Szczepionki już w styczniu - zaszczepicie się?

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 274
Punkty reakcji
196
Ja nie jestem "trzęsiportek" zwłaszcza że Astry nie oferowali. Jak do poniedziałku dożyje to kolejna teoria pana k pójdzie do kosza. Czy to nie lepiej banały już pisać?
Podobno fajne numery wycina portal mający służyć rejestracji do szczepień. Pielęgniara podała że ludzie od nich dostają sms że mają się zgłosić
do jej przychodni w godz 20-23 kiedy jest ona o 18,00 zamykana.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Akurat jeśli chodzi o zapisy na szczepienia, to mam info z pierwszej ręki, burdel jakich mało, ale nie będę szczegółów podawał że względu na możliwość namierzenia miejsca "wypłynięcia". Założę się jednak, że gdybym to na jakimś wykopie opisał, to jutro wieczorem byłoby w faktach TVN.

Co do teorii i jej obalenia, z naukowego punktu widzenia jednak bym się nie zgodził. By obalić teorię potrzebne jest coś więcej, niż jedną próba, ale i do powstania teorii potrzebne jest coś więcej, niż wpis na forum.

Jeśli o bycie trzesiportkiem idzie, też nie jestem, ale na szczepienie się nie zapisałem i póki co mi się specjalnie nie spieszy. Nie jestem w grupie ryzyka, wszyscy w moim otoczeniu (poza moją dziewczyną) już chorowali, ja nie, albo o tym nie wiem, wiem, że miałem grypę niedawno, ale węchu i smaku nie straciłem. Przyjęcie szczepionki w moim przypadku nie ma sensu, albo ja go nie widzę.
 
Ostatnia edycja:

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 274
Punkty reakcji
196
Co do teorii i jej obalenia, z naukowego punktu widzenia jednak bym się nie zgodził. By obalić teorię potrzebne jest coś więcej, niż jedną próba, ale i do powstania teorii potrzebne jest coś więcej, niż wpis na forum
Jeśli chodzi o "naukowość" to w przypadku pana k "skończyła się" ona na linku czy to do artykułu czy do filmu. Powyższe zwalnia krytyka z "naukowości" (tym razem w dosłownym słowa znaczeniu).
Jeśli o bycie trzesiportkiem idzie, też nie jestem, ale na szczepienie się nie zapisałem
Dopóki user nie rzuca bezpodstawnych oskarżeń mnie to nie interesi.
Zresztą user powinien się domyśleć z kogo jest to drwina.

PS. Dzień po szczepieniu Pfizerem wciąż żyje i nic mnie nie boli.
Czy ta szczepionka aby na pewno działa?
.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 274
Punkty reakcji
196
W czwartek 29 kwietnia byłem w Poradni Przeciwzakrzepowej jednego ze stołecznych szpitali. Lecząca mnie kardiolog powiedziała że wszyscy którzy mają moje dolegliwości po zarażeniu wirusem zmarli. Trochę mnie "trzepło" i z wrażenia nie zapytałem o zasadność zarzutów wobec
szczepionki Astra Zeneca.
Jednak teraz dziwię się że ona mnie nie zapytała jaką szczepionką się szczepiłem. Zapomniała czy może nie miało to znaczenia?
Trafiłem też na artykuł :
z którego istotne jest:
Coraz więcej ekspertów i lekarzy uważa, że decyzja holenderskiego rządu o wstrzymaniu szczepień preparatem AstraZeneca była wielkim błędem. Uczeni wyliczyli, że w wyniku tego zarządzenia zginęło co najmniej 13 osób.

Czyżby zarzuty były bezzasadne?
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Nie nam o tym dywagować. Nie kończyłem medycyny, ani wirusologii. Zakładam, że jeśli kilka rządów poważnych krajów wycofało szczepionkę Astry, to nie zrobiło tego bez namysłu i bez żadnych dowodów. Zakładam też, że przedstawiciele firmy wypuszczającej szczepionkę na cały świat mają całkiem pokaźne lobby także lekarzy, którzy potrafią "odpierać ataki".

