Szkola dla dorosłych - panstwowa czy prywatna?

PabloPablo

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2018
Posty
7
Punkty reakcji
0
[SIZE=10pt]Ja za swoje masaże biorę od 75-150 zł. W zależności jaki masaż i jak długo będzie trwał. Ilość masaży w ciągu tyg. jest bardzo różna ale na szczęście mogę robić to przez cały rok. Chciałbym zaznaczyć, że nikomu nie mówię, że tego typu szkoła jest dla każdego i koniecznie musi być to Cosinus. Ja po prostu mam dobre doświadczenie z tą szkołą. Druga sprawa, że masażu nie mógłbym się nauczyć samemu, albo od kogoś bo nawet gdyby się udało to nie miał bym dokumentu potwierdzającego odpowiednie kwalifikację. A wielu klientów wymaga takiego dokumentu. W przyszłości myślę o otwarciu swojego gabinetu i takie doświadczenie i dokument mi to umożliwi. [/SIZE]
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
150zł brutto x średnio 3h dziennie = 450zł brutto
x 24 dni robocze = 10800zł brutto x 10 miesięcy w roku = 108000zł brutto

Technik inżynier z j.angielskim, j.niemieckim z kompletem uprawnień bierze nadzór nad budową mostu i dostaje od 25 do 45 tys.€ w takim rajchu czy Austrii.
Budowa mostów jest dziś na czasie bo w EU sypią się juz wszystkie budowane 20,30,40,50 lat temu. Z tego co widzę po rynku budowlanym a rąk do robty naprawdę brakuje to
wyrwanie 10 zleceń rocznie w UNII to pikuś. 10 x 25 tys.€ = 250000€ x 4,3 = 1.075.000zł

10 lat pracy inżyniera = 10.750.000zł
10 lat pracy masażysty = 1.080.000zł

Wiesz o co mi chodzi? O to że za milion ciężko dzisiaj kupić choć by dobry dom w Warszawie.
Zatem - po co pracujemy?
 

PabloPablo

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2018
Posty
7
Punkty reakcji
0
Każdy ma inne oczekiwania od życia i uwierz mi można być szczęśliwym nie zarabiając milionów i nie mieszkając w Warszawie, gdzie życie jest mega drogie. Stąd po szkołach policealnych też można być szczęśliwym i dobrze zarabiającym człowiekiem :)
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
gabryjelka napisał:
Dzien dobry. Chciałam sie spytac czy lepiej wybrac szkołe panstwowa czy prawatną? Czy mam gwarancje ze jak zapłace za edukacje w szkole prywatnej to będze wyzszy poziom i lepiej mi pójdzie na maturze? Postanawiam w tym roku podjąc decyzje i wreszcie dokonczyc szkołe średnią i chciałam sie poorientowac jak to wygląda. Dziękuje

Oczywiście, że państwową,bo nie chodzi o typ Szkoły,tylko o chęć i przykładanie się do nauki. Prywatna kosztuje i to czasami niemało,po co niepotrzebnie tracić pieniądze??
 

klaudia111

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2017
Posty
7
Punkty reakcji
0
To chyba do końca tak nie jest, bo Cosinus jest szkołą prywatną, ale za to bezpłatną i z tego co mi ktoś kiedyś mówił to działa na podobnych zasadach co szkoły publiczne.
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
klaudia111 napisał:
To chyba do końca tak nie jest, bo Cosinus jest szkołą prywatną, ale za to bezpłatną i z tego co mi ktoś kiedyś mówił to działa na podobnych zasadach co szkoły publiczne.
A to coś nowego - prywatna szkoła i bezpłatna.To jakaś nowość.
 

PabloPablo

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2018
Posty
7
Punkty reakcji
0
Szkoła jest prywatna i jest dotowana przez samorządy, więc jak chodzisz do takiej szkoły to tak jak byś chodził do publicznej szkoły. Nie musisz płacić. Szkoła dostaje dotację na konkretnego słuchacza i już. Cosinus ma silną pozycję na rynku więc nie zamyka szkół czy kierunków co zdarza się w innych placówkach, a do tego mają niezłą kadrę, przynajmniej jak ja się czułem to moi prowadzący mieli pojęcie o tym czego uczyli.
 

PaulaKwiat

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2023
Posty
8
Punkty reakcji
0
Ja ukończyłam Technika Optyka w Faberze. Jest to szkoła prywatna i też wszystko było za darmo
 
Do góry