zaszadzie zależą od resultatów osiąganych w pracy. Język wiadomo duży plus do każdego CV.
 

agentka0011

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
witajcie,
mam problem bo obecnie chodzę do szkoły policealnej 2letniej i chce ja skończyc po 1 roku. Kończę ją gdyż chcę iść na studia. Wszyscy mi odradzają rezygnację, bo mówią,że będę miała zawód a studia przy okazji. Nie wiem co zrobić bo nie rezygnowałabym z niej gdybym pracowała tylko od poniedziałku do piątku, a ja niestety pracuję tez w weekendy. Co wybrać, może macie podobny dylemat?
 

karlenka

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2011
Posty
52
Punkty reakcji
0
Możesz wybrać opcję e-learningową. Także tak na prawdę w większości to od Ciebie zależy ile czasu spędzasz na nauce i kiedy. Teb edukacja oferuje coś takiego, że przy e-learningu dostaje się tablet, żeby móc być na bieżąco z materiałem. Więcej info jest tutaj.
 

GreatTraveler

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
109
Punkty reakcji
1
fajną ofertę ma teraz TEB Edukacja - oferują swoim słuchaczom na niektórych kierunkach darmowe tablety z internetem. Na niektórych tablet jest za darmo a na innych za naprawdę grosze. A kierunki w ofercie mają fajne, np. higienistka stomatologiczna, technik farmaceutyczny czy technik elektroniki i informatyki medycznej. Czyli ogólnie kierunki, po których problemów z pracą raczej nie powinno być :) więc jak ktoś szuka dla siebie szkoły, to warto się przyjrzeć tej ofercie :)
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Jesli ktoś nie chce też poświęcać tyle czasu na studiowanie to wybiera Studium. Dlatego teraz jednak mam wrazenie ze coraz wiecej osób decyduje sie jednak na Studium. 2 lata nauki i potem mozliwośc pracy w zawodzie.
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
można tez zrobic tak, ze pierw na studium... praca w zawodzie i potem doksztalcac sie zaocznie na studia.
trochę kreatywnosci ;)
 

awap

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Tarnów
u mnie było tak, że dostałam się na studia i na studium, wybrałam studia 4 letnie, teraz żałuję, od tego roku poszłam na studium na innym kierunku, szkoda tylko, że dwa lata stracone, pracodawcy gorzej teraz patrzą na studia niż studium taka prawda, no ale cóż, jak ludzie, którzy pojęcia nie mają ile bajt ma bitów są magistrami, to potem pracodawcy mają "uraz" do reszty, która ma pojęcie co studiowała
 

kiwki

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
No tak, praktyki bardzo są ważne. Moim zdaniem studia, a szkoła policealna to są dwie różne sprawy i nie ma co porównywać jednej instytucji do drugiej. Chociaż też mam w Progresie osoby, które twierdzą, że wolą się uczyć i starać się o tytuł technika, bo bardziej im się przyda i ta wiedza i ten tytuł...
 

kiwki

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
No tak, praktyki bardzo są ważne. Moim zdaniem studia, a szkoła policealna to są dwie różne sprawy i nie ma co porównywać jednej instytucji do drugiej. Chociaż też mam w Progresie osoby, które twierdzą, że wolą się uczyć i starać się o tytuł technika, bo bardziej im się przyda i ta wiedza i ten tytuł...

No tak, praktyki bardzo są ważne. Moim zdaniem studia, a szkoła policealna to są dwie różne sprawy i nie ma co porównywać jednej instytucji do drugiej. Chociaż też mam w Progresie osoby, które twierdzą, że wolą się uczyć i starać się o tytuł technika, bo bardziej im się przyda i ta wiedza i ten tytuł...
 

rejnor

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Szkoły policealne są jak dla mnie bezsensownym pomysłem, ponieważ uczniowie idą tam tylko po to, żeby mieć legitymację. Lepiej już iść na studia. Przynajmniej będzie w CV, że ma się wyższe wykształcenie.
 

kiwki

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
Nie jest to prawda. Ja poszłam tam nie tylko ze względu na legitymację... nawet o tym nie myślałam szczerze mówiąc. Poza tym znam dużo ludzi, którzy chodzą do szkół policealnych i mają skończone studia. Chcą się podszkolić. Bo właśnie im więcej w CV się ma tym lepiej, sam tytuł magistra już nie wystarcza.
 

Gr33n Acid

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2012
Posty
60
Punkty reakcji
0
Witam,

zachęcam do zapoznania się z najnowsza ofertą Szkoły OMEGA EUROPEJSKIE CENTRUM ROZWOJU. Rozpoczęliśmy nowy nabór słuchaczy. W naszej ofercie znajdą Państwo takie szkoły jak:

Gimnazjum (bezpłatne), Liceum Ogólnokształcące (bezpłatne), Uzupełniające liceum ogólnokształcące dla osób po szkole zawodowej (bezpłatne), Policealna Szkoła Rozwoju Zawodowego (13 bezpłatnych kierunków), Policealna Szkoła Medyczna dla Dorosłych i Młodzieży oraz jednoroczne kursy specjalistyczne i kursy kwalifikacyjne.

Duża część kierunków jest objętych promocją : „Darmowa Szkoła PROMOCJA cały cykl kształcenia GRATIS !!!!! bez opłat !

Kierunki darmowe to m.in. florysta, opiekun osoby starszej, technik administracji, technik BHP, technik informatyk, technik usług kosmetycznych, technik weterynarii- i inne.