Jak to mówią "jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie".
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 274
Punkty reakcji
196
Zakładam, że jeśli kilka rządów poważnych krajów wycofało szczepionkę Astry, to nie zrobiło tego bez namysłu i bez żadnych dowodów.
Dowodów nie mieli a jedynie podejrzenia. Jednak kiedy w grę wchodzi ludzkie życie trzeba czasem dawać wiarę podejrzeniom. Za to że nie mieli racji nie trafią do więzienia ale gdyby okazało się że jednak w minimalnym stopniu coś ze szczepionką było "nie tak".?
Życie czasem pisze ciekawe scenariusze.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Dowodów nie mieli a jedynie podejrzenia. Jednak kiedy w grę wchodzi ludzkie życie trzeba czasem dawać wiarę podejrzeniom. Za to że nie mieli racji nie trafią do więzienia ale gdyby okazało się że jednak w minimalnym stopniu coś ze szczepionką było "nie tak".?
Życie czasem pisze ciekawe scenariusze.
Twierdzisz, że nie było przypadków zakrzepicy po zaszczepieniu się AstraZenecą? Na czym się opierasz twierdząc, że szczepionka jednak nie wywołała tych zakrzepic?
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 274
Punkty reakcji
196
Twierdzisz, że nie było przypadków zakrzepicy po zaszczepieniu się AstraZenecą? Na czym się opierasz twierdząc, że szczepionka jednak nie wywołała
1. Przypadkiem jestem po zatorowości płucnej. W związku z tym 1-2 razy w roku pojawiam się w poradni przeciwzakrzepowej w stolicy i co jakiś czas ląduje tam w szpitalu. Jak mogę więc uwierzyć w teorię że szczepienie Astrą powoduje pojawienie się zakrzepicy? To znaczy że...wcześniej jej nie było?
2. Bo to jest choroba kardiologiczna zwykle wywołana złym trybem życia, odżywiania czy zbyt małą aktywnością fizyczną. Szczepionka nie może tego wywołać. Zawieszono jej używanie prawdopodobnie zastanawiając czy szczepionka nie wchodzi w jakąś reakcję z zatorami? Jest to mało prawdopodobne ale teoretycznie możliwe.
Ponadto osoby chore tak jak ja biorą leki przeciwzakrzepowe (Acenocumarol czy Warfin) więc być może Astrą też bym się zaszczepił tyle że dwa razy wziąłbym większą dawkę acenocumarolu.
Ja bym raczej się zastanawiał czy zmarli wiedzieli i leczyli się na tę chorobę czy wykryto ją dopiero po śmierci?
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
1. Przypadkiem jestem po zatorowości płucnej. W związku z tym 1-2 razy w roku pojawiam się w poradni przeciwzakrzepowej w stolicy i co jakiś czas ląduje tam w szpitalu. Jak mogę więc uwierzyć w teorię że szczepienie Astrą powoduje pojawienie się zakrzepicy? To znaczy że...wcześniej jej nie było?
2. Bo to jest choroba kardiologiczna zwykle wywołana złym trybem życia, odżywiania czy zbyt małą aktywnością fizyczną. Szczepionka nie może tego wywołać. Zawieszono jej używanie prawdopodobnie zastanawiając czy szczepionka nie wchodzi w jakąś reakcję z zatorami? Jest to mało prawdopodobne ale teoretycznie możliwe.
Ponadto osoby chore tak jak ja biorą leki przeciwzakrzepowe (Acenocumarol czy Warfin) więc być może Astrą też bym się zaszczepił tyle że dwa razy wziąłbym większą dawkę acenocumarolu.
Ja bym raczej się zastanawiał czy zmarli wiedzieli i leczyli się na tę chorobę czy wykryto ją dopiero po śmierci?
Mam znajomego, który uległ wypadkowi i dostał leki przeciwzakrzepowe w zastrzykach po złamaniu nogi. Okazało się, że były na tyle słabe, iż gdyby nie zbadał się drugi raz na własne życzenie, to w ciągu kilku dni tworzące się w jego żyłach zakrzepy by go zabiły. Młody chłopak w moim wieku.


Dlaczego o tym piszę? Bo zakrzep nie musi być spowodowany chorobą przewlekłą, może być wywołany przyczyną zewnętrzną. W jego przypadku było to otwarte złamanie, ale jestem w stanie przyjąć do wiadomości i uwierzyć w to, że również substancja wstrzyknięta mi w płynie może wywołać podobny objaw.

