Szapara między zębami

AlbusdentKrakow

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Diastema, czyli szpara pomiędzy górnymi jedynkami, przez większość jej posiadaczy uważana jest za problem. Choć są osoby, dla których jest ona wyjątkowym znakiem rozpoznawczym.

Dla tych, którym diastema przeszkadza, jest kilka metod jej usunięcia. Są one oczywiście dobierane indywidualnie przez lekarza stomatologa czy ortodontę. Zazwyczaj zamyka się diastemy, których szerokość przekracza 2 mm.

Można ją usunąć zakładając korygujący aparat ortodontyczny. Pierwsze efekty widoczne są po kilku miesiącach. Po jego zdjęciu należy poddać się leczeniu retencyjnemu, które ma zapobiec cofnięciu się osiągniętych zmian.

Aby pozbyć się diastemy można też zdecydować się licówki. Są to cienkie, 0,5 mm, porcelanowe płytki przyklejane do zębów. Ich trwałość to nawet kilkanaście lat.

Kolejnym sposobem jest zamknięcie diastemy za pomocą kompozytu, tzw. bonding. Przypomina zakładanie plomby. To najmniej inwazyjny i najszybszy ze sposobów. Jeśli w przyszłości chciałoby się powrócić do uśmiechu z diastemą, wystarczy usunąć wypełnienie.

Zaufany dentysta pomoże dobrać najlepszą metodę zamknięcia diastemy.
 

Ewelatom

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2016
Posty
60
Punkty reakcji
1
AlbusdentKrakow napisał:
Diastema, czyli szpara pomiędzy górnymi jedynkami, przez większość jej posiadaczy uważana jest za problem. Choć są osoby, dla których jest ona wyjątkowym znakiem rozpoznawczym.

Dla tych, którym diastema przeszkadza, jest kilka metod jej usunięcia. Są one oczywiście dobierane indywidualnie przez lekarza stomatologa czy ortodontę. Zazwyczaj zamyka się diastemy, których szerokość przekracza 2 mm.

Można ją usunąć zakładając korygujący aparat ortodontyczny. Pierwsze efekty widoczne są po kilku miesiącach. Po jego zdjęciu należy poddać się leczeniu retencyjnemu, które ma zapobiec cofnięciu się osiągniętych zmian.

Aby pozbyć się diastemy można też zdecydować się licówki. Są to cienkie, 0,5 mm, porcelanowe płytki przyklejane do zębów. Ich trwałość to nawet kilkanaście lat.

Kolejnym sposobem jest zamknięcie diastemy za pomocą kompozytu, tzw. bonding. Przypomina zakładanie plomby. To najmniej inwazyjny i najszybszy ze sposobów. Jeśli w przyszłości chciałoby się powrócić do uśmiechu z diastemą, wystarczy usunąć wypełnienie.

Zaufany dentysta pomoże dobrać najlepszą metodę zamknięcia diastemy.
Czyli gumki, o ktorych byla mowa to nie jest dobry sposob? pierwszy raz o nich slyszalam i az sie zaciekawilam :)
 

Kasia1985Kasia

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2018
Posty
58
Punkty reakcji
0
Dobrym rozwiązaniem jest dobry ortodonta. Ja chodziłam do ortodonty w Olsztynie do doktora Rojka,który prowadzi swój gabinet na Panasa 1/39. Nosiłam przez jakiś czas specjalne nakładki Clear Aligner, które doprowadziły mój moje ząbki do porządku.
 

krystynkaQ

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Możesz założyć licówki albo przesunąć zęby i zniwelować tę diastemę za pomocą aparatu ortodontycznego. Ja miałam takie szpary między zębami, ale nie jedynkami, bardzo nieestetycznie to wyglądał, do tego zęby rosły krzywo. Leczenie ortodontyczne w centrum Rock Your Smile w Warszawie przyniosło spektakularne efekty :)
 
Do góry