Pozostałe kierunki oferujemy w bardzo konkurencyjnych cenach- np. technik farmaceutyczny- 150zł/miesiąc, technik masażysty- 170zł/ miesiąc.

Kierunki roczne są płatne- są to opłaty rzędu 89 zł- 120 zł za miesiąc.
Nie pobieramy wpisowego ani żadnych dodatkowych opłat!

Przy zapisie obowiązuje kolejność zgłoszeń, dlatego zapraszam do szybkiego kontaktu w celu rezerwacji miejsca.
Każdy kto do 20 lipca zapisze się w biurze szkoły otrzyma dodatkowo specjalne kupony rabatowe.

Zajęcia w naszej szkole odbywają się w systemie zaocznym- co dwa tygodnie, w soboty i niedziele. Zajęcia odbywają się w Liceum nr 3 przy ulicy Gierymskiego.

Podstawą zaliczenia semestru jest złożenie w wyznaczonym terminie prac kontrolnych z poszczególnych przedmiotów i zdanie egzaminów w sesji egzaminacyjnej. Na koniec nauki zdają Państwo egzamin zawodowy przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną.

Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej. W razie potrzeby wydajemy bezpłatnie zaświadczenia o kształceniu oraz zaświadczenia do ZUS-u itp.
Zapraszamy Państwa do kontaktu i wyboru kierunku kształcenia- z przyjemnością doradzimy wybór kierunku.

Szczegółowe informacje można uzyskać w biurze pod adresem ul. Zwycięstwa 34/3 w Gliwicach
Biuro jest czynne od pon do pt od 9.00 18.00, soboty od 9.00 16.00.

Serdecznie Zapraszam
smiech.gif

Dobre szkoły policealne powinny prowadzić chociaż statystyki ile osób szukających pracy w zdobytym zawodzie znalazły zatrudnienie.
 

fanny_fay

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Cześć! Generalnie uważam, że jeśli ktoś chce się uczyć i zdobyć wykształcenie to nie ma dużej róznicy miedzy szkoły policealną a studiami...co innego, jak się idzie na studia "bo tak wyszło, bo wszyscy poszli, bo co robić po ogólniaku..." Ja kończę włąsnie studia, ale w trakcie tej nauki chodziłem także do szkoły policealnej, do Żaka w Katowicach, zrobiłem technika bhp (całkiem bezpłatnie, zaocznie) oraz administrację (także za darmo), jestem zadowolny, że się zdecydowałem. Do końca studiów pozostało kilka miesięcy, a ja dzięki tak wszechstronnemu wykształceniu (studiuję zarządzanie) mam już pracę, dodam, że całkiem niezłą :) Polecam szkoły policealne oraz zachęcam do dbanie o swoje wykształcenie...
 

hanka90

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witam
Ja wybieram się do szkoły policealnej - myślę ze na rynku jest kilka które mają całkiem ciekawą ofertę - ostatnio zaciekawiła mnie np. OMEGA i chyba tam będę startować mają nowe oryginalne kierunki być może dadzą one większe szanse na zatrudnienie.
 

Miecio94

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam.
Mam takie pytanie trochę wyrwane z kontekstu... jestem zdania że szkoła policealna może wiele dać ale wybranie takiej szkoły jest naprawdę trudne... gdyby nie to już bym się do jakiejś zapisał. Byłem od jakiegoś czasu zdecydowany na AP edukacja ale coś zmieniło się w ich rozkładzie kierunków. I tak się zastanawiam co różni kurs zawodowy od szkoły policealnej rocznej:
http://www.apedukacja.pl/_grafika_komputerowa___tworzenie_grafiki,237.html
http://www.apedukacja.pl/grafik_komputerowy_multimediow,917.html
Ta sytuacja skłoniła mnie do zastanowienia się co dostajemy po ukończeniu szkoły policealnej a co po kursie zawodowym - to samo?
 

marika8

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
67
Punkty reakcji
3
Po pierwsze szybko można zdobyć zawód, a po drugie co by nie mówić szkoły nie są drogie. Nie będę się wypowiadać o szkołach, których nie znam, ale np w Progresie nauka albo za darmo albo za 90 zł miesięcznie. Moja znajoma studiuje wieczorowo na uniwerku i płaci miesięcznie prawie 1000 zł! A zawodu mieć po tym nie będzie.
 

Daria*

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2012
Posty
45
Punkty reakcji
7
Wg mnie bardzo dużym błędem szkół pomaturalnych jest to, że... wcale nie trzeba mieć matury, aby się w nich uczyć. Czysty absurd. Przecież jeżeli ktoś nie był w stanie zdać matury, to niby dlaczego ma sobie poradzić w szkole pomaturalnej? Efekt jest taki, iż w szkołach pomaturalnych zdarzają się kompletne tumany nieumiejące zliczyć do trzech (to nie jest przenośnia), których na studiach już nie ma, gdyż mimo wszystko matura, nawet stara, stanowi pewien element selekcji. Tak więc na studiach nie ma totalnych głąbów, zaś w pomaturalnych się zdarzają. I właśnie to jest podstawowa różnica. Co kończyć, żeby mieć pracę? Nie wiadomo, w dzisiejszych czasach nie ma nic pewnego, a najlepszą "inwestycją" w przyszłość i tak są tzw. znajomości. Z nimi świat pracy stoi otworem.
 
Do góry