Jak już pisałem, nie jestem lekarzem, ale nie trafia do mnie Twój argument oparty na autopsji i domysłach. Jeśli lekarze twierdzili, że ta szczepionka może wywoływać zakrzepy, to widocznie one nie powstają tylko w wyniku nie dbania o siebie, czy problemów genetycznych
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 274
Punkty reakcji
196
Jeśli lekarze twierdzili, że ta szczepionka może wywoływać zakrzepy, to widocznie one nie powstają tylko w wyniku nie dbania o siebie, czy problemów genetycznych
1. Nie słyszałem nigdy twierdzenia że jakakolwiek szczepionka może wywoływać zakrzepy. Przed dalszym sporem proponuję taką możliwość wykazać czy też wskazać przypadki co do których nie ma żadnych wątpliwości że to szczepionka (niezależnie jaka) spowodowała powstanie zakrzepu.
Bo zakrzep nie musi być spowodowany chorobą przewlekłą, może być wywołany przyczyną zewnętrzną. W jego przypadku było to otwarte złamanie, ale jestem w stanie przyjąć do wiadomości i uwierzyć w to, że również substancja wstrzyknięta mi w płynie może wywołać podobny objaw.
2. Np może powstać u pasażera pojazdu uczestniczącego w kolizji z Tirem. Tylko że to jest przyczyna "mechaniczna" a powyżej user wskazuje "farmakologiczną". Zapytam więc: "co ma piernik do wiatraka"?
Jak już pisałem, nie jestem lekarzem, ale nie trafia do mnie Twój argument oparty na autopsji i domysłach
Ujmę to inaczej. Ja lekarzem nie jestem zaś user ponoć jest absolwentem wyższej uczelni. Jak user myśli na kim ciąży obowiązek udowodnienia swojej racji? Czy na tym kto twierdzi że szczepionka może tworzyć zakrzepy czy na tym który do tej teorii jest sceptyczny? Czy na twórcy teorii czy na jej oponencie?
Nie mam obowiązku odnosić się do zarzutów usera ponieważ nie zawierają one tak podstawowych rzeczy jak to który lekarz w którym zgonie
stwierdza przyczynę zgonu zakrzep wywołany przez szczepionkę a także jakie badania to potwierdziły oraz wykluczyły jakąkolwiek inną możliwość powstania tego zakrzepu.
Opieranie się o "bo jakiś lekarz powiedział" bez wymaganych wyników badań jest twierdzeniem na poziomie pana k.
O ile pamiętam problem dotyczył głównie osób w wieku 60+. Zapytam więc usera to kiedy ludziom w podeszłym wieku user pozwoliłby umierać?
 
Ostatnia edycja:

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Kibicu, nie jestem absolwentem studiów wyższych, studiowałem 3 semestry i nie medycynę, tylko lotnictwo. To raz. Dwa, jeśli chcesz sprawdzić, czy astrazeneca wywoływała zakrzepy, to wystarczy to wygooglowac, nie wiem jaki jest sens upierania się przy tym, że jednak jej nie wywołuje na podstawie tego, że pani doktor nie zapytała Cię jaką szczepionkę przyjales, jeśli kilka państw wycofało szczepionkę po stwierdzeniu, że tak właśnie jest.



Proszę, poczytaj. Mediana wieku 36 lat, trochę do emerytury brakuje


Co do samych lekarzy, nawet rozmowa z lekarzem nie może dać pewności, że rozmawiasz z osobą kompetentną. Znam kilku lekarzy i każdy z nich jest trochę... Oderwany od rzeczywistości. Jeśli lekarz nie specjalizował się w danej dziedzinie, albo jest zwykłym pediatrą, to będzie miał poważny problem w ocenieniu choroby, która nie leży w zakresie jego specjalizacji. Problem polega na tym, że będzie miał też wyrobioną opinię na ten temat, bo mu to wypada.
 
Ostatnia edycja:

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 274
Punkty reakcji
196
jeśli chcesz sprawdzić, czy astrazeneca wywoływała zakrzepy, to wystarczy to wygooglowac, nie wiem jaki jest sens upierania się przy tym, że jednak jej nie wywołuje na podstawie tego, że pani doktor nie zapytała Cię jaką szczepionkę przyjales, jeśli kilka państw wycofało szczepionkę po stwierdzeniu, że tak właśnie jest.
Niczego nie zamierzam googlować. To user powinien to robić udowadniając postawioną teorię a nie antagonista ją podważać.
nie wiem jaki jest sens upierania się przy tym, że jednak jej nie wywołuje na podstawie tego, że pani doktor nie zapytała Cię jaką szczepionkę przyjales,
Pisząc o tym pisałem o swoim tym zaskoczeniu. W całej swej "genialności" nie przyszło mi do głowy że ktoś to wykorzysta do dyskusji bo wtedy bym to zdarzenie przemilczał. Miałem tam zabawniejsze.

