Szczepienia - za czy przeciw?

Szczepienia


  • Total voters
    20
Sczepić czy nie szczepić?​
Przeciwnicy i zwolennicy szczepień prześcigają się w argumentach aby udowodnić swoje rację.​
Większość z nas (o ile nie wszyscy) jest pokoleniem dzieci które były szczepione.​
A jak jest dzisiaj? Jesteście za szczepieniami czy przeciwko nim? Dlaczego?​
 

sharah150807

Użytkownik
Gdyby zrezygnować ze szczepień, wrócilibyśmy do korzeni i znów umieralibyśmy na choroby na, które (dzięki szczepionką) nie chorujemy. Jak ktoś się nie chce szczepić, czy swoich dzieci jest pasożytem (nazwa, która została podana przez mojego profesora) bo wie doskonale, że nie zachoruje dlatego, że się inni szczepią a on z tego korzysta. Moja wypowiedz nie miała na celu nikogo obrazić, oczywiście.
 
A

angiella

Guest
jak najbardziej szczepić !!
Nie igra się ze zdrowiem dziecka
 

Kamma_N

Użytkownik
Generalnie jestem na tak, choć czasem słyszy się opinie, że z tym też nie należy przesadzać, ale podstawowe szczepienia musza być moim zdaniem. W końcu chodzi o zdrowie dziecka i kropka.
 

Graszka

Użytkownik
Cieszy mnie że większość jedak jest na tak. Dzieci trzeba szczepić, nie da się samodzielnie zdobyć odporności na gruźlice czy inne poważne choroby zakaźne..
 

Konrad Driesen

Użytkownik
Ja się nie szczepię. A co do dzieci to jest to pytanie, na które NIGDY nie uzyskasz jednoznacznej odpowiedzi. Mówię Ci to jako lekarz pediatra. Pozdr.
 

Kamma_N

Użytkownik
Wiadomo, zawsze są ZA i PRZECIW. Przeważnie po równo, więc decyzja zostaje ostatecznie po stronie rodziców.
 
A

alicja973

Guest
ja szczepie ale zawsze mam dylemat. Np teraz- szczepić  na ospę czy nie???

siostrzeńca właśnie przeszła  - 4 dni temperatura 40 stopni, przeokropna wysypka , wymioty, okropny kaszel lekarka aż sie bała o zapalenie opon mózgowych lub zapalenie płuc- nie wiem czy chce to przechodzić z moim synkiem
teraz na szczęście się nie zaraził ....
 

Lokata26

Użytkownik
Ja też szczepie, ale za kazdym razem boje sie zeby tylko wszystko bylo dobrze. Dziecko kolezanki po szczepieniu dostalo autyzmu - niby to nie udowodnione,ale wole na zimne dmuchac!
 
Do niedawna nawet nie zdawałam sobie sprawy jakie "skutki uboczne" mogą wywołać szczepienia... Nas szczepiono i nikt się nad tym nawet nie zastanawiał. Teraz sama jestem mamą i strasznie się bałam kiedy mieliśmy iść na szczepionkę. Im więcej czytam i więcej się dowiaduję tym strach jest większy, ale szczepić trzeba.

Jakie szczepionki wybieraliście dla swoich dzieci? Te z sanepidu czy skojarzone? My zdecydowaliśmy się ostatecznie na te drugie, choć mieliśmy niemały dylemat. Swoją drogą uważam, że pracownicy służby zdrowia, namawiając na nie rodziców, grają na ich uczuciach i manipulują. Można odnieść wrażenie, że jeśli nie zapłacisz za szczepionkę skojarzoną, która w końcu oznacza mniejszy stres i cierpienie dla dziecka to go nie kochasz, ale poza tym zero rzeczowych informacji nt. możliwych powikłań czy zagrożeń. Zastanawia mnie czy te szczepionki "nowej generacji" faktycznie są "lepsze"...
 

Lokata26

Użytkownik
Ja właśnie mam teraz podać Maluszkowi 5 w jednym i pneumokoki jednocześnie, boje się, zastanawiam się czy tego nie rozbić na 2 razy...
 

Kamma_N

Użytkownik
zawsze jest dylemat z tymi szczepionkami, a lekarz powolił na podanie na 2-razy tego? dobrze dopytaj, jeśli tak no to można poda na dwa razy ale jak trzeba to podac na raz no to nie kombinuj za bardzo moim zdaniem :)
 

Lokata26

Użytkownik
Już jesteśmy po szczepieniu, 3 dawka 5w jednym i 2 dawka pnaumokoków - lekarz zgodzil sie na podanie obu, nie powiem ze noc po szczepieniu nie spalam - nie dlatego ze malu plakal, a dlatego ze balam sie ze to jednak za duzo na raz, ale wszystko bylo ok! teraz pozostala nam ospa przed przedszkolem... ale koszt tpo 400zł wiec sie zastanawiam - jeszcze mam czas!
 

lolek130

New Member
doświadczenie pokazuje, ze jednak pneumokoki powinno się szczepić oddzielnie, łączenie z innymi było dla mojego dziecka cięzkim przeżyciem, gorączka i wymioty. po roku jest to mniej problematyczne, bo dziecko starsze i lepiej znosi wszstkie szczepienia.
 

alutka123

Użytkownik
ja szczepię dziecko,ale zastanawiam się mocno...po co szczepimy dzieci na choroby,których dawno nie ma,chyba lepiej byłoby dołożyć tych szczepionek na które ryzyko zachorowania jest większe,np.na grypę na NFZ,jakieś sepsy,czy coś w tym stylu.
 

wesolaasia21

Użytkownik
Za szczepieniami choć ja na grype kilka razy sie zaszczepiłam a potem i tak zachorowałam. Więc teraz nie szczepie się przeciwko grypie bo mi to szczepienie nic nie daje jak mam zachorowac to i tak zachoruje.
 

Kamma_N

Użytkownik
Z tymi szczepieniami na grypę to faktycznie jest bardzo różnie i zdania się mocno podzielone ;/ Co do szczepień z NFZ no to wiadomo jak to u nas jest ... zanim coś zmienią minął wieki więc inne szczepienia trzeba zrobić prywatnie po prostu ;/
 
Do góry