Niemieccy naukowcy prawdopodobnie odkryli przyczynę powstawania zakrzepów krwi po przyjęciu szczepionki AstraZeneca
Więcej: https://zdrowie.radiozet.pl/Choroby...straZeneca-znamy-przyczyne.-Jest-na-to-sposob

Wyobraźmy sobie że w pewnym kraju jestem postawiony jako oskarżony przed sądem a zarzuca się mi zabójstwo 100 osób. Z zebranego materiału dowodowego w tej sprawie wynika że "prawdopodobnie" wszystkich tych czynów się dopuściłem ale ...nie ma co do tego niezbitej pewności.
W kraju tym jest orzekana i wykonywana kara śmierci a w jego kodeksie postępowania karnego jest paragraf mówiący "wszelkie nie dające się rozstrzygnąć niejasności rozpatruje się na korzyść oskarżonego"
Czy user będąc sędzią orzeknie wobec mnie karę śmierci bo....prawdopodobnie...czy też uzna że "prawdopodobnie" w takiej sprawie to jednak za mało?
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 274
Punkty reakcji
196
Czy user będąc sędzią orzeknie wobec mnie karę śmierci bo....prawdopodobnie...czy też uzna że "prawdopodobnie" w takiej sprawie to jednak za mało?
Co ma jedno z drugim wspólnego?
To się nazywa analogia
Nie mając 100% pewności nie można kogoś skazać na śmierć.
Nie mając 100% pewności nie można szczepionki wycofać.

Można jedynie jej stosowanie zawiesić.
Podobnie jak podejrzanego tymczasowo aresztować.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Nie mam zamiaru Ci niczego udowadniać, jeśli o mnie chodzi możesz sobie wstrzyknąć w żyły nawet kwas solny, uważając go za zdrowy.

Gdy kraje cywilizowane wycofywały szczepionki , bo podejrzewały, że mają związek (a związek jest, prawdopodobnie natomiast odkryli tylko przyczynę, wynika to z tego, co sam cytowales, choć ewidentnie nie zrozumiałeś co tam było napisane), Polska zamawiała astrę hurtowo wykorzystując fakt, że inni jej nie chcą.

Skończyłem z Tobą dyskusję w temacie szczepień.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Nie warto jej przyjmować trzech
Powodów.
1 brak odszkodowań za skutki
Uboczne i nawet jeśli istnieje
To prawdopodobnie warunki
Nie da się spełnić lub Komisja
Lekarzy albo jeden lekarz
Potwierdza że są i ich
Zadaniem będzie odrzucanie
Skutków ubocznych i twierdzenie
Że nie mają nic wspólnego tym
Szczepieniem.
2 paszport szczepionkowy który
UE chce prowadzić i nada sobie
Cechy państwa i prawo do
Kontrolowania obywateli .
Wcześniej bez badań przyjmowali
Każdego i bez dokumentów
i ten sposób sprowadzili
HIV i malarię.
Ta organizacja chce stworzyć
Masońskie i tęczową wizję
Europy dla każdego a biali
Niewolniczy którzy dają
Obcym nadmiar pieniędzy,
zachwyt nad dewastacją
Swoich miast i napastowaniem
Swoich kobiet.

3 normalnie wystarczy jedna
Dawka szczepionki a teraz trzeba
Podawać ją dwa lub trzy razy.
Chcą jeszcze więcej pieniędzy.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 274
Punkty reakcji
196
Szczepionka Astra Zeneca to szczepionka wektorowa.
Vaxzevria (ChAdOx1-S [rekombinowana])[1][2], znana także jako szczepionka AstraZeneca[3] lub szczepionka oksfordzka[4] na COVID-19, AZD1222[5] lub ChAdOx1 nCoV-19[5]szczepionka przeciw COVID-19 opracowana przez koncern AstraZeneca i Uniwersytet Oksfordzki. Jest szczepionką wektorową. Została dopuszczona do powszechnego użycia m.in. w Wielkiej Brytanii, Indiach i Unii Europejskiej.
Drugą szczepionką tego typu jest chyba J&J.
To co te szczepionki od siebie różni to jest sposób wytwarzania tzw:: białka S. Inny jest dla Pfizera i Moderny a inny Astry Zeneci.
To co wydaje się być w tej sprawie najbardziej istotne
Wszystkie szczepionki powodują wytworzenie białka S. Nie da się szczepić bez wprowadzenia do organizmu antygenu(w tym przypadku białka S). A to właśnie białko S uważa się za podejrzane.
Zatem skoro wszystkie je produkują to może tu nie o efekt końcowy w postaci powstania białka chodzi a o sposób jego produkcji chodzi?
Może w toku "produkcji" powstaje coś co wchodzi w reakcję z zakrzepami i zwiększa ich ilość?
Zakładam, że jeśli kilka rządów poważnych krajów wycofało szczepionkę Astry, to nie zrobiło tego bez namysłu i bez żadnych dowodów.
Wieczorem 06.05.2021r. dostałem od moderatorki forum historycy.org/mównica wiadomość treści:

Na polskich lekarzy się nie powołam, ale w Niemczech nie wolno szczepić Astrą ludzi poniżej 60 roku życia. Byłam świadkiem rozmowy telefonicznej (na głosniku, dlatego usłyszałam), że u kobiety (ok. 61-62 lata) po drugiej dawce tej szczepionki wystąpiły objawy zakrzepicy.

Kobieta ta od dłuższego czasu mieszka w Niemczech. Prawdopodobnie we wklejonym tekście jest błąd i powinien on brzmieć ludzi powyżej 60 roku życia.

Dlaczego powyżej? Dlatego że zmiany w krzepliwości krwi następują z wiekiem. Pytanie czy granicą powinien być wiek 60 a nie 55 lat a może niższy zwłaszcza jeśli na krzepliwość krwi pacjent się leczy?

PS. Wie ktoś może o jakie poważne rządy chodzi głowonogowi? Poważne rządy do których Niemcy nie należą?
Nie będę go pytał bo mi znowu tuzin artykułów do czytania nawkleja zamiast jeden konkretny zacytować a potem podać linka jak to robią poważni forumowicze.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Tuzin to 12, choć może się mylę, dawno temu chodziłem do szkoły.

Ja się dziś zapisałem na pfizera. Gdybym chciał, wolne terminy były nawet na 10 maja, ale akurat wtedy pracuję. Dlatego wyznaczyli mi połowę czerwca.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 274
Punkty reakcji
196
Brawo! Jeszcze tylko pana k trzeba przekonać do szczepienia i pandemia pójdzie sobie w ...
Okazuje się że Niemcy inaczej korzystają z Astry:

Kiedy zapytałam się lekarza o możliwość zaszczepienia sie przeciwko koronawirusowi tutaj w Niemczech, otrzymałam odpowiedź, że mają obecnie tylko Astrę, a nią mnie nie wolno szczepić, ponieważ jestem za młoda. Z pamięci (bo nie pamiętam, gdzie znalazłam tę informację - czy może usłyszałam) - chodzi o to, że kobiety przed 60. rokiem życia podlegają zmianom hormonalnym oraz często przyjmują tabletki hormonalne (plus menopauza), co samo w sobie może prowadzić do zakrzepów, zaś szczepionka Astry może ten proces przyspieszyć. Z drugiej strony we wczorajszej gazecie przeczytałam, że niedługo to ograniczenie wiekowe w Niemczech zostanie zniesione, ponieważ jedynie tą szczepionką NIemcy dysponują bez ograniczeń.

Sądziłem że we wcześniejszej jej informacji jest błąd. Że Niemcy nie szczepią Astrą osób w wieku 60+ gdyż zapewne wchodzi w reakcję z ewentualnymi zakrzepami. Nie wiem w takim razie co o tym sądzić?
Jedyna nadzieja że pan k jakoś to ...rozgryzie i sie dowiemy.
 
Ostatnia edycja:

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Szczepienia na koronę powodują
Rzadki skutek uboczny czyli
Półpasiec i dostajemy plamy albo krosty
Na
Ciele i dlatego powodu rzadkiego
skutku ubocznego nie warto ryzykować
Dla wirusa który dotyka marginalną
Liczbę chorych i większość
Wychodzi z niego szybko
Lub marginalną część choruje
Poważnie
I zyskujemy poważną chorobę
Ktora powoduje ból, swędzenie,
Gorączkę i to wszystko dla
Wirusa którego nie dostaniemy.
Ten skutek uboczny jest rzadki i
Czy warto ryzykować dla niego
Swoje zdrowie i żyć przez 2 tygodnie
Ryzykiem dostania tej choroby.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 274
Punkty reakcji
196
Czy moderatorzy forum zgadzają się z opinią pana k? Bo jeśli uważają ją za bzdurę to czemu nie usuną tego wpisu?
Czy można tu już każdą bzdurę bez umiaru napisać?
 
Do góry